Když trenér Neratovic Pavel Janeček po minulém vítězství v Hřebči říkal, že se s týmem těší na Chomutov, nemluvil jen do větru. Proti dosud jasnému lídrovi s týmem potvrdil lepšící se formu. „O ten gól jsme si výhru zasloužili. Jsme rádi. Budeme teď mít zasloužené tři dny volna,“ komentoval kouč výhru 2:1.

K vítězství domácí brzy nasměroval kiks Radima Švejdy. Kdysi neratovický gólman nezvládl odkop jednoduchého balonu a namazal k snadnému otevření skóre Jiřímu Vokounovi. Ten se tak prosadil ve druhém utkání v řadě.

„Po prvním gólu byla hra vyrovnaná, ale my měli větší příležitosti. Na vyložené jsme šance jsme rovněž jednoznačně vyhráli,“ dodal trenér Neratovic a souhlasil, že se jeho týmu vyplatilo jít za těsného stavu za druhým gólem.

Těsný výsledek vydržel až do 82. minuty. Než jednu z domácích slibných akcí na pojistku hlavou přetavil v poločase střídající Petr Šlegl. Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítěznou. Hosté už bez vykartovaného Nobsta v poslední ze tří nastavených minut snížili bombou pod břevno, na kterou Měsíček neměl nárok. O pár vteřin později už následovala velká neratovická radost.

„Ty šance jsme tam měli, ale nedali, než to Šlegl pěkně uklidil hlavou. Soupeř naštěstí snížil až těsně předtím, než rozhodčí zápas ukončil,“ mohl si oddechnout kouč vítězů.

A recept na lídra, na který dosud nikdo nepřišel? „Hráli jsme velmi dobře jako tým. Ve stoperské dvojici s Chlumeckým nám hodně pomohl Mert (Salimehmed). Hra se zvedla i tím, že se vrátil Šimkovský. Mužstvo si více věří,“ zmínil plodnou kooperaci s třetiligovými Velvary, odkud přišel bulharský střední obránce ještě před Šimkovským, první start ale zapsal až nyní.

I na tým, jakým disponuje Chomutov, pak podle Pavla Janečka zkrátka jednou musí přijít slabší chvíle. „Přeji jim, aby postoupili, ale zároveň jsem rád, že jsme je dnes porazili,“ uzavřel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...