Kralupy si těsnou výhrou nad o třídu výš hrajícím Dynamem Nelahozeves spravily chuť po nevydařeném vstupu do podzimní I. B třídy.

„V zápase jsme zkoušeli protočit sestavu. Snad to dopadlo na úrodnou půdu. Potřebovali jsme se chytit, v tomhle směru pro nás jedině dobře,“ uvedl trenér Kralup David Hemr po vítězství 2:1. Mezi tyče poslal Karla Turečka. Devětadvacetiletý gólman přestoupil těsně před utkáním ze Spojů Praha.

Dynamo se na rozdíl od úspěšného sobotního mistráku představilo bez zkušeného Vorla a kapitána Emmera. „Zápas byl v takovém tréninkovém tempu. Chtěl bych pogratulovat domácím k postupu. Zápas rozhodla produktivita, která nám chyběla. Zklamáním pro mě byla špatná kvalita hřiště,“ poznamenal po závěrečném hvizdu trenér hostí Daniel Kaplan.

Ještě divočejší zápas než o víkendu v I. A třídě (remíza 4:4) odehrál mělnický FC. V Libčicích se papírově favorizovaní hosté v průběhu utkání dostali hned třikrát do těsného vedení, v závěru ovšem Liborem Bíbou sami likvidovali dvoubrankovou ztrátu. Více radosti ze svého hattricku měl nakonec domácí Ondřej Hrdina, který v předposlední minutě rozhodl. Konečný účet ofenzivního představení? 7:6!

V Byšicích na sebe narazili soupeři ze stejné mistrovské soutěže. Bakov vykročil za nakonec jednoznačnou výhrou 5:1 dvěma góly v rozmezí jediné minuty úvodního poločasu. „V tu chvíli už to mohlo být klidně i nula pět, hosté byli o parník lepší,“ přiznal sportovně kouč Byšic Daniel Hnízdil, že jeho syn byl v brance od začátku pod palbou. Mistrovská odveta, tentokrát u Jizery, je na programu přibližně za měsíc.

Do druhého pohárového kola (16. a 23. září) zasáhnou kromě Kralup ještě Pšovka Mělník a Záryby.

AGRO CS krajský pohár - 1. kolo

Kralupy 1901 – Dyn. Nelahozeves 2:1 (2. a 77. Menčl – 79. Dubský), Libčice – FC Mělník 7:6 (24., 76. a 89. Hrdina, 12. Paluka, 28. Šindelář, 74. Klempt, 78. Pešek – 8., 83. a 85. Bíba, 27. a 59. Kučera, 20. Rebeta), Byšice – Bakov n. J. 1:5 (78. Majzler – 39. P. Vitmajer, 39. Vaněk, 51. Somr, 79. Prokůpek, 85. T. Vitmajer).