Nelahozeveští se šestadvaceti body vklínili na šestou příčku a v případě závěrečného úspěchu mohli být klidně ještě o tři výš. Vedoucí Tochovice se ale dokázaly otřepat z třetí porážky v sezoně a proti Dynamu se vrátily na vítěznou notu.

„Domácí jsou favoritem celé soutěže, asi by měli postoupit,“ uznal trenér Daniel Kaplan kvalitu soupeře z Příbramska. V koutku duše doufal, že jeho tým potrápí lídra přece jen víc. Ve výsledku sice hosté dlouho zaostávali pouze o branku, k vyrovnání si ale kromě standardních situací vážnější příležitost nevypracovali.

„Museli bychom mít velké štěstí a asi by to bylo i nespravedlivé. Soupeř byl opravdu dobrý. Ve svém středu měl mladé hráče, kteří byli nejen běhaví, ale i šikovní s balonem. Zaslouženě vyhráli,“ dodal Kaplan. Asi ne náhodou právě na tochovickém hřišti rozvíjel svůj talent i Jan Matoušek.

Po návratu z dopoledního utkání už proběhlo na Dynamu vše podle plánu. Do placu se na rozlučce dostal i avizovaný soudek Gambrinusu od vítěze Tip ligy Miroslava Šnýdra. A rozhodně bylo co zapíjet. Samotný trenér mluví o dobrém podzimu: „Vnitřně panuje spokojenost, i když některé zápasy se určitě daly zvládnout lépe, v jiných jsme ale zase měli štěstí.“

Do lepšího průměru se čtyřiadvaceti body zařadila i mělnická Pšovka. Čím ovšem vyniká v rámci všech středočeských soutěží, je počet absolvovaných rozstřelů. Na osm se nedostal žádný z týmů od přeboru po I. B třídu.

Co stojí za většinou hubenými dělbami, je patrné z pohledu na skóre Pšovky. Ta se může v počtu inkasovaných gólů měřit s nejlepšími, jenže útok patří mezi čtyři nejméně produktivní ve skupině. „Nedáváme góly,“ má jasno i hrající trenér Jan Studený. „Neřeknu, kdybychom neměli šance, ale v každém z posledních třech zápasů jsme měli nejméně tři až čtyři a vytěžili jediný gól.“

Rybka jím v závěrečném utkání smazával ještě před půlí proměněnou penaltu Dolního Bousova. Počet čtyř zápasů, v nichž se dokázal dostat nad jeden střelecký úspěch, ale remízový král ani tentokrát nerozšířil. Čtvrtým nezdarem pak stáhl svou penaltovou úspěšnost na padesát procent.

„Ač nám dnes trvalo asi dvacet minut, než jsme se rozkoukali, postupně jsme se začali rozjíždět. Své šance ale nedokážeme proměnit. Třeba Šmíd byl sice v těžké pozici, ale sám před gólmanem, kterého trefil do nohy,“ litoval Studený.

Bodově je ovšem s první částí sezony spokojený. Prvotní cíl v podobě překročení dvacetibodové hranice s týmem s rezervou splnil. „Do jara je to dobrý vklad,“ míní Studený, přestože z posledních dvou domácích zápasů by si rozhodně uměl představit více než dva body.

Zatímco v říjnu mělnický FC pouze vítězil, závěrečná tři kola už mu výsledkově nevyšla. V celkovém součtu je z toho desátá pozice, ovšem pouze se čtyřbodovým náskokem na posledního.

Na umělce v Čáslavi neodvrátily porážku od tamní rezervy ani čtyři vstřelené góly. Domácí zápas dvou obratů definitivně rozhodli ve svůj prospěch osm minut před koncem. „Když dáte venku čtyři góly a nevyhrajete, tak jsou pocity samozřejmě smíšené,“ komentoval zkušený Milan Matějček svůj vůbec první sezonní a poměrně náhodný start za Mělník. „V Čáslavi jsem dopoledne pískal, a jelikož bylo málo lidí, šel jsem si zahrát,“ uvedl s tím, že domácí vyrukovali s šesti posilami z áčka. „Kombinačně byli lepší. My jsme hráli spíš na brejky.“

Zabrat ve druhém utkání po sobě se ani tentokrát nepodařilo Zárybům. V Divišově v 65. minutě podruhé dorovnávaly krok a od zisku je pak dělily už jen minuty, závěrečné dva góly ale patřily soupeři. „Když v jeden zápas uděláme tři zásadní individuální hrubky, nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ shrnul kapitán hostí Daniel Krulich porážku na rozbahněném, ovšem pro obě strany stejném hřišti.

V kombinaci s výhrami celků z úplného dna tak Zárybským přibyly další vrásky. Do těžkého jara půjdou spolu s Čelákovicemi z vůbec nejhorší pozice a ne zrovna komfortními třinácti body.

SKUPINA A

Tochovice – Dyn. Nelahozeves 3:0 (1:0)
Branky: 9. J. Ivaník, 77. Pazderník, 90. Havrlík. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

SKUPINA B

Pš. Mělník – Dolní Bousov 1:2 np (1:1)
Branky: 31. Rypka – 9. Vynikal z pen. Rozhodčí: Babák. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Divišov – Záryby 4:2 (1:1)
Branky: 27. a 62. z pen. Vondrák, 81. Pekárek, 90. Vávra – 45. F. Valentin, 65. Krulich. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 2:3. Diváci: 125.

Čáslav B – FC Mělník 5:4 (2:1)
Branky: 3. a 82. Plíhal, 32. Zoufalý, 57. Para, 68. Chadraba – 55. a 80. Bell, 22. Miřatský, 34. Novotný z pen. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 6:3. ČK: 90.+1 Svoboda – (Č.). Diváci: 80.