1/8

Zápas v Byšicích přinesl i dost kuriózní scénář. Hostům byl za hraní rukou mimu vymezené území vyloučen v průběhu prvního poločasu brankář. Jeho náhradník později dopadl po stejném prohřešku úplně stejně. Téměř celý druhý poločas tak odchytal hráč z pole. V závěru se přesto s týmem radoval z jediné branky utkání.

Druhým vážným adeptem na návrat o patro níž zůstávají i přes víkendovou třetí jarní výhru Velvary, které v souboji rezerv přetlačily Benátky. Všechny tři góly vítězů vstřelil dorostenec Patrik Hirni.

V boji o záchranu si polepšil hlavně Bakov demolicí rovněž ohroženého Mělníka. Oba týmy mají nyní stejný počet bodů. O stupínek výš se víkendovým vzájemným soubojem srovnala dvojice Všestudy - Záryby. Hostům zajistil důležitý zisk střelecky disponovaný Mareček, který hattrickem těsně přetlačil domácího Koudelku.

Po minulém ojedinělém zaváhání se na vítěznou vlnu vrátil už několik kol jistý vítěz z Kosmonos. Byť proti Lužci předvedlo béčko očekávaný výkon až po změně stran, výsledek byl nakonec jednoznačný. Druhé místo si upevnily Rejšice obratem v Libčicích. Přímý souboj o bronz mezi Pěčicemi a Chotětovem pro sebe v závěrečné dvacetiminutovce získali domácí.

Hodnocení trenérů na dalších stranách článku ▶▶▶

26. kolo: Pěčice – Chotětov 3:0 (70. Vodháněl, 78. Skuček, 90+1. Šťastný), Byšice – Hovorčovice 0:1 (88. Kaličiak, ČK: 33. Hutař, 49. Vít - oba Hov.), Kosmonosy B – Lužec 4:0 (48. Hradec, 51. Kurc, 78. Boxan, 86. Husák), Všestudy – Záryby 2:3 (54. z pen. a 59. Koudelka – 22., 27. a 78. Mareček), Velvary B – Benátky B 3:2 (11., 19. a 53. Hirni – 46. Špringl, 49. Outěřický), Bakov – FC Mělník 6:1 (8. a 52. Maryška, 30. a 79. Sedláček, 13. Ajchler, 47. Velechovský – 20. z pen. Volf), Libčice – Rejšice 2:3 (38. L. Paluka, 89. Hrdina – 45. a 71. Mynář, 59. Zikmunda)