Dynamovci při svém prvním venkovním výjezdu vystačili s jedinou brankou. Chvíli před pauzou ji vstřelil z penalty kanonýr Krejza. Potrestal tak hraní rukou v podání jednoho z domácích hráčů. „Poločasový výsledek mohl odpovídat tomu, že jsme v první půli byli na tvrdém vyschlém terénu o něco lepší,“ mínil hostující trenér Daniel Kaplan.

Druhý poločas byl ovšem zcela jiného rázu a hosté mohou mluvit ne o malém, ale velkém štěstí, že těsný náskok uhájili. Domácí se totiž do soupeře pořádně obuli. „Zavadil chytil tak čtyři branky. Další domácí dali do tyčky. V koncovce byli až nemohoucí,“ přiznal Kaplan, že tříbodový výsledek byl malým zázrakem. Pochopitelně je za něj ale rád. „Náš vstup do soutěže je překvapením i pro mě,“ uvedl s tím, že doufá, že nákladnost fotbalových hvězd vydrží co nejdéle.

Stoprocentní zůstávají po dvou kolech také Záryby. Svěřenci trenéra Zdeňka Svobody na úvodní vysokou výhru nad Pšovkou navázali také v Semicích, přestože se zápas zpočátku rozhodně nevyvíjel podle jejich představ.

Hosté přečkali úvodní šance, jenže sami pak zahodili penaltu Krulichem. Hostím zatrnulo po chvíli znovu, když soupeř ze stejné výhody otevřel účet. Po změně stran ale přišla smršť čtyř zárybských gólů, dva vstřelil střídající Soukup. „Druhý poločas jsme Semice absolutně k ničemu nepustili a byli jsme lepším týmem, což se projevilo na výsledku,“ poznamenal k utkání Daniel Krulich.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů,“ hlesl vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. „Po první půli to mohlo být tři nula. Trefili jsme břevno a zahodili jsme další šance,“ vyprávěl Čepelka. „Je to pro nás kruté, ale druhá půle byla opravdu strašně špatná,“ dodal semický vedoucí.

SKÓRE NAČAL VLASTENEC

Pšovku v Divišově po bezbrankovém poločase nahlodal vlastní gól Grabmüllera po ztrátě balonu na útočné polovině. Do hry o body se Mělničtí vrátili i poté, co jim neobsazený Hanuš zasadil druhý úder. Střídající Dvorný totiž dostal od zadních řad domácích dárek v podobě špatné rozehrávky. Veškeré naděje hostů dorazil až třetí gól inkasovaný v závěru.

„Start do soutěže hrozný, ale je to začátek a hlavně zápasy venku. Body musíme udělat už teď doma,“ nedělá ze dvou porážek v řadě tragédii smolař zápasu Daniel Grabmüller.

Skupina A
Cerhovice – Nelahozeves 0:1
Branka: 43. Krejza z pen. Rozhodčí: Polák. ŽK: 3:2. Diváci: 30.

Skupina B
Semice – Záryby 1:4 (1:0)
Branky: 40. Cáska z pen. – 58. Voštiar, 68. Vytlačil, 77. a 90. Soukup. Rozhodčí: Zuska. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Divišov – Pšovka 3:1 (0:0)
Branky: 57: vlastní, 75. Hanuš, 89. Vondrák – 81. Dvorný. Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 1:1. Diváci: 127.