1/9

V pohybech na obou pólech tabulky měly tentokrát prsty celky z Boleslavska. Před víkendem poslední Rejšice příjemně překvapily remízou z "neutrálního" hřiště Rapidu Psáry. Na umělce v Praze na Zličíně uhrál tým trenéra Kokošky mnohem cennější bod než ten předešlý doma s Pšovkou, kdy přišel o výhru v poslední možnou chvíli. Ambiciózní Rapid se tak v čele pořadí slunil pouze týden a nyní hledí s dvoubodovým odstupem na Hlízov.

Ještě hůř dopadl ve druhém jarním kole podzimní půlmistr z Úval. Ten po domácím kolapsu s tehdy poslední Lysou vyšel naprázdno i v Luštěnicích, přestože v poločase vedl. Domácím se ale po přestávce povedl i pomocí vlastního gólu hostí obrat.

Dolní Bousov se za úvodní vysokou porážku od Psár rehabilitoval v Lysé. Domácí vrátil na zem hned v úvodních vteřinách a po dvanácti minutách vedl o tři góly.

Až v poslední chvíli se naopak rozdělovaly body mezi béčkem Kosmonos a Horkami. Domácí pokazili hostům obrat vyrovnáním ve čtvrté minutě nastavení. Mezi střelce se při remíze 2:2 zapsal i Tochukwu Mbah. Před v neděli dvougólovým Janem Bočkem z Bousova se tak udržel na čele tabulky střelců.

18. kolo: Nymburk – Hlízov 1:5 (41. z pen. Daněk – 19. a 84. Šesták, 16. Jilemnický, 85. Vančura, 89. Tichý), Luštěnice – Úvaly 3:1 (63. Hrynčuk, 65. vl. Benčič, 84. Lada – 36. Šabršula), Psáry – Rejšice 2:2 (43. Štancl, 70. Azilinon – 35. Mynář, 53. z pen. Korec), Pšovka Mělník – Stará Boleslav 2:2 (29. Pokorný, 84. Chytil – 34. Renč, 36. Brůžek), Sn Poděbrady – Vrdy 4:1 (6. Jiráň, 13. Štěpánek, 79. Šťastný, 81. Havrda – 89. Šveřepa), Čáslav B – Boh. Poděbrady 1:3 (66. Vilím – 18. Kalina, 90. Uher, 90+2. Nykodým), Kosmonosy B – Horky 2:2 (14. Fišer, 90+4. Fořt – 51. T. Mbah, 59. Šimek), Lysá n. L. – Dolní Bousov 1:6 (14. Ryšánek – 1. a 44. Tomíček, 4. a 11. Merva, 51. a 84. Boček)