„Šestá porážka, nic veselého,“ hlesl po utkání kouč Libiše Luboš Urban. S týmem se chtěl na závěr pokusit o vylepšení nálady proti soupeři, který čekal na body stejně kol a na výhru ještě mnohem déle.

Jenže domácí se už po devíti minutách ujali vedení. Seri Bagou udržel míč u zadní čáry, poslal jej pod sebe k Myškovi, který nabil Hradeckému - 1:0. Ještě veseleji bylo na domácí lavičce ve 23. minutě. Seri Bagou si vyčíhal chybnou rozehrávku v zadních řadách soupeře a sólo proměnil ve druhou branku.

Už za pět minut nahrával Serimu Šimeček, jenže gólman Brožek dokázal střelu poslat mimo tyče. Pak aktivita domácích opadla, přizpůsobili se hostům a žádnou další šanci si již nevytvořili. Po změně stran začali hosté vystrkovat růžky. V 52. minutě musel brankař Klíč zasahovat proti jedovce Přibyla, kterou vyrazil na roh.

„Dostali jsme dva slepené góly po individuálních chybách v pokutovém území. Domácí to nakoplo. Hráli pak trochu zezadu. My jsme tlačili, ale kdybychom hráli týden, gól nedáme,“ posteskl si Luboš Urban.

Blízko ke třetí brance Loun měl v 68. minutě Popovič, ale gólman Libiše stačil střelu vytěsnit nad břevno. Další šance přišly v závěru. Nejdříve se do ní dostal Hradecký, jehož střelecký pokus Brožek kryl. Pak se na druhé straně dostal po sólu ke střele Kvída, ale těsně minul levou tyč. Dvě minuty před koncem si Hradecký povodil míč před celým velkým vápnem a vypálil kousek nad. Pak se utkání v poklidu dohrálo. Louny si udržely konečnou osmou příčku tabulky.

„Nemohu říct, že by kluci nechtěli, ale kvalita nám v posledních kolech úplně vypadla. Kluci, na které jsme spoléhali, ať to byl Přibyl, Stibora či Vetešník, dali na jaře jeden gól, což je strašně málo. Proto jsme tam, kde jsme,“ komentoval kouč škaredou sérii.

Z pádu ale rozhodně katastrofu nedělá. „Jsou horší věci na světě. Sestup potkal i jiné. Určitě se z toho oklepeme. Ode dneška mají kluci přesně měsíc dovolenou. Zapomeneme, odpočineme si a připravíme se na novou soutěž. Věřím, že tam budeme vypadat lépe než teď v závěru, který nám absolutně nevyšel.“

Trvá zároveň na tom, že zlomem byla nakonec poslední výhra na Admiře, kde začaly zdravotní lapálie některých hráčů a sestavu se pak na další důležitá utkání nedařilo dát dohromady podle představ. „Když vám vypadne čtyři až pět lidí ze základu, tak ta celková kvalita není taková. Zadělali jsme si tím na problémy, ze kterých jsme se už nevyhrabali,“ uzavřel Luboš Urban.

FK SEKO Louny - TJ Sokol Libiš 2:0 (2:0)

Branky: 9. Hradecký, 23. Seri Bagou. Rozhodčí: Coufal - Hoch, Talpáš. ŽK: 2:1. Diváci: 115.

Louny: M. Klíč. - Šimeček, Fiřt, Verner, Kovalčík - Švejda, Hradecký, Myška, Popovič (89. Bichrt), Hasil (85. Zerner) - Seri Bagou (79. Štourač).

Libiš: Brožek - Kvída, Macháček, Jelínek, Elysberg - Stibora, Trýzna (55. Ciolek), Dušek, Chalupa (76. Smetana), Přibyl (62. Mlejnek) - Velešník (46. Jánský).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...