Neratovičtí se proti druhému třetiligovému soupeři v řadě gólově ani jednou neprosadili, sami inkasovali třikrát. Výkon ale podle trenéra Tomáše Staňka týden před mistrákem s Kladnem špatný nebyl.

„Vytvořili jsme si minimálně stejně gólových šancí jako soupeř. Ale vázla nám produktivita. Soupeř byl efektivní,“ charakterizoval utkání kormidelník Neratovic, který ne zcela optimální řešení některých situací připisoval prvnímu startu na přírodní trávě. „S pohybem, agresivitou i tím, jak nám fungovala defenziva, jsem ale víceméně spokojený,“ svěřil se.

V základní sestavě dal příležitost oběma zimním navrátilcům Rejmanovi i Moravcovi. Chyběli naopak Jarošenko, který si coby jedna z eventuálních posil odjel vyřídit vízum, a také Ďurinda. S ním kouč podle svých slov v rozhovoru, který přinese úterní vydání Mělnického týdne (5. 3.), pro jaro vůbec nepočítá.

V Libiši počítají se startem na umělé trávě i pro úvodní mistrák v Mostě, proto si i generálku s Vršovicemi střihli na Xaverově. Přeborový soupeř držel v utkání více krok v prvním poločase, který sokolové vyhráli nejtěsnějším rozdílem.

„Prostřídali jsme, zahráli si všichni. Dokud měl soupeř sílu, měl i kvalitu. Po půli už jsme si vytvářeli jednu šancí za druhou a řadu jsme jich i neproměnili. Důležité bylo, že se nikdo nezranil. Už se těšíme na sobotu, na Most,“ naplnil zápas představy trenéra Luboše Urbana.

Po dvou gólech Libiše vstřelili Šobr a Vetešník, jehož příchod ještě není podle informací kouče zcela dotažen. Jako třetí se mezi střelce zapsal Macháček. Jedním z úkolů na úspěšné cestě za záchranou je adekvátní nahrazení stálic sestavy - stopera Zuskina a záložníka Maláka. První chce podle Urbana pokračovat už jen na nižší úrovni, druhý prý míří do regionální soutěže v Rakousku.