„Gratuluji Kolínu k zasloužené výhře. Myslím, že druhý poločas nás přehráli. Pro nás velká ostuda,“ řekl po utkání trenér Libiše Miroslav Jíra.

Jedna ze stěžejních událostí bezbrankového poločasu se udála v těsné blízkosti domácí střídačky. Valenta se po souboji ohnal rukou po Šoupovi a uviděl červenou. Hosty ale ani tato komplikace na cestě za třetí výhrou v řadě nezastavila a v rozmezí 60. a 76. minuty nasázeli soupeři tři góly.

Kanonádu nenačal nikdo jiný než v uplynulých kolech šestigólový Jiří Sodoma zakončující na zadní tyči hlavou pohlednou kombinační akci. K pojištění náskoku se sparťané dostali prostřednictvím standardních situací. Koděra zakroutil míč z přímého kopu v ideální pozici mimo dosah Brožka. Vondráček pak potrestal zákrok střídajícího Zbořila na Sodomu, který rozhodčí vyhodnotil jako penaltový.

„Po úvodní šanci Vetešníka nás asi ve dvou situacích podržel výborně chytající Brožek. Díky vyloučení jsme měli zápas výborně rozehraný," vrátil se do úvodního dějství trenér Jíra a pokračoval: „Věřil jsem, že ve druhém poločase na Kolín vletíme, soupeře unavíme a využijeme přesilovku. Opak se ale stal pravdou. Výkon kluků nebyl dobrý.“

Zápas pro něj byl o to prestižnější, že některé z protihráčů zná z působení u mládeže Slavie. Jedním z nich právě i kanonýr Sodoma. „Na zápas jsme se poctivě připravovali. Chtěli jsme ho zvládnout. Věděli jsme, že Kolín má hodně kvalitní hráče. Doufal jsem, že se do soupeře opřeme tak jako po nevydařeném poločase v Hlinsku. Ale nestalo se. Pro mě až nepochopitelný výkon a obrovské zklamání," zlobil se Jíra.  

„Zápas se nám celkově herně vydařil. Od začátku jsme byli jasně lepší a ve hře dominovali,“ měl naopak důvod ke spokojenosti trenér Sparty Petr Pavlík. „Od prvních minut se hrálo na jednu bránu, my měli dvě šance, ale Koděra ani Pavel Čapek ji bohužel neproměnili. Bylo otázkou času, kdy dáme první branku. Bohužel trochu nás ze sedla vyhodilo vyloučení Valenty. Kluci ale nezazmatkovali, i v deseti byli aktivní a v deseti Libiš rozebrali. S průběhem hry, až na červenou kartu, jsem spokojený. Jedinou kaňkou bylo proměňování šancí, protože rozdíl ve skóre mohl být vyšší,“ dodal Pavlík.

Sokol Libiš – FK Kolín 0:3 (0:0)

Branky: 60. Sodoma, 66. Koděra, 76. Vondráček z pen. Rozhodčí: Míč. ŽK: 1:1. ČK: 35. Valenta (K.).

Libiš: Brožek – Macháček, Šmíd, Terentiev, Tylšar (57. Zbořil), Přibyl, Vetešník, Lohoyda (67. Brabec), Šoupa, Ratner, Menčl (34. Khornauli).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...