„Domácí nás přehráli fotbalovostí, nasazením, agresivitou a tlačením se do pokutového území. Tomu jsme s přibývajícím časem podlehli,“ mluvil o zaslouženém vítězství soupeře trenér Libiše Luboš Urban.

Hostující defenzíva, řízená z brány po dvou týdnech znovu Kratochvílem, v prvním poločase přečkala při stálé převaze domácích zdánlivě největší šanci. Tou byla hlavička Kabeláče do tyče. Náchodští se přesto dostali do vedení. Pět minut před pauzou daleko za vápnem napřáhl Brich a k projektilu, který vyslal, si právem zatleskal.

„Trefil to do šibenice snad z pětatřiceti metrů,“ popsal nakonec osudový gól kouč Sokola. Své hráče jinak za obranou fázi v prvním poločase chválil. „Domácím, kteří měli více ze hry, jsme odolávali velmi dobře. Směrem dopředu se mi ale naše hra nelíbila. Neudrželi jsme balon, a byli proto i pod tlakem,“ ohlédl se Urban.

Očekávání, že přestávka mužstvu může pomoci, se nenaplnila. Na navýšení náskoku Východočechům stačilo po opakovaných centrech do šestnáctky pár minut druhé půle. Dva slepené góly okolo 60. minuty správně věštily definitivní K. O.

„Úvod druhého poločasu jsme nezvládli. Druhý gól prakticky rozhodl. Domácí ještě více nabudil a začalo se to na nás valit,“ byly podle Urbana další dva góly logickým vyústěním, byť při obou nebyl Kratochvíl daleko k úspěšnému zákroku. Až po oboustranném prostřídání sestav se do svých největších šancí procpali i hosté, Stibora, ani Přibyl ale střeleckou nulu nevymazali.

„Náchod se ukázal jako zajímavé a doma kvalitní mužstvo, budou tam prohrávat i jiní. My se musíme oklepat a zvládnout důležité utkání s Poříčany,“ přeladil trenér Libiše po nejvyšší porážce v dosavadním průběhu sezony na další duel.

Náchod – Libiš 4:0 (1:0)
Branky: 40. a 60. Brich, 48. Pražák, 62. Malý. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:1. Diváci: 108.
Libiš: Kratochvíl – Bíba, Pešek, Macháček, Kvída (77. Macháč) – Šobr (61. Přibyl), Tylšar (75. Vaněk), Moltaš, Stibora – Hamada (61. Dušek), Očovan.