Opora první části přeborové sezony a slovenský internacionál převzal mužstvo až na prahu letní přípravy. Jeho předchůdce Zdeněk Šenkeřík nedlouho před koncem ročníku z vlastní vůle skončil. Jako trenér, a co je pro Libiš neméně citelné, také jako hráč.

Přestože neodehrál kvůli zranění zdaleka všechna utkání, produktivnějšího kanonýra čtvrtý celek kraje neměl. Nad chápání zkušeného útočníka ovšem byly některé jarní výroky sudích. Libiš se tak ze dne na den ocitla bez své hlavní postavy.

Vedení klubu ale nečekanou šlamastiku velmi brzy vyřešilo. Oslovilo Petera Očovana, který kvůli zranění kolena předčasně opustil jarní angažmá v nižší soutěži v Rakousku. „Volal mi majitel klubu a nabídl, zda bych nevzal hlavního trenéra, když nemůžu hrát. Po nějaké úvaze jsem to nakonec přijal. Je to pro mě nová věc, většinou jsem dělal asistenta. Vracím se rád. Znám kluky i celý kolektiv včetně majitele. O to to bylo jednodušší,“ rozpovídal se o nečekaném vyústění čtyřiatřicetiletý středopolař, který – až zdravotní stav dovolí – by si ještě rád zahrál.

Přestože se Očovanovi nepodařilo Šenkeříka přemluvit, aby zůstal alespoň jako hráč, a bolest v kolenu jeho samotného na hřiště zatím nepustí, nebude jinak mladý libišský kádr bez ztělesněných zkušeností. Do zálohy či obrany klub získal čtyřicetiletého Pavla Macháčka.

„V divizi to bude těžké. Zkušené hráče potřebujeme,“ objasňuje Očovan, proč oslovil právě svého někdejšího spoluhráče z Bohemians Praha, který v posledních letech dohrával kariéru v Březiněvsi.

Jako o zkušeném se dá mluvit také o druhé „hotové“ posile – útočník Michal Zeman hrál naposledy pražský přebor za Dolní Chabry a předtím i divizi za Hostouň. Předkolo MOL Cupu pak přineslo navzdory porážce od Čáslavi jednu vítanou zprávu. Po více než roce a čtvrt trvající vynucené pauze způsobené zraněním, odehrál soutěžní zápas nestárnoucí Jaroslav Škoda (43).

„Věřím, že nějaké body uhrajeme. Nechtěli bychom ze soutěže hned vypadnout jako naposledy,“ vyhlíží mistrovskou sezonu trenér Očovan.

Podzimní program Libiše
1. kolo (11. a 12. 8.): doma Most, 2. kolo (18. a 19. 8.): doma Ostrov, 3. kolo (25. a 26. 8.): venku Kladno, 4. kolo (1. a 2. 9.): doma Nymburk, 5. kolo (8. a 9. 9.): venku Ostrá, 6. kolo (15. a 16. 9.): doma Hostouň, 7. kolo (22. a 23. 9.): venku Tn Rakovník, 8. kolo (29. a 30.9.): doma Zbuzany, 9. kolo (6. a 7. 10.): venku Meteor Praha, 10. kolo (13. a 14. 10.): doma Motorlet, 11. kolo (20. a 21. 10.): venku Souš, 12. kolo (27. a 28. 10.): doma Chomutov, 13. kolo (3. a 4. 11.): venku Březová, 14. kolo (10. a 11. 11.): doma Neratovice, 15. kolo (17. a 18. 11.): venku Brandýs n. Lab.