„Podařilo se nám skloubit zkušenost s mládím. Využili jsme hodně mladých hráčů, kteří ještě loni hráli dorosteneckou divizi pod Martinem Krobem. Několik se jich už prosadilo do sestavy, dva až tři dokonce do základní, což nám samozřejmě dělá radost. Kluci jako Antoš, Miřatský, Bernard se snaží začlenit do velkého fotbalu a jsme rádi, že se jim daří,“ komentuje trenér Václav Zejda výsostní postavení, o které už mužstvo nemůže připravit ani jeden ze soupeřů.

Stojí za ním jedenáctizápasová jízda bez ztráty jediného bodu. „Povedlo se nám vyhrát první dvě jarní kola, což pro nás bylo určující. Dostali jsme se do herní pohody. Byť s úzkým kádrem, tak jsme tentokrát měli minimum zranění. Tým už je nějakou dobu pohromadě, hlavně obrana je konsolidovaná. Hráčům jako Jiskra, Miřatský, Žaba, Veselý se dařilo a využívali jsme jejich zkušeností. Někdy jsme měli i štěstí,“ vypočítává Zejda okolnosti plodného období.

Na rovných padesát bodů jeho svěřenci zakulatili svůj zisk čistou trojkou Lužci. Druhé dobrovické béčko kvůli volnému losu v jednom ze zbylých kol prvenství ohrozit nemohlo, a tak se pozornost lídra soustředila do Chotětova. Odtud po devadesáti minutách přišel pro Mělník potěšující výsledek: Byšice na tamním stadionku vyhrály 3:1.

A-TŘÍDU JEŠTĚ ZVÁŽÍME

„Výsledek mě překvapil. Neznám tedy okolnosti zápasu,“ poznamenal Zejda, podle kterého kvůli pozdějšímu výkopu chotěvského zápasu neproběhla žádná společná oslava. Odehrát by se prý mohla v rámci některého ze zbývajících domácích zápasů. Po sezoně navíc na Podolí chystají připomínku 110 let mělnického fotbalu. „Rozlučka bude určitě veselejší než jindy. Nicméně o tom, jestli se přihlásíme do A-třídy, ještě budeme s vedením oddílu jednat. Není to jednoduché rozhodnutí. Záležet bude, jak se nám podaří posílit kádr,“ zopakoval trenér Mělníka svá několik týdnů stará slova. Za výhodu v tomto směru považuje čtyři zbylá kola, v nichž může podle vlastních slov dát ještě větší prostor mladým.

Chotětovský nováček proti Byšicím vyrazil za udržením Mělníka alespoň v mírném napětí pouze v úvodu. Hosté jeho nástup přečkali s jediným inkasovaným gólem, svůj výkon postupně zvedali a ještě do půle srovnali.

Ve druhé části se obraz hry až tak nelišil, pouze s tím rozdílem, že stříleli už jen hosté, a hned dvakrát. Jeho zatím poslední přemožitel z října loňského roku tak Mělníku pomohl k orazítkování triumfu.

„Domácí nás prvních patnáct minut zatlačili a mohli zápas rozhodnout,“ přiznal brankář Byšic Daniel Hnízdil. K prvnímu tříbodovému dovozu v odvetách ale podle něj pomohlo nejen selhání soupeře. „Kluci začali více makat, dohrávat souboje a přišly i šance. Ve druhém poločase jsme pomalu přebrali otěže, byli už asi i lepší a chtěli více vyhrát.“

VYSOKÁ LEPŠÍ OSTRÉ

Odplata za ztrátu tříbrankového náskoku v podzimním utkání se povedla Vysoké. Po prvním poločase hrála s béčkem Ostré nerozhodně 1:1. Ve druhém domácí dokonali obrat a poté, co hosté znovu srovnali, je poslal podruhé a definitivně do vedení kapitán Rolenc. „Ve velmi vyrovnaném utkání se spoustou šancí na obou stranách mohly vyhrát oba týmy. Divákům se muselo líbit,“ charakterizoval pak zápas jeho dvougólový střelec.

„Zápas jsme si prohráli sami. Opět jsme selhali v koncovce,“ komentoval utkání vedoucí mužstva rezervy Ostré Pavel Jásek. „Měli jsme dostatek šancí, abychom v klidu vyhráli. Pak všichni hledají chyby někde jinde. V tabulce jsme tam, kde jsme být nechtěli. Tohle by si měli někteří uvědomit,“ uvedl vedoucí týmu.

NEJISTÁ BUDOUCNOST

Jediným neúspěšným týmem z Mělnicka o víkendu při volném losu Vojkovic zůstal Lužec. Podle kouče Pavla Dohnala se při druhém utkání v řadě bez vstřeleného gólu (při skóre 0:6) v plné nahotě projevily současné nešvary týmu Eletisu.

„Mělník zaslouženě získal tři body. Využil své šance a chvílemi nás přehrával. My měli problémy se sestavou. S dvanácti lidmi vesměs táhneme dva mančafty. Navíc už netrénujeme a právě v takových zápasech se chybějící fyzička ukáže,“ posteskl si po zápase Pavel Dohnal.

Dodal, že právě ze zmíněných důvodů je krajně nejistá budoucnost celého lužeckého fotbalu. „Rozhodnutí je asi nejvíc na panu Tauchmanovi. Záleží, kolik hráčů bude chtít pokračovat,“ vyjádřil se s tím, že jasno by vzhledem k blížícímu se termínu přihlášek do soutěží mělo být v dohledné době.

Oslabení Lužce zmínil ve svém hodnocení zápasu také jeho mělnický protějšek. „Problémy se sestavou se promítly do hry hostů. Rychle padly branky a bylo rozhodnuto. Hodně šancí jsme ještě neproměnili, hosté jich příliš neměli. Šlo o průměrné utkání této fáze soutěže,“ řekl Václav Zejda.

FC Mělník – Lužec 3:0 (2:0)
Branky: 7. a 57. Žaba, 20. Miřatský st. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 0:2. Diváci: 100.

Vysoká – Ostrá B 3:2 (1:1)
Branky: 46. a 76. Rolenc, 17. Vála – 17. Dozorec, 68. Hradecký. Rozhodčí: Divilek. ŽK: 4:4. Diváci: 70.

Chotětov – Byšice 1:3 (1:1)
Branky: 10. Koníček – 22. Obusanya, 61. Holina, 83. Zámečník. Rozhodčí: Marek. ŽK: 2:4. Diváci: 65.