Promo Kanonýr Deníku

„Bylo to i trochu dílem štěstěny. Zápas mi vyšel a zužitkoval jsem šance, co mi kluci připravili. Nejsem žádný střelec, ale tentokrát se to sešlo,“ zářil pětadvacetiletý Lukáš Simon. Jak se mu povedlo stát se hlavní postavou domácího zápasu? „Jeden gól jsem uklízel do brány po centru Adama Janovského, před druhým to nějak propadlo ve středu a šel jsem sám na gólmana, na třetí jsem si vzal penaltu,“ popsal.

Právě na pokutové kopy přitom mají na Dynamu osvědčeného specialistu Jana Holého. „Nejsem častý exekutor. Řekl jsem kamarádovi, jestli mi to nechá,“ prozradil Lukáš s tím, že za rozhodnutého stavu šel na desítku se zcela klidnou hlavou.

Z pozice levého záložníka góly spíše připravuje, než aby sám zakončoval. Od začátku sezony oslavil jeden, za celou loňskou zrovna tak. Tři během jediných 90 minut pro něj jsou skutečným počinem. „Zažil jsem něco podobného maximálně před asi čtyřmi pěti lety v přáteláku, jinak jestli vůbec,“ potvrdil jeden z domácích hráčů v kádru Nelahozevsi.

Neznámou je pro něj i taxa, kterou mu za gólovou explozi vyměří v kabině. „Kluci už mi říkali, že to bude drahé. Očekávám peněžitý trest a asi padne i flaška,“ pousmál se místní odchovanec, který si z Dynama odskočil v mládeži do nedaleké Odolena Vody.

Právě s několika členy tamní party, kterou na Odolce v dorostu trénoval rovněž Daniel Kaplan, se před časem vrátil. S hráči jako Holý, Janovský, Kaplan junior či Valda dnes tvoří mladší osazenstvo celkově zkušené kabiny. „Když jsme přišli v osmnácti, tak byly mezi staršími a mladými větší rozdíly, teď už takové nejsou. Všichni se dobře známe. Od hráčů jako Roman Zavadil, Vorlis (Jan Vorel), či Dubák (Petr Dubský) si ale určitě necháme poradit,“ vyjádřil se Lukáš Simon k poměrům v kádru Dynama.

Na hřišti to každopádně zkraje jara ladilo, jak se na fotbalisty z rodiště hudebního skladatele Dvořáka sluší. A pro mnohé určitě nad očekávání. Sedm bodů ze tří odvetných kol přineslo v součtu s podzimními devatenácti posun do bezpečného středu tabulky. „Nevěděli jsme, jaké to bude po odchodu Kuby Kučery, který dával hodně gólů. Zatím hrajeme dobře. Někteří vyléčili svá zranění, tak je nás i relativně dost. Doufejme, že body budou dál přicházet,“ rozloučil se Lukáš Simon.


Načítám tabulku ...