Po neúspěšném jarním boji o postup se vám o cílech asi nebude mluvit lehce. Přesto se o to, prosím, pokuste.
Od vedení máme každý rok cíl, abychom se zachránili, protože soutěž je vyrovnaná. Tuším, že letos bude ještě kvalitnější. Přešly k nám Zbuzany, Hostouň měla silný kádr už loni, Motorlet podle mě může hrát klíčovou roli. Našim cílem je záchrana, ale rádi bychom samozřejmě figurovali co nejvýš. Roli ovšem hraje spousta vlivů.

Jedním z nich bývá vstup do půlsezony, o čemž jste se na vlastní kůži přesvědčili na jaře, kdy jste záhy ztratili šanci stíhat Velvary…
V zimě jsme měli velké cíle a říkali si, že hrajeme o postup. Myslím, že kádr jsme na to měli a hráli dobrý fotbal, ale nevyšel nám vstup a všechno bylo jinak. Důležité je nejen, jak zvládneme úvodní utkání, ale také zda se nám vyhnou zranění. Osobní cíl mám být lepší než loni. Vzhledem k naší skupině je dost vysoký a hodně těžký.

Zacelili jste mezery po avizovaných odchodech čtyř hráčů, z toho dvou brankářů?
Přišel brankář Dědek, který se vrátil z Dobrovice, a také Ondra Brusch. Ten se vracel z Německa, hrál také v Belgii. Jde o posilu do ofenzivy, za kterou jsme rádi. Jednáme ještě o krajním bekovi.

Asi nejcitelnější je ztráta Škareckého, že?
Samozřejmě, že nejsme rádi, že odešel. Byl takovou duší týmu. Prioritou pro nás bylo udržet stávající kádr a doplnit o hráče s perspektivou a potenciálem hrát do budoucna třetí ligu. Nedělali jsme žádné hromadné kempy, cílili jsme na kvalitu, ne kvantitu. Myslím, že jsme vhodně posílili.

Kam v sestavě počítáte s Ondrou Bruschem, kterého znáte z Úval?
Je to variabilní hráč – může hrát na obou krajích zálohy, případně v útoku na hrotu. Ještě to vyhodnocujeme, ale spíše to vypadá na ten útok.

Vaše hodnocení přípravy?
Standardní. Snažíme se zapracovávat posily, které jsme přivedli. V létě není příliš času na nějaké velké experimenty. Potrénovali jsme něco jiného než v soutěži, ale že bychom se pouštěli do nějakých velkých akcí a náběrů kondice, to ne.

Podzimní program Neratovic
1. kolo (11. a 12. 8.): venku Kladno, 2. kolo (18. a 19. 8.): doma Nymburk, 3. kolo (25. a 26. 8.): venku Ostrá, 4. kolo (1. a 2. 9.): doma Hostouň, 5. kolo (8. a 9. 9.): venku Tn Rakovník, 6. kolo (15. a 16. 9.): doma Zbuzany, 7. kolo (22. a 23. 9.): venku Meteor Praha, 8. kolo (29. a 30. 9.): doma Motorlet, 9. kolo (6. a 7. 10.): venku Souš, 10. kolo (13. a 14. 10.): doma Chomutov, 11. kolo (20. a 21. 10.): venku Březová, 12. kolo (27. a 28. 10.): venku Most, 13. kolo (3. a 4. 11.): doma Brandýs n. L., 14. kolo (10. a 11. 11.): venku Libiš, 15. kolo (17. a 18. 11.): doma Ostrov.