Předchozí
1 z 8
Další

Nejbližší pronásledovatele totiž start do nezastihl úplně v nejlepší rozpoložení. Druhé Líbeznice doma překvapivě nestačily na Čelákovice. Třetí Chotětov se musel proti posledním Hovorčovicím smířit pouze s bodem. Z celků horší poloviny tabulky si nejvíce polepšily Záryby a Mělník 1909. Jeho výhra v Obříství, kam se dosud pro body příliš nejezdilo, byla zcela suverénní a jasno bylo prakticky už v poločase.

I. A třída - skupina B, 18. kolo: FK Pšovka Mělník - Slavoj Stará Boleslav (2:2), 16. března 2024
Další stíhačka Pšovky, gólový dárek od soupeře měl tříbodový punc

17. kolo: Záryby – Pěčice 3:1 (40. Valeš, 60. z pen. Školák, 84. Sládek – 87. Hubač), Obříství – Mělník 1909 0:4 (35. a 58. Veselý, 4. Douděra, 33. Rejman), Řepov – Benátky B 1:1 (84. Cepka – 2. Zmij), Chotětov – Hovorčovice 1:1 (45. Duda – 1. Ptáček), Líbeznice – Čelákovice 1:2 (47. Kuruc – 45. Lopatář, 74. Skuhravý), Zeleneč – Bakov 1:1 (77. Capek – 7. Boško), Lužec – Všestudy 3:0 (27. a 82. Dolejška, 69. Zoreník)

Načítám tabulku ...

Obříství – Mělník 1909 0:4 (0:3)

Libor Tichota, trenér Obříství: První domácí zápas jarní části se nám vůbec nepovedl. Soupeř vstřelil rychlou branku a my se nedokázali vůbec oklepat. Naopak jsme dostali další ze standardky. Do poločasu Mělník vstřelil ještě jednu z krásného brejku a dá se říct, že bylo po zápase. Soupeř si druhý poločas s přehledem pohlídal a zaslouženě vyrazil k záchraně. Dle mého odhadu Mělník skončí na konci této sezony v přední polovině tabulky. My se oklepeme během týdne a překvapíme ziskem nějakého bodu Benátky, určitě hodně posilněné o divizní hráče.

Zbyněk Štrupl, trenér Mělníka: Povedl se nám začátek, ve třetí minutě se po centru Mináře prosadil Douděra, to bylo důležité. Hru jsme měli docela pod kontrolou a během prvního poločasu jsme ještě přidali dvě branky. Druhý poločas se nesl v podobném stylu. Podařilo se nám ještě jednou vstřelit gól a utkání dohrát v klidu. Kluky musím pochválit, ale je to pouze jedna výhra, jedeme dál.

I. B třída, 17. kolo: Sokol Obříství (v červeném) - FK Mělník 1909 (0:4), 24. března 2024
Obrazem: Mělnické posily v akci, v Obříství rozhodly ještě do poločasu

Řepov – Benátky B 1:1 (0:1)

Jindřich Holický, trenér Řepova: Do zápasu jsme šli s určitým záměrem, který ovšem dostal hned trhlinu po špatně zahrané malé domů už ve druhé minutě. Byl to šok, ze kterého jsme se těžko dostávali. Poločas utekl a stále jsme prohrávali. Ve druhém jsme soupeře jasně přehrávali, ale stačilo to pouze na bod. Benátky pozorně bránily a utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Jiří Kubát, Benátky: Bylo to obrovsky těžké utkání. Když už to vypadalo, že budeme mít třináct použitelných hráčů a budeme mít z čeho vybírat, dva mi ráno volali, že mají devětatřicítky horečky. Přesto jsme nějak sestavu slepili. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Ve 2. minutě jsme vstřelili branku a i nadále byli aktivní. Od 25. nebo 30. minuty domácí převzali otěže zápasu i přesto, že si toho příliš nevypracovali. Byli však opticky více na míči. Měli výhodu pokutového kopu, který byl nešťastný, jelikož byl míč sražen rukou. Méďa (Vojtěch Ulrich) ho skvěle chytil. Do druhého poločasu jsme bohužel vstoupili pasivněji. Řepov nás mačkal, ale stále si nevypracovával šance, protože jsme skvěle bránili. Poté se ale projevila naše nedostatečná fyzická kondice. Celou zimu jsme trénovali ve čtyřech nebo šesti hráčích a od 60. minuty jsme šlapali vodu. I přesto jsme měli penaltu, druhou v ročníku, avšak ani jednu jsme neproměnili. Pokud by to bylo 2:0, patrně bychom zápas vyhráli. Neproměnili jsme ji a soupeř nás fyzicky předčil. Krásnou střelou Cepky to domácí dotlačili na remízový stav. V posledních deseti minutách jsme padali do střel. Skončilo to 1:1. Na jednu stranu bod beru, na tu druhou, pokud bychom proměnili penaltu, vyhráli bychom. Každopádně máme první remízu v sezoně, na které se dá stavět.

Chotětov – Hovorčovice 1:1 (1:1)

Petr Ulman, brankář Chotětova: Ač jsme se všichni těšili na začátek soutěže, museli jsme pro zranění opět kombinovat sestavou. I tak jsme ale papírově měli být silnější a vyhrát. Soupeř nás ale dokonale zaskočil a hned ve třicáté vteřině jsme dostali po hezké kombinaci hostí gól. Moc nám to nelepilo a to mohl soupeř po dalších akcích dát další dva. Naštěstí se nám povedlo v poslední vteřině prvního poločasu vyrovnat. Štěpán Duda po odrazu míče od tyčky jej doslova dovedl do branky. Ve druhém poločase jsme už měli více ze hry, soupeř se soustředil na bránění, takže si kromě pár rohů žádnou šanci nevytvořil. My jsme měli pár náznaků, jednou nás vychytal brankář a pak jsme hlavičkou trefili břevno. Rozešli jsme se tedy smírně. Z domácí remízy s posledním u nás panovalo zklamání, nicméně soupeř mohl vstřelit i další branky, a tak musíme brát výsledek jako spravedlivý.

Líbeznice – Čelákovice 1:2 (0:1)

Milan Šikl, sekretář Unionu Čelákovice: Do jara jsme vstoupili úspěšně. Už v první minutě naběhl na kolmici Skuhravého Lopatář, ale vybíhajícího brankaře nepřekonal. Vzápětí střílel domácí hráč z levé strany a míč jen těsně minul branku. V dalším průběhu zápasu jsme se čím dál více prosazovali svojí kombinační hrou, když některé akce stály za podívání. Na obou stranách bylo několik možností ke vstřelení branky, ale to se stalo až v samém závěru, kdy Pánek přehodil vybíhajícího brankaře a Lopatář doklepl míč do opuštěné branky. Úvod druhé půle vyšel lépe pro domácí tým, který ve 47. minutě po chybě v šestnáctce Kurucem vyrovnal. Domácí vycítili šanci a snažili se o vedení, leč obrana Unionu dokázala pochytat jejich nebezpečné brejky. Šancí bylo několik před oběma brankami, ale v 82. minutě rozhodl o výhře hostí Skuhravý po střele z hranice šestnáctky. Naše výhra byla překvapivá, ale zasloužená. Projevila se dobrá zimní příprava i zařazení několika dorostenců.

Zeleneč – Bakov 1:1 (0:1)

Jaroslav Kamenický, trenér Bakova: Před zápasem bych bod bral všemi deseti, ale vzhledem k tomu, co jsme v prvním poločase neproměnili, tak jeden bod je spíše ztráta. Za bojovnost a herní projev bych chtěl mužstvu poděkovat.

Lužec – Všestudy 3:0 (1:0)

Martin Tauchman, trenér Lužce: Chtěli jsme navázat na výsledky z podzimní části, to se nám povedlo. I když výsledek vypadá jednoznačně, určitě to nebylo snadné utkání. Všestudy předvedly dobrý výkon. V prvním poločase komplikoval hru vítr, přesto jsme šli do vedení a některé šance jsme neproměnili. Ve druhé půli byla naše hra lepší a přidali jsme dvě branky, ta druhá rozhodla o výsledku a odpor Všestud jsme tímto zlomili. Celkově jsme soupeře do stoprocentních šancí nepustili a zaslouženě zvítězili. Tým zahrál výborně takticky a individuální výkony (Hrdlík, Dolejška, Zoreník) nás nasměřovaly ke třem bodům.

Ivo Lorenc, trenér Všestud: Úvodní utkání jarní části se mi nehodnotí vůbec dobře. Ač jsme hráli na prvním týmu soutěže, chtěli jsme předvést dobrý fotbal. To nám šlo bohužel jen dvacet minut. Vypracovali jsme si náznaky šancí, ale ani jednu se nám nepodařilo zakončit. Do druhé půle jsme udělali pár změn, ale efekt to bohužel nepřineslo. Musíme zvednout hlavy a připravit se na další utkání.

Záryby - Pěčice 3:1 (1:0)

Miroslav Hubač, autor jediného gólu Pěčic: Kvůli silnému větru a špatné hrací ploše jsme nemohli hrát takový fotbal, jaký bychom chtěli. To nás ale neomlouvá, soupeř měl podmínky stejné a vyrovnal se s nimi lépe, byl zároveň i důraznější a získával více odražených míčů.