Prakticky až závěrečným vítězstvím 2:0 nad Nymburkem se bronzový tým uplynulého ročníku vypracoval alespoň do lepší poloviny tabulky. Pšovka tak zakončila první část sezony s kladnou bilancí šesti výher, čtyřech remíz a pěti porážek. Jen pro srovnání: loni měla touto dobou o 17 bodů víc. Co se stalo, když kádr nejvýše hrajícího celku z Mělníka zůstal až na pozici brankáře prakticky neměnný?

„Kvalita soutěže se určitě zvýšila. Sestoupilo k nám pět týmů a mužstva, co postoupila, tak mají větší kvalitu,“ podotkl na úvod svého podzimního ohlédnutí hrající kouč Jan Studený. Jeho týmu v této společnosti nevyšla hlavně úvodní polovina podzimního programu - výsledkově, ani herně. Pět bodů z úvodních čtyřech kol nebylo úplně špatných, jenže z dalších čtyřech Mělničtí vydolovali už pouze jediný divokou domácí remízou 3:3 s Hlízovem.

OP, 5. kolo: Sokol Libiš B - Sokol Obříství (1:2), hráno 17. září 2022.
Posílené Obříství válí! Kouč si chválí konkurenci, postup není nejdůležitější

„První polovina podzimu nám vůbec nevyšla, trochu jsme se hledali. Dělali jsme zbytečné chyby. Trvalo nám trochu déle, než si to zase sedlo a výkony se zvedly a byly podobné těm z minulé sezony,“ vrátil se Studený před domácí duel s poděbradskou Bohemií. Právě ten byl nejspíš pověstným zlomem. Pšovečtí na hodně těžkém terénu přejeli na jaře ještě přeborového soupeře 5:0. Ve zbylých šesti zápasech ztratili už jen bezbrankovou remízou v Čelákovicích a porážkou na hřišti druhého Bousova.

Zdroj: Luboš Kurzweil

„Když jsme měli v půlce podzimu pouze šest bodů, tak to s námi nevypadalo vůbec dobře. Ale myslím, že kluci si to uvědomili, výkony se zvedly a s tím přicházely i body,“ oddechl si Studený.

„Škoda toho špatného začátku, několik zápasů jsme měli dobře rozehraných, ale nedokázali jsme je dotáhnout a urvat pár bodů navíc. Takže s osmým místem musíme být spokojení,“ dodal s tím, že překročení dvacetibodové hranici dává dostatečný klid do přípravy na jarní pokračování soutěže.

I. A třída: FK Pšovka Mělník - Fotbal Hlízov (3:3), hráno 17. září 2022.
Zaostřeno na I. A třídu: Pšovka v popředí slušnosti, Zamazal mezi nejlepšími

Spokojení pak na Pšovce mohou být i s prakticky jedinou letní posilou. Jiří Zamazal se ukázal jako adekvátní náhrada za Václava Čížka, který zamířil za vyšší soutěží do Štětí. Třiatřicetiletý brankář ve třinácti startech stihl posbírat hned šest čistých kont a je v této disciplíně mezi svými konkurenty na čele pomyslného žebříčku. „Myslím, že Jirka ukázal kvalitu a zkušenosti z vyšší soutěže. V několika zápasech nás podržel,“ ocenil Studený oporu, která přestoupila z Újezdu nad Lesy.

Převratné změny v kádru se nejspíš nedají očekávat ani v aktuální soutěžní pauze. „Co se týká změn, tak to budeme řešit během přípravy. Pro nás je docela problém přivést nějaké hráče. Ale jsme rádi, že se zapojili i kluci z dorostu. Sice to bylo většinou za béčko, ale je důležité, že ti kluci mají zájem a chtějí na sobě pracovat,“ uzavřel Jan Studený.


Načítám tabulku …