Jiří Mikula, Radek Miřatský mladší i Jakub Pudil prostředí mělnického klubu znají, v minulosti v něm působili – první dva už i v áčku, třetí v mládeži. Spolu s nimi trenér Jan Liška, který ještě před rokem vedl mělnický dorost, přivítal v kádru i další nové tváře.

Zkušenost ztělesňuje Josef Hrodek. Devětatřicetiletý fotbalista původem z Kolínska má v dlouhém seznamu svých působišť mimo jiné i Byšice, v jejichž sestavě se objevoval v roce 2018.

Úplně nejčerstvějším přírůstkem na soupisce je pak Josef Rohlíček. Pro pětadvacetiletého útočníka jde o první angažmá mimo hlavní město. Ve fotbalovém životopise má Dubeč, Bohemku a Viktorii Žižkov. I když za poslední roky toho příliš nenahrál, v Mělníku dali na doporučení a věří, že bude přínosem.

I. A třída: Nelahozeves (v zeleném) - Velká Dobrá 2:0.
Kam za fotbalem: Neratovice čeká reparát. Sestřelí Záryby i tým kanonýra Magery?

V prvním utkání v Dolním Bousově se rovněž nepředstavil ani Jakub Sklenář, který stejně jako Pudil uzavřel v Neratovicích své účinkování v dorostenecké kategorii.

Podle trenéra Lišky v Mělníku intenzivně pracují na začlenění i dalších dorostenců. V prvním kole soutěže si v tomto směru odnesli jedno prvenství. Do hry nasadili dva ze tří vůbec nejmladších hráčů v celé soutěži. Ondřeji Ságnerovi a Denisi Liškovi bude v závěru roku teprve sedmnáct. Od trenéra si vysloužili pochvalu.

„Jsem pyšný na odvedenou práci hráčů ročníku 2004. Zápas nám všem v klubu ukázal, že jsme vykročili správnou cestou, když jsme si systematicky vytyčili dlouhodobou strategii,“ řekl Jan Liška navzdory těsné porážce 1:2.

David Chládek, brankář Sokola Libiš
Poprvé v divizní bráně? Mohl jsem jen získat, říká libišská výpomoc z béčka

Z lavičky do utkání zasáhl také jeho asistent David Franěk, který je zároveň i manažerem týmu a Liška si jeho práci chválí. Podle Fraňka pak nešlo v případě nasazení tak mladých hráčů rozhodně o náhodu, či nouzi. V jejich postupném zapojováním po boku mazáků Žaby, Miřatského staršího, Hrodka či Lomského chtějí pokračovat i nadále. Právě pro jejich budoucí uplatnění je ale stěžejní záchrana v soutěži. Žádné „vyšší“ ambice na Podolí nemají.

Do prvního domácího duelu s rezervou Čáslavi tak jdou s jasným cílem: „Chceme naplno bodovat,“ hlásí osmatřicetiletý David Franěk. On sám před třemi roky pomyslně vytáhl registračku z šuplíku, než ji tam uložil, prošel sousedními kluby - Neratovicemi, Velkým Borkem, Pšovkou a mělnickým FC Beck. S trenérem Liškou se zná už dlouho ze společného působení v dorostenecké divizi, v Mělníku si ji oba zahráli v týmu, který jako trenér nevedl nikdo jiný než „Fefi“ Svoboda. Jak pozornými žáky byli, se teprve ukáže…