Kralupy se mohou od minulého kola pochlubit jasně nejmladší jedničkou v soutěži (a nejen v té své). Stále ještě patnáctiletý odchovanec Jakub Šestořád zvládl bez nervů a s přehledem i druhý zápas. Odměnou pro gólmana, od kterého si v Olších do budoucna hodně slibují, bylo čisté konto. Pětice spoluhráčů se pak rovným dílem podělila o hladkou výhru 5:0.

„Momentálně se vezeme na vítězné vlně. Hrajeme dobrý fotbal, což uznal i soupeř,“ glosoval zápas trenér David Hemr, jehož tým mohl s příznivým vývojem, do kterého zapadlo ve druhé půli vyloučení jednoho z domácích, ušetřit síly na příště.

„Nezvládli jsme zatím jediný zápas s Libčicemi. Jsem přesvědčený, že kdybychom s nimi hráli teď, tak by zápas vypadal úplně jinak,“ panuje v Kralupech slovy předsedy Luboše Černého momentálně velká spokojenost s tím, jak se tým v kraji postupně zabydluje a s rezervou plní cíl pohybovat se v lepší polovině pořadí.

Milovice – Byšice 3:4 (3:1)
Branky: 23. a 28. Müller, 34. Tangl – 22. a 59. Koštíř, 53. Lauda, 63. Dvořák. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 4:3. ČK: 84. Novotný (M.). Diváci 80.

Kosmonosy B – Vysoká 6:2 (2:2)
Branky: 10., 16., 51. a 56. Mašek, 64. Fabián, 77. Král – 20. Štolba, 23. Rolenc. Rozhodčí: Prosr. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

Hovorčovice – Lužec 2:0 (2:0)
Branky: 3. a 28. Žilka. Rozhodčí: Hron. ŽK: 1:4. Diváci: 104.

Škvorec – Kralupy 1901 0:5 (0:1)
Branky: 27. Menčl, 48. Knoflíček, 57. Kratochvíl, 71. Hemr, 86. Weiner. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 4:2. ČK: 56. Valoušek (Šk.). Diváci: 34.

V prvním poločase ještě Byšičtí v Milovicích podle svého trenéra Daniela Hnízdila znehodnocovali aktivní a fyzicky náročnou hru neproměňováním šancí a také chaosem v zadních řadách. Výsledkem byl obrat domácích na 3:1. Hostům ale po poločasovém okysličení útoku a přeskupení sestavy na tři obránce a tři hroty povedl stejný kousek.

Po hlavičce Laudy a druhém zásahu Koštíře bylo srovnáno. Nakonec rozdílový a svůj první byšický gól vstřelil Dvořák poněkud kuriózně. Po neodpískaném faulu zůstal delší dobu ležet u vápna soupeře, kde jej později při malé domů nechtěně našel jeden ze soupeřů. Klička brankáři a střela do prázdné dokonala zmar domácích. Pojistky už se hosté nedočkali. Podle kouče Hnízdila odehráli výborný zápas především „lajnoví“ hráči Josef Svačina s Martinem Priatkou a také Jiří Lauda.

Milovický trenér Pavel Pavlíček svůj tým navzdory nadějnému poločasu pochválit rozhodně nemohl. „Prohrát utkání, ve kterém máte soupeře položeného na lopatkách, a dostat při tom ještě nakopáno, to umíme opravdu jen my,“ nevěřil po čtvrté porážce v řadě.

V zápase Vysoké po týdnu znovu střelecky exceloval jediný hráč. Protentokrát mlčícího Josefa Gabča na hřišti kosmonoského béčka zastínil domácí David Mašek. Ze čtyř jeho zásahů dokázali hosté smazat jen první dva. Ve druhém poločase už protizbraň nenašli.

„Soupeř hrál velice dobře, jeho hráči dobře kombinovali, byli pohybliví a my jsme s nimi druhou půli přestali stíhat běhat,“ objasnil porážku trenér Vysoké Václav Řízek a potvrdil, že domácí vyrukovali na poměry soutěže s hodně nadstandardní útočnou dvojicí. Kromě Maška ji tvořil i Tomáš Fabián, který hrál ještě v první polovině loňského roku ligu za Boleslav.

Poprvé od úvodního kola vyšel bodově naprázdno Lužec, u nováčka v Hovorčovicích dokonce ani neskóroval.