„Dáme doma pět branek a pořád to nestačí na výhru ani na nějaký solidní výsledek,“ posteskl si po utkání trenér poražených David Hemr. Zápas byl podle něj o (ne)proměňování šancí. „Soupeř hrál, myslím, to, co potřeboval. Pěkně zezadu. Nakopli balóny a proměnili šance. My jsme jich měli deset, oni sedm. Přitom v první minutě jsme v podstatě mohli vést dva-nula a nikdo by se nedivil.“

Slavoj mohl v Olších už v úvodních minutách prohrávat minimálně o dvě branky. Weiner nadvakrát ani poté Kristen se nedokázali ve vyložených šancích prosadit, hosty podržel brankář Čihák.

Nedáš – dostaneš! Domácí obrana si vybrala slabou chvilku. Chybu Válka potrestal se štěstím s pomocí tyče Moravský. Ve 14. minutě zkušený Matějovský využil špatného postavení brankáře a teprve šestnáctiletého Šestořáda překonal střelou z poloviny hřiště – 0:2.

Na hřišti už v té době nebyl Adam Knoflíček. Střelec domácích po zásahu do obličeje putoval s tržnou ranou na šití do Mělníka. Výsledkem bylo osm stehů.

Ve 28. minutě Kralupané za své zaváhání znovu zaplatili. Brankář špatným vyběhnutím nabídl druhou branku pro neomylného Moravského.

Na to už se nemohl dívat kapitán Hemr, tvrdou střelou z hranice velkého vápna nastřelil jednoho ze soupeřů, od kterého míč skončil v síti - 1:3. O chvíli později poslal Kristen nadýchaný centr do pokutového území přímo na hlavu Menčla, který snížil na 2:3.

Ve 36. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Matějček stoprocentní šanci nevyužil. Poslední minuty prvního poločasu byly střelecké. Nejprve ve 43. zvyšoval Štěpánek krásnou hlavičkou po rohovém kopu na 2:4. Vzápětí oplácel stejnou mincí Hemr. Tečku za divokým poločasem udělal Vodák, který z voleje přetavil pas od Matějovského.

Ve druhém poločase se domácí neúspěšně tlačili za vyrovnáním. V 59. minutě znovu úřadoval Matějovský, který poslal přímý kop parádně do pravého horního rohu. Poté, co v brance neskončila ani jedna ze dvou šancí Kralup, přidal svou druhou trefu v utkání i Vodák. Střelcem dopoledne se nakonec stal Hemr. Dovršení hattricku ale znamenalo stejně jako druhý zásah Menčla pouze snížení na konečných 5:7.

1. kolo: Vysoká – Byšice 0:1 (60. z pen. Novotný), Bakov n. J. – Lužec 3:1 (26. vlastní Bernard, 51. Kvapil, 85. Frelich – 81. Uher), Kralupy 1901 – Stará Boleslav 5:7 (33., 44. a 81. Hemr, 35. a 83. Menčl – 12. a 28. Moravský, 14. a 59. Matějovský, 45. a 76. Vodák, 43. Štěpánek).