„Penalty kopu pravidelně od mladších žáků, takže si věřím a mám docela praxi,“ komentoval svůj dvougólový zápis střední záložník. Druhý nejlepší střelec Dynama v loňském ročníku (12 gólů) si při penaltách bere míč, přestože patří mezi mladší členy výběru trenéra Kaplana. „Ze starších hráčů se do kopání penalt nikdo nehrne, takže mám důvěru už od dorosteneckého věku. Samozřejmě jsem rád, že mi trenér i spoluhráči věří a snad budu mít štěstí i v dalších příležitostech.“

Samotný zápas podle jediného střelce domácích doprovázely znaky úvodního vystoupení v nové sezoně. „My jsme začali velice aktivně a důrazně, z čehož plynuly obě penalty (Kabát fauloval nejdříve Krejzu a poté Janovského). Zdice po obdržených brankách vždy trochu přitvrdily a nám se bohužel nepovedlo udržet vedení ani v jednom případě, místo toho abychom trochu uklidnili hru a podrželi balón, tak vrátíme soupeře znovu do hry,“ mrzelo jednoho z několika dynamovců, kteří prošli dorostem v Odolena Vodě.

„Vypracovali jsme si ještě tři čtyři dobré gólové příležitosti, ale ani jednu z nich neproměnili,“ mínil Jan Holý, podle kterého druhý poločas pro diváky už tak zajímavý nebyl. „Přibylo faulů a hra se hodně kouskovala. Bonus za penaltový rozstřel je pro nás určitě cenný,“ uzavřel borec, který pochopitelně nechyběl mezi exekutory ani v soutěži o druhý bod. A uspěl i do třetice. „Dvakrát jsem počkal na pohyb gólmana, jednou si zvolil stranu dopředu,“ poodhalil úspěšný recept.

Kromě předem avizovaného Vojtěcha Němečka z PTZ si proti týmu z Berounska odbyl mistrovský křest v Dynamu Petr Majerech, který na jaře nastupoval za Neratovice v české lize staršího dorostu. Po sezoně v klubu pražských Střešovic se vrátil Robert Minařík. V době dovolených se mezi náhradníky objevili i dva dorostenci Dynama – Kochman s Kratochvílem, do hry ovšem nezasáhli.

Nelahozeves - Zdice 3:2 np (2:2)
Branky: 2. a 34. Holý z pen. - 8. Krůta, 36. Rigo. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 4:1. Diváci: 80.