Po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 0:3. S chutí hrající hosté ze Pšovky svým nástupem zápas nezvratně rozhodli, výsledný stav se pak změnil už jen jednou a znovu v jejich prospěch. Spolu s Mnichovým Hradištěm a Průhonicemi tak zůstali ve skupině stoprocentní i po čtvrtém kole.

Po třech porážkách se prvního vítězství dočkal i městský rival Pšovky. Ještě pět minut po půli by ale na mělnický FC vsadil v souboji s Rejšicemi málokdo. Jenže domácím se během pěti minut povedlo smazat tříbrankovou ztrátu, odpovědět i na čtvrtý inkasovaný gól a v nastaveném čase rozhodnout ve svůj prospěch.

Nezapomenutelný střelecký debut mezi dospělými prožil Tomáš Douděra. Teprve šestnáctiletý dorostenec přišel na hřiště až na druhý poločas a na velkolepém obratu se podílel hned třemi zásahy.

Záryby – Pšovka 0:4 (0:3)

František Šindelář, trenér Záryby: „Naším cílem bylo bodovat naplno. Když ale dostanete tři góly, z toho dva po hrubých chybách, během prvních deseti minut, je prakticky po zápase. Soupeř na nás vlítnul, byl více na balónu a hlavně byl pohyblivější. Nám naopak vázla kombinace a na soupeřovu půlku jsme se dostávali hlavně dlouhými nakopávanými balóny. Ve druhém poločase jsme hru srovnali, ale Pšovka vědoma si svého náskoku hrála na jistotu zezadu a na brejky. Měli jsme pár šancí ke skórování, které bohužel zůstaly nevyužity. Soupeř naopak jedním ze svých brejků ke konci zápasu stvrdil pro nás velmi nepříjemný výsledek.“

Jan Studený, trenér Pšovky: „Začátek nám vyšel skvěle. Po deseti minutách jsme vedli o tři branky. Dál jsme mohli hrát v klidu odzadu. Domácí se snažili, ale museli hrát do plných a pouze nakopávali. Vytvořili jsme si ještě další šance, ale už nám chyběla přesnost v koncovce a další branky jsme nepřidali. Druhá půle byla podobná, domácí byli více na míči, ale kromě jedné šance a několika standardek, které jsme si pohlídali, jsme jim víc nedovolili. Ve druhé polovině jsme měli další šance, nastřelili tyč a nabídnutou penaltu neproměnili, tedy já jsem neproměnil (smích). Poslední branku jsme vstřelili až v závěru.“

FC Mělník - Rejšice 5:4 (0:2)

David Franěk, asistent trenéra FC Mělník: „Csaplárova past, verze 2.0, aneb pozvánka na Mělnický sportovní festival (následná akce v areálu na Podolí). Po strašidelném prvním poločase, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeře a absolutně rezignovali na jakoukoli smysluplnou kombinaci, musel logicky přijít uragán v kabině, stejně tak oživení na hřišti. Změna herního systému na tři útočníky přinesla kýžené ovoce hned po přestávce, kdy ze standardní situace k obratu zavelel kapitán Volf. Následovala one man show teprve šestnáctiletého střídajícího Douděry, který nastřílel hattrick v rozmezí necelých dvaceti minut. Tomáš i ostatní dorostenci, kteří pravidelně doplňují řady A-týmu, jsou vizitkou skvělé práce s mládeží a nastaveného trendu v FCM. Jako tým jsme se celkově zvedli ve druhém poločase a po infarktovém zavěru se nám podařilo přetavit úsilí v první letošní tři body. Na konečných 5:4 stanovil učet zkušeně Kujal. Projevil se charakter týmu a pevně věříme, že tohle drama se šťastným a zaslouženým koncem bude pro všechny odrazovým můstkem k dalším úspěchům."

6. kolo (4. hrané): Čelákovice – Sokoleč 1:11 (54. Haloun – 13., 59. a 78. Ramšák, 39. a 46. Javorek, 52. a 66. Snop, 76. a 82. Křivánek, 30. Fink, 65. Šťastný), Jesenice – Průhonice 1:4 (65. Mráz – 30. a 87. Souček, 48. Budějský, 51. Bureš), FC Mělník – Rejšice 5:4 (57., 58. a 76. Douděra, 53. Volf, 94. Kujal – 36. z pen. Bělík, 37. Vejvoda, 49. Havlát, 70. Jaroš), Divišov – Mn. Hradiště 2:3 (69. Vašírovský, 80. Hanuš – 3. Vegricht, 31. Sabol, 59. Radačovský), Pěčice – Čáslav B 0:2 (8. Klepal, 15. Čáp), Luštěnice – D. Bousov 3:2 (19., 44. a 59. Hrynčuk – 31. Klíma, 69. Kasal), Záryby – Pš. Mělník 0:4 (3. Rypka, 8. Pokorný, 10. Šmíd, 84. Eder), Sn Poděbrady – Hlízov 1:1 (38. Jiráň – 32. Růžička)


Načítám tabulku ...