Předchozí
1 z 7
Další

Už šestibodový náskok na své nejbližší pronásledovatele drží po další výhře Lužec. Nad síly prvního týmu tabulky tentokrát bylo béčko Benátek. Nejbližší pronásledovatelé naopak ztrácely. Druhé Líbeznice překvapivě vyšly naprázdno v Zárybech, pro které šlo o teprve třetí podzimní výhru a první body po pěti zápasech.

Třetí porážku v řadě a čtvrtou celkově připsal Chotětov. V Obříství hosté ztratili alespoň remízu penaltou v nastaveném čase. Veselo bylo také v táboře boleslavského nováčka – Řepov si skalpem Pěčic polepšil už na třetí příčku.

Z utkání I. A třídy mezi mělnickou Pšovkou a Hlízovem (2:1).
Pšovka sesadila Hlízov, zápasilo se i za klandrem: v akci záchranka i policie

Stoprocentní víkendovou bilanci celků z Mělnicka podpořil i Mělník, který se jako poslední ze všech dočkal výhry na domácím hřišti. Odnesl to Zeleneč. V základní sestavě domácích vyběhl i čerstvě patnáctiletý Vít Sýkora, který je nejmladším hráčem soutěže. Venku dokázaly nahradit minulou domácí ztrátu Všestudy, které v „šestibodovém“ souboji přidusily na posledním místě Hovorčovice.

13. kolo: Záryby – Líbeznice 5:3 (11. Toml, 27. Kril, 43. Školák, 60. a 91. Martinec – 21. Kutnyy, 69. z pen. Braier, 72. Nedostup), Hovorčovice – Všestudy 1:3 (26. z pen. Černý – 11. Švejcar, 38. z pen. Rada, 57. Němeček), Čelákovice – Bakov 3:0 (4. Skuhravý, 59. Pánek, 82. z pen. Igbinosa, ČK: 80. Kopal – B.), Řepov – Pěčice 2:1 (46. Cepka, 67. Strnad – 86. Beran), Obříství – Chotětov 2:1 (78. Pivarči, 90+1. Pávek – 53. Koníček), Mělník – Zeleneč 2:1 (20. Antoš, 38. Bačinský – 46. Štádler), Benátky B – Lužec 2:6 (43. Kadeřábek, 46. Ječný – 21. a 66. Zoreník, 8. Motejzík, 39. Kolařík, 51. z pen. Dolejška, 81. Sušír)

Načítám tabulku ...

Hovorčovice – Všestudy 1:3 (1:2)

Ivo Lorenc, trenér Všestud: Po výsledkově nepodařeném domácím utkání jsme jeli na soupeře, se kterým se nám loni nepovedlo ani jednou bodovat a styl hry nám neseděl. Po dvou dnech deštivého počasí jsme čekali těžký terén, a to se stalo. Pro naše vysoké hráče to bylo jako na klouzačce. Ale nakonec jsme se s tím popasovali. Hned na začátku se prosadil Švejcar a my jsme chtěli hrát přesně to, co na Mělníku. Bohužel lehký balon na středu hřiště a rychlý kontr znamenal penaltu a vyrovnání. Přes některé závary domácích hlavně po rozích a naší zbrklosti nebo nepřesnosti se nám taktéž z penalty povedlo otočit skóre. O poločase jsme chtěli od kluků trpělivost. Když Němeček z dálky přidal třetí gól a naše hra dozadu fungovala, byla možnost soupeře ještě více pozlobit dopředu. Bohužel ani jedna z možností se neujala. Teď nás čeká poslední domácí zápas. Venku hrajeme lépe než doma, tak to zkusíme vylepšit.

Čelákovice – Bakov n. J. 3:0 (1:0)

Milan Šikl, sekretář Unionu Čelákovice: Již ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání podařenou hlavičkou Skuhravý. Celý poločas se nesl v mírné převaze našeho celku, který měl dvě dobré příležitosti. Od hostů byl nebezpečným hráčem Vaněk, ale ani on nedokázal rozvlnit síť naší branky. Do druhého poločasu vstoupili hosté se snahou o vyrovnání, ale výsledkem jejich snažení byla pouze nastřelená tyč. Naopak my jsme po hodině hry brankou Pánka zvýšili své vedení na 2:0. Tato branka znamenala zabezpečení tříbodového zisku, což jsme celkem v pohodě dokázali. Skóre navýšil v 82. minutě ještě Destiny přesnou střelou ze značky pokutového kopu. Do konce podzimní části zbývají dvě kola a tak doufejme, že ještě nějaké body připíšeme.

Řepov – Pěčice 2:1 (0:0)

Jindřich Holický, trenér Řepova: Výhra byla zasloužená, ale zase utrápená, protože nedáme šance, když jdeme třikrát dva na jednoho. Jen jsme se vykousali z marodky a byl jsem rád, že mohu někoho poslat na hřiště, a už jsme v tom zase. Terén byl podmáčený, ale báli jsme se, že to dopadne hůře, protože za týden hrajeme znovu doma. Naštěstí se nikdo nezranil a hřiště dáme do neděle do kupy.

Jakub Kříž, trenér Pěčic: Gól hned po přestávce zbytek utkání hodně ovlivnil, Řepov byl pak aktivnější a druhý padl po nesmyslné hrubce, kdy chceme rychle rozehrávat a zkazíme přihrávku. Sešli jsme se v jedenácti lidech, protože béčko hrálo v Bakově. Na náročném terénu se klukům špatně šlapalo. Sice jsme nezklamali, ale Řepov byl důraznější na míči a vyhrál zaslouženě.

I. B třída - skupina B, 13. kolo (11. hrané): Sokol Řepov - Sokol Pěčice (2:1), 29. 10. 2023
Nováček z Řepova zlomil odpor Pěčic hned po přestávce

Obříství – Chotětov 2:1 (0:0)

Jaroslav Souček, předseda Sokola Chotětov: Na těžkém terénu se hlavně bojovalo, oba týmy tak spíše spoléhaly na dlouhé pasy a centry. Góly padaly až ve druhém poločase. Náš tým se po rychlém útoku a hezkém centru Jiřího Vágnera prosadil po brance Tomáše Koníčka. Od té chvíle byli naši hráči aktivnější a měli i další šance na zvýšení náskoku, bohužel žádnou jsme nedokázali využít. A tak na druhé straně udeřili v 78. minutě domácí, když po autovém vhazování nechali naši hráči zcela volného útočníka v pokutovém území a po jeho přihrávce vyrovnal Pivarči. Zápas chtěli vyhrát oba soupeři, vítězný gól mohl vstřelit i náš tým, bohužel několik slibných šancí neproměnil. A tak z posledního útoku utkání vytěžili maximum bodů domácí, když po faulu na unikajícího útočníka strhli vítězství na svou stranu po proměněné penaltě (Pávek). Domácí tak byli šťastnější. Naši hráči, kteří byli v některých fázích zápasu lepší než soupeř, odcházeli z výsledku hodně zklamaní. Nicméně síla v tomto týmu je, soustředit se nyní musíme na další zápas v domácím prostředí.

Mělník 1909 – Zeleneč 2:1 (2:0)

Zbyněk Štrupl, trenér Mělníka: Z utkání jsem měl obavy, poslední dobou jsme nehráli dobře, ještě k tomu nám vypadli tři hráči, které jsme nahradili dorostenci. První poločas byl od nás dobrý, vedli jsme dva-nula. Upozorňuji na úvod druhé půle - bohužel v desáté vteřině po chybě hosté snížili, ale musím říct, že tentokrát jsme to zvládli, až na nějaké závary jsme hosty do ničeho nepustili. Hráči utkání pro mě byli Lukáš Donner a Vítek Sýkora - ročník 2008.

Benátky B – Lužec 2:6 (1:3)

Jiří Kubát, trenér Benátek: Výsledek 2:6 asi vypovídá o všem. Zápas měl jednoznačný průběh. Řekl bych, že na hřišti byl skoro jen jeden tým a tím byl Lužec. Dostali jsme se do hry na začátku druhého poločasu kontaktní brankou na 2:3. Pět minut jsme bojovali o výsledek, avšak po penaltě, kterou hosté zvýšili na 4:2, už mělo utkání opět jednoznačný průběh. Mrzí mě, že nás soupeř předčí v herních aspektech, ve kterých by naše mladé mužstvo mělo vynikat, což je pohyb, rychlost, chování v soubojích. Hosté nás předčili úplně ve všem. Nejsmutnější je, že v prvním poločase hrajeme jak stará garda. Přesto soupeř má ve svém kádru třiačtyřicetiletého Uhera, šestačtyřicetiletého Tauchmana, takže spíše oni by na to měli mít nárok, oni si s námi ale dělají, co chtějí. Tohle je na zamyšlení. Před zápasem se připravujeme na soupeřovy silné stránky. Jsou to kupříkladu standardní situace, hned dostaneme gól po standardce. Připravujeme se na to, že Lužec má obrovsky kvalitní střed zálohy a že nemůžeme jejich středové hráče nechat otočit čelem k naší bráně. Oni pak dají smrtící míče za naši obranu. Přesto nám poslali míč za obranu asi tak dvacetkrát. Víme, že soupeř je nejvíce nebezpečný na přední tyči a že spousta střílených, centrovaných míčů chodí na přední tyč, to se týká i standardních situací. Z přední tyče ale dnes dvakrát inkasujeme. Byla to hrůza. Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na další dva zápasy, ze kterých musíme vytěžit nějaké body.

Martin Tauchman, trenér Lužce: Do Benátek jsme jeli s cílem potvrdit momentální formu. Až na dvě zaváhání v zápase ke konci první a na začátku druhé půle, kdy jsme inkasovali, jsme měli utkání zcela pod kontrolou a zaslouženě zvítězili. Při lepším zakončení mohlo být branek na naší straně více. Ale celkově jsme byl dnes spokojen s hrou a přístupem k utkání. Čekají nás ještě dvě utkání do konce podzimu a už teď proti Hovorčovicím budeme chtít body z venku potvrdit.