Zárybským se ani na druhé letošní okresní derby nebude vzpomínat v dobrém. Střelecky vyšli na Podolí zcela naprázdno, a soupeři tak stačila na všechny body jediná přesná trefa z přímého kopu. Navíc ještě budou mít co do činění s disciplinárkou.

Červenou kartu viděl jeden z členů realizačního týmu na lavičce a v závěru po druhé žluté i Ploc přímo na hřišti. Proti srsti hostů byly především výroky jednoho z asistentů rozhodčího. „Zápas prakticky řídil pan Hlavnička. Otáčel fauly, auty. Na jeho pokyn také hlavní utkání ukončil už v 88. minutě,“ líčili později.

Jeden z jejich trenérů Lukáš Carmine měl být podle zápisu po hodině hry vykázán z lavičky za urážku rozhodčích. Zápas přitom dokaučoval až do konce. Minimálně v zápise tak rozhodčí v čele s hlavním Benákem pochybili. Hostující klub na to konto vznesl i oficiální protest s tím, že na místě rozhodčí nepochopitelně odmítl opravu a až dodatečně měl doplnit text o seznámení vedoucích s udělením osobních trestů.

Se stejným asistentem se Zárybští shodou okolností dostali podobně do křížku už před rokem a půl v domácím utkání s Kosmonosy. Také na jaře 2019 podávali protest proti formulacím ze zápisu, tehdy z pera hlavního Kvasničky.

V sobotu bez ohledu na výkon sudích měli šance na to, aby přiklonili zápas na svou stranu. To ostatně potvrdil i jeden z koučů domácích Pavel Dohnal.

„Vyrovnaný zápas, vesměs s bojovností ve středu hřiště. Na obou stranách dvě tři loženky. Kdyby je soupeř využil, měli bychom to v naší kombinované sestavě už hodně složité. Nám tam spadla krásná trefa Bíby z trestňáku. Vedli jsme a naštěstí to tak i skončilo. Pro nás hodně důležité tři body,“ vrátil se k utkání. S kolegou Zejdou si vypomohli v sestavě nejen dorostenci, ale také s Dzimkem, toho si na jediný zápas vypůjčili z Horních Počapel.

O tom, že Pšovka nerozšíří pětibodovou bilanci, rozhodla na hřišti poděbradského Slovanu úvodní půlhodina. Domácí v ní při svém prvním podzimním představení před svými fanoušky nasázeli čtyři branky. Hosté po změně stran jen jednou trefou skóre kosmeticky upravili do konečné podoby.

„Začátek byl z naší strany špatný, vůbec jsme ho nechytli. Po dvaceti minutách bylo prakticky po zápase,“ potvrdil hrající kouč Pšovky Jan Studený. Po zápase mohl už jen spekulovat, do jaké míry hrály roli dopolední výkop zápasu a natěšenost soupeře. „Trvalo nám, než jsme se rozkoukali. Nabuzení domácí, kteří po odkládání zápasů hráli doma po dlouhé době, na nás vlítli. Pak už bylo pozdě,“ dodal. Těsně vyhraný druhý poločasu neřešil nic. „Druhá půle už se dohrávala spíše z povinnosti. Herně jsme se trochu srovnali, i když domácí asi o něco polevili.“

Divočina na Spartaku

Dva góly, ale i jedenáct žlutých a tři červené karty. Navíc rozuzlení až v rozstřelu. Zápas skupiny A mezi Spartakem Příbram a Nelahozevsí, který skončil v základní hrací době remízou 1:1, měl hodně divoký průběh. Pro hosty i radostnější konec, protože penaltovou loterii zvládli a brali tak o bod víc.

Spartakovci korunovali dobrý vstup do utkání vedoucím gólem, víc se jim ale z úvodního tlaku vytěžit nepovedlo. Ještě před přestávkou se tak kormidla chopila Nelahozeves. Její převahu po několika neproměněných šancích umocnila druhá žlutá pro Prokeše. Využít přesilovku se podařilo v 72. minutě hlavičkujícímu Kučerovi.

Tím ale drama nekončilo. Naopak! V 83. minutě unikl i v oslabení domácí Vošmik, kterého červeným zákrokem zastavil před vápnem brankář Zavadil. Srovnání sil dostalo Spartak na koně, Matějkův druhý gól ale naštěstí pro hosty neplatil kvůli ofsajdu. V úplném závěru odešel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy i jediný střelec Nelahozevsi.

Penaltové drama po neproměnění hostujícího Holého a později i domácí Vochosky rozhodla devátá série, ve které neuspěl příbramský brankář Holan, zatímco Pekárek se nemýlil.

Skupina A

4. kolo: Vestec – Klecany 8:4 (65., 76. a 83. Matysík, 41. a 69. Štumpf, 12. vl. Zuskin, 30. Arnold, 70. Michálek – 4. Dudek, 7. Průcha, 85. Pfeifer, 88. z pen. Nedvěd), Nové Strašecí – SK Rakovník B 3:0 (50. z pen. Ducár, 65. Svoboda, 77. Holub), Chlumec – Podlesí 0:2 (80. Valta, 90. Hájek), Zdice – Doksy 1:0 (48. Koželuh), Sp. Příbram – Nelahozeves 1:1 pen. 7:8 (7. Pavlišta – 72. Kučera), Velká Dobrá – Sedlec-Prčice 3:3 pen. 4:5 (4. Mačura, 38. Hrubý, 44. Porazil – 17. a 72. Pištěk, 80. Prchlík), Jíloviště – Libušín 1:3 (85. Pospíchal – 29. Portužák, 36. Kaválek, 77. Müller), Votice – Mníšek p. B. 5:0 (26. Navrátil, 60. Tábořík, 68. Vrzal, 83. Brožík, 86. Rezek).


Načítám tabulku …

Skupina B

4. kolo: FC Mělník – Záryby 1:0 (45. Bíba), Divišov – Hlízov 1:4 (27. Babický – 29. z pen. a 69. Frejlach, 55. a 86. Puk), Sn Poděbrady – Pš. Mělník 4:1 (9. a 18. Mišák, 10. Nikulin, 30. Jiráň – 69. Chytil), Rejšice – Čáslav B 6:1 (32. a 34. Bělík, 77. a 90. Fidrich, 41. Krčmář, 62. Jaroš – 58. Vrána), Pěčice – Luštěnice 0:2 (14. Grus, 41. Fišer), Sokoleč – Dolní Bousov 3:0 (18. Šťastný, 23. Ramšák, 88. Provazník), Jesenice – Mn. Hradiště 3:3 pen. 4:5 (35. Bureš, 52. Beneš, 54. Novotný – 24. Charvát, 32. Vegricht, 58. Mihalík), Čelákovice – Průhonice 1:3 (11. Ibe – 66. z pen. Hochman, 80. Dratva, 82. Dobiáš).


Načítám tabulku …