Velvarští si na jaře pomáhali pendlujícími hráči z třetiligového áčka, V Olších tak zápas budil zvýšený respekt. Ztráta by před soubojem jara na Slavoji mohla hodně mrzet. Nakonec k ní ale nedošlo. Kralupští rozhodli o výhře už během prvního poločasu, kdy vstřelili pět branek. Druhý vyhráli pro změnu tentokrát neposílení domácí a korigovali na konečných 2:5.

„První poločas skončil pět nula v náš prospěch, ale hra byla vyrovnanější než výsledek napovídal. I domácí měli své šance, které mohly skončit brankou. Druhý poločas se utkání dohrávalo a nebylo moc pohledné. V závěru jsme obdrželi dvě branky po rohových kopech, což by pro nás mělo být varování,“ komentoval vítězství předseda Kralup Luboš Černý.

Hosté ve druhém poločase protočili hned tři brankáře. Jednička Šídlo přepustil nejdříve místo Vondráčkovi. I ten se ale v závěru zranil a dochytat musel hráč z pole. „U Vondráčka se očekává delší pauza kvůli zranění kotníku, Kamil Šídlo by snad měl být na Starou Boleslav připraven,“ upřesnil Černý.

Jeho tým nechce spoléhat až na závěrečný domácí duel s Velkým Borkem a postup by rád dotáhl už ve Staré Boleslavi. „K naplnění cíle nám stačí bod z posledních dvou utkání. Pokusíme se ho urvat už příští týden,“ potvrdil Luboš Černý.

Druhá Boleslav si stejně jako týden předtím Kralupy pořádně zastřílela na účet Líbeznic, dalším dvouciferným výpraskem zápas neskončil jen těsně. I tak dal domácím neblahou jistotu návratu do okresu.

Na třetí místo se po domácí přestřelce s Radonicemi vyhouply Byšice. Béčko Kosmonos si totiž doma nedokázalo poradit s jedenáctkou (doslova, hosté dorazili bez náhradníků) Hovorčovic. Na ty se na kopci nad Boleslaví usmálo štěstí ve druhé minutě nastavení, kdy srovnaly na konečných 1:1.

Domácí výprodej předvedl také Bakov, na jehož hřiště si pro vůbec první venkovní výhru zajel v posledních kolech mocně finišující Velký Borek. O osudu utkání rozhodla jediná branka. Slavia se i tak musí rvát o záchranu dál. O to víc, že Holubice, jeden z přímých konkurentů, po třech porážkách zabraly, když doma sestřelily Chotětov pěti kousky.

26. kolo (24. hrané): Velvary B – Kralupy 2:5 (86. a 90. Podivínský – 7. a 12. Junek, 3. Hemr, 21. z pen. Zdržálek, 38. Matějček), Líbeznice – St. Boleslav 1:9 (30. Braier – 3., 14., 28. a 82. Bláha, 36.a 85. Krulich, 53. a 80. Práger, 24. Štěpánek), Bakov – V. Borek 0:1 (21. Lamač), Holubice – Chotětov 5:0 (72. a 90. Ježek, 18. J. Valtr, 86. F. Valtr, 30. z pen. Brož), Byšice – Radonice 4:3 (6. Macháček, 25. Lauda, 46. Gabčo, 82. Prieložný – 53. Cikaník, 55. Šťastný, 90+2. Mejsnar), Libčice – Lužec 3:3 (7. Paluka, 35. Hamouz, 54. Tyle – 21. a 79. Hrdlík, 20. Kolařík), Kosmonosy B – Hovorčovice 1:1 (65. Mulligan – 90+2. Černý)


Načítám tabulku ...