Všestudy šly do dalšího duelu s neznámým soupeřem hned bez čtyř hráčů, kteří byli u výhry v Libčicích. Střílení gólů se tak chopila jednadvacetiletá „lvíčata“ Brázda s Horákem. Do listiny se zapsal i stejně mladý syn nového trenéra Kaisera. Svůj vlastenec na 1:1 ale ještě do přestávky odčinil, když individuální akcí připravil gól pro Brázdu. Stejný hráč výsledek ve druhé půli i pečetil.

„Od začátku jsme věděli, jak na soupeře hrát, a to ve vyšším postavení a v dobrém bloku obrany. V této organizaci hry jsme byli lepší a aktivnější,“ pochvaloval si trenér Jiří Kaiser, podle kterého jen nepřesnosti v koncovce a nedotažení akcí odložily úvodní gól až na dvacátou minutu, to se parádní ranou prosadil Horák. Tým pak nesrazilo ani překonání vlastního brankáře. „Tento moment mužstvo hodně nabudil,“ dělil se o postřehy Kaiser. „Body zaslouženě zůstaly doma,“ nepochyboval.

Okresní přebor, 3. kolo: Sokol Čečelice - Slavia Velký Borek (1:3), hráno 3. září 2022.
Okresní fotbal: Šulc vystřihl po týdnu druhý hattrick, při chuti byli i další

Spokojení byli po devadesáti minutách také v Lužci. Domácí si připsali skalp už druhého na jaře ještě A-třídního soupeře. Proti Zárybům je nastartovala penalta proměněná po faulu na Uhra. O vedení ale těsně před půlí přišli. Z Velkého Borku na poslední chvíli vypůjčený brankář Kozel kapituloval trochu lacino po standardní situaci. Po přestávce si ale hostitelé brzy vzali náskok zpět a už jej nepustili, byť se s blížícím se koncem hlavně bránili náporu hostí.

„Perfektně fungující obrana nepouštěla fyzicky dobře připravené hosty do brankových příležitostí. Pouze jedna střela šla na bránu, a tu však zmařil dobře postavený Kozel. Stav 2:1 jsme s vypětím všech sil udrželi,“ mluvili v Lužci o vybojované výhře.

V utkání Pšovky a poděbradského Slovanu tentokrát měly navrch obrany.
Na Pšovce se místo gólů počítali zranění, střelci si vzali dovolenou

Až krutou porážku doma utržily Byšice vyrovnávající se s letními odchody. Rejšice rozdělily čtyřku rovnoměrně do obou poločasů. Než hosté výhru po hlavičkách definitivně pojistili, visel ve vzduchu kontaktní gól, který mohl ještě zápas zamotat.

Trenér Daniel Hnízdil tým také za snahu ve druhém poločase ocenil. S čím spokojený být nemohl, byly obdržené branky. „Nebyly soupeřem úplně vypracované. Co si vypracoval, neproměnil. Tři ze čtyřech gólů jsme hostům darovali, ať už pomalou rozehrávkou nebo nekomunikací. Taková prohra mrzí. Zápasu by více slušel tak výsledek nula-dva, jedna-dva. Za druhou půli ale musím kluky pochválit. Odmakali ji, nic nevypustili, ač jsme byli na papíře o hodně slabší,“ připomněl Daniel Hnízdil ve svém hodnocení i mocné letní zbrojení v táboře soupeře.

Hostující Luděk Kokoška mluvil ve stejném duchu a herní projev svého mužstva po jednoznačné výhře podrobil docela tvrdé kritice. Více na odkazu níže.

I. B třída, 3. kolo: TJ Byšice - SK Rejšice (0:4), hráno 3. září 2022.

Jedním ze dvou týmů, který v soutěži zatím nebodoval, je mělnický FC. V Chotětově zařídil druhou těsnou a celkově třetí podzimní porážku kapitán domácích Tomáš Koníček.

5. kolo (3. hrané): Velvary B – Pěčice 0:5 (2. z pen. Novák, 11. Valenta, 32. Šťastný, 38. Hellmiss, 58. Beran), Všestudy – Bakov 3:1 (43. a 67. Brázda, 19. Horák – 30. vl. Kaiser), Kosmonosy B – Libčice 5:0 (15. a 27. Hlaváček, 79. a 83. Husák, 49. z pen. Maryška), Byšice – Rejšice 0:4 (70. a 76. Šťastný, 20. Mynář, 27. Gracl), Chotětov – FC Mělník 1:0 (60. Koníček), Hovorčovice – Benátky B 3:3 (48. a 86. Pouzar, 45. Škorvánek – 29. a 42. Vlček, 33. Bažo), Lužec – Záryby 2:1 (21. z pen. Dolejška, 51. Hruška – 44. Bojkovič)