„Vyhrál tým, který chtěl doopravdy vyhrát. Bojovnost naše a Štětí se vůbec nedá porovnat. Domácí nás chtěli porazit, byla to pro ně výzva, tak nás prostě porazili,“ měl trenér Neratovic Jiří Brunclík jasno o příčině nezdaru.

Štětí bylo na jaře až dosud mistrem bezbrankových výsledků, z šesti posledních zápasů jich takto končila polovina. Proti Neratovicím celek z Litoměřicka ukázal, umí kromě nuly vzadu i udeřit.

Poprvé se to povedlo pět minut před půlí, kdy poměrně zformovaná obrana hostí nedokázala přerušit Mencla, ani jeho následný centr, Černý si na úrovni penalty mohl už jen rozmyslet, kam míč pošle.

Fotbalové střípky: pivo za tři tisíce; poločas za desítku; u Labe se vyhrožovalo

Zřejmě klíčový moment pak přišel deset minut po změně stran. Janíček při velké šanci Vokouna doplnil před brankou Malinu, trest za brankářský zákrok už horší být nemohl. Červenou následovala i proměněná penalta.

Zdroj: Youtube

Dvacet minut před koncem se po odplivnutí Škody směrem k Malákovi, s nímž předtím prohrál osobní souboj, sice síly početně srovnaly. Gólově se ale zápas ubíral nadále jedním směrem. Vokoun si po uvolnění od Slaničky užil třetí gól a s týmem i jasnou výhru. Neratovičtí, v základu po měsíci znovu i s kanonýrem Halbichem, třetí střeleckou nulu v sezoně smazat nedokázali.

Podle trenéra Brunclíka nešlo o první podobné selhání v jarní části. „Je evidentní, že ještě nejsme připravení na to, abychom hráli o vrchní příčky. Selháváme pokaždé, když se nám soupeř chce vyrovnat v důrazu,“ mrzelo Brunclíka, podle kterého začal tým trochu hrát až v deseti. „Musíme si nejdříve ukřivdit, aby nás to nakoplo. Ale co jsme předvedli předtím, byla jen další venkovní ostuda.“

Milan Karlík se zabývá pískáním fotbalových zápasů už 44 let.
Prokletá Jíkev: Rozhodčí Karlík vzpomíná na inzultaci i hromadnou bitku

Jiří Vokoun, který hrál proti některým futsalovým spoluhráčům, považoval za skvělé, že se týmu povedlo potvrdit formu z předešlých domácích zápasů. Rozhodující byl i podle něj přístup obou týmů. "Od úvodní minuty bylo vidět, že chceme vyhrát a Neratovice jsme do ničeho extra nepouštěli," pochvaloval si a souhlasil, že jednou z klíčových byla situace před druhým gólem. "Červená asi rozhodla, ale myslím, že jsme mohli potvrdit výhru už dřív, a nikdo by vyloučení neřešil. Gól na dva-nula nás uklidnil a zbytek zápasu jsme si pohlídali."

Štětí – Neratovice 3:0 (1:0)

Branky: 40. Černý, 54. z pen. Mešič, 81. Vokoun. Rozhodčí: Pánek. ČK: 71. Škoda – 53. Janíček. ŽK: 1:4. Diváci: 1:4.