V Zárybech si po kanonádě do sítě Úval malovali zápas na hřišti vlašimského béčka docela jinak. Domácí ale nenechali nic náhodě a vyzbrojili se hned o čtyři posily z druholigového áčka. Jedna z nich, gólman Bačkovský, pak udržela čisté konto. Jeho spoluhráči v poli slavili čtyři góly.

Poprvé pohnul s bezbrankovým stavem už po šesti minutách domácí Marek Habal. Šťastnou trefu po zápase líčil jako odraz od ramene do tyče a do brány, hosté ovšem byli přesvědčení o nedovoleném hraní rukou.

Těsné skóre pak vydrželo až do 77. minuty. Také druhý inkasovaný gól Zárybští vyčítali asistentovi rozhodčího. Odpískání ofsajdu se ovšem nedočkali a do otevřené obrany byli v závěrečných minutách ztrestáni ještě dvakrát.

„Vlašim byla lepším týmem, ale jak má člověk hrát s chutí, když mu ti, co ve fotbale rozhodují, dají najevo, že téměř nemá šanci,“ neodpustil si kapitán Záryb Daniel Krulich poznámku směrem k sudím.

Pšovka už byla jednou nohou na poslední příčce tabulky, zápas v Úvalech ale nakonec zvládla alespoň zremizovat. Vyrovnáním v úplném závěru se o to postaral střídající Jaroslav Martínek.

Hrající kouč Miloš Mrvík měl i tak ke spokojenosti na míle daleko. „Jako fotbalovější tým jsme měli vyhrát, máme šance, ale nedáváme góly. Soupeř neměl ve druhé půli nic, přesto dá z jedné střely gól,“ uvedl s tím, že kromě lepšího výsledku mu místy chybělo ještě větší zaujetí od všech hráčů.

Radost hostům neudělal ani rozstřel, v němž si domácí střelci počínali zcela suverénním způsobem, zatímco kapitán Pšovky Chytil ve třetí sérii selhal.

Jestli se náhodou nevrátil v čase o dva týdny zpět, se musel v Podlesí ujišťovat trenér Nelahozevsi Daniel Kaplan. Jeho Dynamo nabralo na Příbramsku dvoubrankovou ztrátu jen o něco málo pomaleji než v Klecanech. K bodové záchraně zápasu už nevedly ani dva později vstřelené kontaktní góly.

„Opět nám nevyšel vstup do obou poločasů a po hrubých chybách jsme inkasovali. Pokud se nevyvarujeme těchto chyb, těžko přivezeme někdy nějaké body z venku,“ měl jasno kouč Kaplan.

Zatímco Podlesí se tak nadále drží v kontaktu s čelem tabulky a momentálně je páté, Dynamo kleslo do druhé poloviny na devátou příčku.

Skupina A

Podlesí – Nelahozeves 4:2 (2:1)
Branky: 6. Kunc, 13. Červenka, 47. Branžovský, 67. Valta – 29. Holý, 50. Křtěn. Rozhodčí: Brožek. Bez karet. Diváci: 65.

Skupina B

Vlašim B – Záryby 4:0 (1:0)
Branky: 7. Habal, 77. Blecha, 82. Cettl, 88. Dušek. Rozhodčí: Hes. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

Úvaly – Pšovka 2:1 np (0:0)
Branky: 76. Šindelář – 90. Martínek. Rozhodčí: Hron. ŽK: 3:0. Diváci: 110.