Domácí Kralupy v souboji týmů ze špičky pořadí ukončily dlouhou úspěšnou sérii SK Rakovník. Ten prohrál poprvé od 3. září, kdy doma nestačil na Vestec. Za tu dobu nasbíral v devíti zápasech 25 bodů a vystoupal na druhou příčku tabulky. Tam zůstane po celou zimní přestávku.

Uspěl zkušenější celek domácích, i když i on si musel při marodce vypomoci dorostenci. Nicméně má v kádru několik borců, kteří prošli vyššími soutěžemi. Kromě Culka nebo Houšky i v Rakovníku dobře známé brankáře Víška, jenž za SK nedávno chytal v ČFL, nebo Maříka, který hájil pro změnu barvy Tatranu.

Hodně zkušený je rovněž Tomáš Petr a právě tenhle šestatřicetiletý borec zápas rozhodl dvěma góly po změně stran. Hosté, kteří si za celý zápas nevytvořili kloudnou šanci na gól, už zareagovat nedokázali.

„V prvním poločase jsme si vytvořili příležitosti, které jsme ještě neproměnili, ale Rakovník přehrávali. Druhý poločas jsme pokračovali v dobrém výkonu, vytěžili jsme dvě branky a zaslouženě vyhráli. Rakovník si za celý zápas nevytvořil ani jednu brankovou příležitost,“ popisoval dopolední dění V Olších předseda FK Kralupy 1901 Luboš Černý.

„Vzhledem k tomu, že jsme do utkání poslali pouze jedenáct dospělých hráčů a na lavici byli jen tři dorostenci a brankář, jsme předvedli výkon na hranici svých možností,“ dodal. S realizačním týmem si takového výkonu hodně cenil. „Za předvedenou hru i vítězství jsme na něj neskutečně hrdí. Kluci si sáhli na dno a bojovali celých devadesát minut,“ chválil a znovu kvitoval i výpomoc dorostenců. Všichni tři do utkání zasáhli a nasáli atmosféru A-mužstva.

Celek z Olší tak pod vedením trenéra Tomáš Hunula angažovaného nedlouho před koncem podzimu zakončil rok třemi výhrami v řadě. Šestadvacet získaných bodů je čtvrtý nejvyšší počet a značí příjemnou přestávku strávenou těsně pod stupni vítězů.

Nelichotivou pozici na předposledním místě na poslední chvíli bodově obohatilo Dynamo Nelahozeves. Druhou návštěvou na podzim i v řadě, která z jeho domova v Klíčanech odjela s nepořízenou, bylo béčko Kladna. Domácí potvrdili zlepšení z posledních týdnů, zatímco hosté na předešlé dobré výsledky znovu nenavázali.

„Porážku beru na sebe, nedokázal jsem tým připravit na důležitý zápas a motivovat ho k výhře, byť jsem pro to udělal v týdnu i před zápasem maximum. Když takovou věc umí uznat Mourinho, musím i já,“ připomněl hodnocení slavného portugalského kouče AS Řím po Slavii zklamaný trenér Kladna Radek Duda.

Přitom jeho mužstvo začalo na Dynamu výborně a po průnikové přihrávce Daníčka zakončil Jan Duda pěkně sólo. Jenže už po chvíli bylo vyrovnáno, když kladenská obrana neuhlídala centr a Dubský přesnou hlavičkou do šibenice vyrovnal.

Přestávková motivační řeč v kabině hostů ke zlepšení a obratu výsledku nevedla. Naopak brzy se parádně trefil domácí Janovský a Kladenští už po platonickém tlaku vyrovnat nedokázali. Naopak Buldra v závěru jistil z přímého kopu výhru Dynama 3:1, potrestal tak na druhou „červený“ faul Čapka na unikajícího Kochmana.

Trenér Dynama Daniel Kaplan mluvil zlatých třech bodech. „Jsme na dostřel ostatním týmům ze spodní části tabulky, což je super. Bude se nám líp přezimovávat. Soupeř byl mladý, kvalitní a skvěle běžecky připravený,“ řekl pro portál Fotbalu u nás.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...