„Potřebujeme se chytit a doufám, že to bude v nejbližší době,“ vyhlíží duel s úhlavním rivalem jako odrazový můstek jeden z trenérů FC Pavel Dohnal. Nováček se zatím v soutěži trápí, a to hlavně střelecky. S výjimkou výjezdu do Luštěnic jde zatím od porážky k další.

Naposledy padl poprvé i výraznějším rozdílem v Dolním Bousově, který na tom nebyl o mnoho lépe. Do půle ještě jednoznačnému výsledku zdaleka nic nenasvědčovalo. Mělník předváděl běhavý, technický fotbal a na vedoucí gól Bousova mohl reagovat hned několikrát.

„V každém zápase máme dost šancí, bohužel nám chybí bombarďák, který by to vzal na sebe a dal dva tři góly,“ mohl opět jen opakovat Dohnal. Přesto před sobotním dnem D hlásí: „Určitě doma nenecháme body zadarmo. Na zápas se musíme připravit. Doufám, že si každý uvědomí, že když se nebude dařit fotbalově, musí se jezdit po zadku a žrát tráva.“

Trenér Pšovky Jan Studený si atmosféru podobného derby zažil dokonce na divizní úrovni mezi Neratovicemi a Libiší a tuší, že venkovní utkání hrané půl kilometru od domácího hřiště bude patřit mezi nejnáročnější.

„Co jsem Mělník viděl, tak nehrají špatně. Nevím, co se naposledy stalo, že dostali pět gólů v Bousově. Každopádně bych v derby favorita nehledal. Domácí už potřebují vyhrát a určitě to bude i vyhecovanější,“ očekává derby se vším všudy kouč aktuálně sedmého celku tabulky. Na jeho kontě je po sedmi kolech solidních jedenáct bodů, byť až na tři uhrál většinu doma.