Hlavní Mareš bude omezen na dvě kola, tedy do konce sezony, za nenařízení pokutového kopu a neudělení červené karty, asistent Laštovička na jedno kolo za nesignalizování přestupku. Komise konala na základě zprávy od delegáta a po vyhodnocení videozáznamu z utkání.

K penaltové situaci došlo hned v úvodních minutách už za příznivého stavu pro hosty. Brankář Dřevojan vyběhl proti Vetešníkovi a autora úvodního gólu při kličce podrazil. Místo penalty se ovšem k údivu hostů kopalo pouze od branky.

„Penalta byla úplně jasná. Říkali to i kluci ze Sedlčan. Píchnul jsem si míč těsně před gólmanem a on mě trefil,“ vrátil se Jan Vetešník k situaci, kterou si můžete prohlédnout na videu níže:

Neodpískaný penaltový zákrok brankáře Sedlčan Filipa Dřevojana na libišského Jana Vetešníka | Video: SKFS

Podruhé vstoupili sudí neblaze do průběhu zápasu po obratu domácích už za stavu 3:1. Plesl ještě na libišské polovině zajel do Vetešníka oběma nohama napřed, za surový skok-skluz viděl pouze žlutou kartu. „Čekal jsem to, takže mě moc netrefil,“ okomentoval kanonýr Libiše zle vyhlížející faul, který přišel v době, kdy se na trávníku jiskřilo od kopaček na obou stranách.

"Červený" faul v podání sedlčanského Víta Plesla | Video: SKFS

Hosty ve výsledku více mrzela neodpískaná penalta. „Možná by to vypadalo jinak, kdybychom vedli 2:0 hned na začátku,“ uvažoval Jan Vetešník. Hosté sice Vondrou čtvrthodiny před koncem snížili na 2:3, ale zápas tak už i skončil.

Podle trenéra Sedlčan Vlastimila Zelenky rozhodčí pískal špatně na obě strany. Svůj pohled opíral o dvě situace, po kterých se zase hodně zlobil tábor domácích: „V první hráč hostů Moravec ostře fauloval Štemberka a jen se štěstím ho nezranil. Tady si myslím měla být taky červená karta. Druhá situace předchází té, po které fauloval Plesl. Byla to právě reakce na zákrok Vetešníka na Kouklíka. Kdy Vetešník zcela bez zájmu hrát balón udeřil našeho hráče loktem do zátylku a taky měla podle mě následovat červená karta. Pak se nelze divit reakci Plesla, i když ho tím nijak neobhajuju a červenou by si zasloužil."


Načítám tabulku ...