V Lužci po druhém venkovním výjezdu v řadě vzpomínali, kdy naposledy v jejich mistráku nepadl gól. Trenér Pavel Dohnal si za svou éru v Eletisu takový výsledek nevybavil. S další bodovou kořistí z venkovního utkání byl ovšem nad míru spokojený. Vždyť penaltový rozstřel zelenožlutí od jeho zavedení do soutěže ještě nikdy nevyhráli. Ve Vojkovicích šlo o pokus číslo dvanáct.

Fotbal bez obvyklého koření byl podle Dohnala výsledkem oboustranně tvrdého boje s minimem šancí. Když už se nějaká narodila, prokázali brankáři Rollo s Heimrathem starším, že jsou muži na správných místech.

„Asi zasloužená remíza,“ hodnotil kouč Lužce a jako už poněkolikáté na podzim pochválil velmi dobrý výkon v defenzivě.

DOMA JEN DOHÁNĚLI

Milovickému hrobníkovi z lopaty utekli ve čtvrtém zápase sezony fotbalisté z mělnického FC. První poločas se hostům z Nymburska povedl. Po potrestaných chybách ve druhém se ale domácím podařilo dvoubrankovou ztrátu dohnat.

„Zápas jsme měli zvládnout už v prvním poločase, kdy byl soupeř díky naší výborné a zodpovědné hře na lopatě. Ovšem když nedáte ani tisíciprocentní tutovky, stane se pak to, co se nám stává pořád. Začneme hrát nesmyslný fotbal s přizpůsobením se soupeři a je z toho neustále ten samý zmar,“ smiřoval se milovický trenér Pavel Pavlíček s penaltovou porážkou.

Ilustrační foto
Lídr odjel bez bodů a s červenými

Dohánět, hned dvakrát, doma musely také Byšice. Proti rezervě Ostré se jim to v obou případech poměrně pohotově podařilo. Vítězné tečky se ale domácí tábor nedočkal ani v dlouhém rozstřelu, v němž opakovaně čaroval brankář Hnízdil.

„Bod je vzhledem k množství šancí velké zklamání. Doplácíme na individuální chyby v pokutovém území,“ posteskl si kouč Byšic Michal Hamšík. „Celý druhý poločas jsme měli ve své režii, ale rozhodující branku se nám i přes moře šancí nepodařilo vstřelit,“ nepovažoval remízu na rozdíl od hostů za spravedlivou.

Předzvěstí dalšího gólově bohaté úrody ve Vysoké byly hned dva góly v úvodní pětiminutovce. Další grády nabrala přetahovaná s Holubicemi v závěru poločasu. Ve druhém už se zápas ubíral směrem, jakým ho chtěli vidět domácí.

Hattrickem se pod „tenisovou“ výhru 6:3 podepsal Gabčo, který mohl po minulé červené v nejvyšší futsalové soutěži šetřil síly na fotbal. „Samozřejmě, že je to znát, když nehraješ dva dny za sebou. Únava není taková,“ usmíval se nad popíchnutím. „S Holubicemi dobrý zápas, šance na obou stranách. Vyhrávat jsme měli už v poločase,“ přidal k utkání.

Byšice – Ostrá B 2:3 np (1:2)
Branky: 20. Letko, 47. Kučera z pen. – 16. Verner, 38. Wolf. Rozhodčí: Slepička. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

Vojkovice – Lužec 0:1 np
Rozhodčí: Braunšveig. ŽK: 1:1. Diváci: 127.

Vysoká – Holubice 6:3 (2:2)
Branky: 56., 70. a 76. Gabčo, 1. Pražák, 38. Rolenc, 66. Finkous – 3. a 74. z pen. Jurko, 44. Valtr. Rozhodčí: Budil. ŽK: 4:1. Diváci: 73.

FC Mělník – Milovice 3:2 np (0:2)
Branky: 63. Votruba, 71. Žaba – 12. Hubáček, 37. Tangl. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 2:3. Diváci: 65.

Ilustrační foto.
Pšovka zachraňovala na posledním alespoň bod