Předchozí
1 z 7
Další

Celky ze stupňů vítězů ve čtvrtém jarním pokračování připsaly po bodu. První Lužec a třetí Líbeznice ve vzájemném utkání. Druhý Chotětov jej zachraňoval až v závěru přestřelky na hřišti posledních Všestud. Pro ty byl povzbuzením nejen první jarní zisk, ale především výkon, který mu předcházel.

Tabulkovému postavení se vzpíraly také další celky. Rezerva Benátek za pomocí tří branek posil z áčka Jimmyho a Mlynky na jaře jako první zabrzdila Mělník. Za něj se i ve čtvrtém jarním utkání střelecky prosadil zimní novic Daniel Veselý. Vůbec poprvé v odvetách naplno zabraly Pěčice, proti Zelenči pomohlo rychlé vedení.

I. A třída, sk. B - 22. kolo: Rapid Psáry - FK Pšovka Mělník (6:2), 13. dubna 2024
Pšovka chytila u lídra šestku. Domácím jsme zápas až moc usnadnili, štvalo kouče

Oba vítězné týmy z Boleslavska se dotáhly na Záryby. Ty vedly na hřišti na jaře probuzených Hovorčovic ještě deset minut před koncem o dvě branky. Jenže zároveň už dohrávaly po vyloučení v deseti. Domácím se třemi góly během sedmi minut povedl dokonalý obrat.

Obříství si čekání na první jarní bod i vstřelený gól prodloužilo o zápas v Čelákovicích. Na záda se tak dívá už i svému příštímu soupeři - Bakovu, kterému v okresním derby stačil jediný gól a vychýlená muška hostí z Řepova. Na dostřel mají nováčka z Mělnicka rázem i další soupeři. Očekávaná řež o záchranu nabírá na obrátkách… Grády příštímu kolu dodá i souboj dvou zatím nejlepších - Chotětov hostí Lužec.

Krajský přebor - 22. kolo: Mnichovohradišťský SK - Sokol Libiš (4:1), 14. dubna 2024
Krajský přebor: Hradiště vyhrálo pod novým trenérem, Dobříš se odlepila ode dna

20. kolo: Pěčice – Zeleneč 4:0 (4. Beran, 48. Makovec, 50. Kohout, 79. Valenta), Lužec – Líbeznice 1:1 (85. Hrdlík – 50. z pen. Kutnyy), Bakov n. J. – Řepov 1:0 (24. Kvapil), Čelákovice – Obříství 3:0 (88. a 89. Igbinosa, 24. z pen. Konečný), Hovorčovice – Záryby 3:2 (86. a 88. Valíček, 81. Drtina – 8. Školák, 34. Valeš, ČK: 70. Strniště – Z.), Všestudy – Chotětov 3:3 (4. Bálek, 29. Bergmann, 66. Brázda – 28. Honzátko, 36. z pen. O. Novák, 83. Rozumný), Benátky n. J. B – Mělník 1909 4:1 (15. a 37. Jimmy, 80. Vohánka, 81. Mlynka – 52. Veselý).

Načítám tabulku ...

Pěčice – Zeleneč 4:0 (1:0)

Miroslav Hubač, hráč Pěčic: Utkání hodně ovlivnila brzká branka, kterou jsme dokázali vstřelit. Díky tomu jsme se uklidnili a dařilo se nám hrát to, co chceme. Vytvářeli jsme si i další šance, ale tentokrát nám chyběl klid v zakončení. Po prvním poločase jsme tak vedli jen o gól. Nástup do druhého dějství byl z naší strany vynikající, podařilo se nám rychle odskočit na rozdíl tří branek a to zřejmě rozhodlo. Zápas jsme pak kontrolovali a příjemným bonusem byl ještě čtvrtý gól.

Lužec – Líbeznice 1:1 (0:0)

Martin Tauchman, trenér Lužce: Dnes nás potkal kvalitní soupeř, přesto jsme měli na to, abychom zápas zvládli. Bohužel plno situací jsme řešili zbrkle a obráceně, než si situace žádala. Líbeznice hrály zodpovědně dozadu a nám to do plných dělalo starosti. Museli jsme být obezřetní, jejich kontry byly nebezpečné. Po jednom přišla jasná, ale za mě zbytečná penalta - 0:1. V závěru jsme alespoň vyrovnali z přímého kopu Hrdlíkem, který podal oproti minulému zápasu kvalitní výkon. Celkově si myslím, že kdybychom byli dravější a hladovější, mohli jsme mít o dva body více. Dnes nám nefungovala hra ve středu hřiště, kde jsme hráli pomalu a nevyužívali krajní hráče. Zlepšení v zápase nastalo příchodem Merty, Hrušky a Tumbase. Teď do Chotětova, kde si budeme chtít udržet neporazitelnost.

Bakov n. J. – Řepov 1:0 (1:0)

Jaroslav Kamenický, trenér Bakova: Jsem rád, že jsme zvítězili, i když se vítězství nerodilo hladce. Potýkáme se se zraněními, dnes chybělo pět hráčů, kluci, co nastoupili, to museli vybojovat týmovým výkonem. Můžu klukům poděkovat, jak to odbojovali, ale soupeř byl dnes lepší a měl víc brankových příležitostí. Dnes vyhrál horší tým. Nás podržel brankář Kalčík. Důležité tři body!

Jindřich Holický, trenér Řepova: To je každý zápas stejné. Nedáme góly ani z nejvyloženějších šancí, něco si vždycky řekneme a neplníme to. Nakonec jsme mohli ještě dostat na dva nula.

Čelákovice – Obříství 3:0 (1:0)

Milan Šikl, sekretář Čelákovic: Úvod zápasu byl z obou stran dost opatrný. Až v 18. minutě přišla první šance a to pro hosty. V pokutovém území pálil z otočky Kučera a jen skvělý zákrok Schlossera zabránil nejhoršímu. Následovalo několik příležitostí na obou stranách, ale skóre se měnilo ve 23. minutě, kdy po faulu na Igbinosu v pokutovém území nařídil sudí penaltu a Konečný ji proměnil. Krátce po rozehrání přišel o míč náš obránce, ale z dobré pozice hostující hráč přestřelil. V závěru půle Lopatářův volej vytlačil Schlosser mimo tyče. Po přestávce skončily dvě střely Filipa na boční síti a po chybě Konečného dobrou příležitost neproměnil Tichota. Vyvrcholení přišlo v samém závěru. V 88. minutě v souboji na půlce oba hráči upadli, míč získal Dalekorej a posunul jej k Igbinosovi, který si všiml brankaře Krále až na hranici šestnáctky a technickou střelou ho přeloboval. Ihned po rozehrání v 90. minutě získal míč opět Dalekorej, posunul balon do levé strany, odkud jej Igbinosa opět technickou střelou k tyči poslal za záda brankaře. Utkání přineslo celkem vyrovnanou hru, ale štěstí se přiklonilo k nám.

Všestudy – Chotětov 3:3 (2:2)

Ivo Lorenc, trenér Všestud: Začátek utkání se nám povedl. Ve třetí minutě jsme šli do vedení, po krásné akci dal premiérový gól Bálek a tým předváděl přesně fotbal, jaký chceme hrát. Jen škoda, že se nám nepodařilo odskočit na další gól, šance jsme měli. Bohužel soupeř nám lacino vyrovnal, ale Bergmann nás znovu poslal do vedení. Stav ale znovu srovnal a tak poločas byl 2:2. O přestávce jsme chtěli kluky uklidnit, aby hráli přesně ten fotbal jako v prvním poločase. Když nás Brázda znovu poslal do vedení, chyběl už jen malý krůček k tomu, abychom stav ještě pojistili a my brali tři body. Soupeř se snažil o vyrovnání a my chodili do rychlých přechodů. Osm minut před koncem hosté potřetí vyrovnali. Konec se nesl v duchu, že obě družstva chtějí vyhrát. Utkání se nezaujatým fanouškům muselo líbit. Za nás velká pochvala pro kluky, předvedli fotbal, který chceme hrát.

Benátky n. J. B – Mělník 1909 4:1 (2:0)

Jiří Kubát, trenér Benátek: Pro nás to byl důležitý zápas. Ostatně do konce sezony bude každé utkání důležité. Vyhráli jsme 4:1, avšak utkání jsme si ve druhé půli sami zkomplikovali. Pokud bychom o půli vedli 4:0 nebo 5:0, nebylo by co řešit. Bohužel o poločase jsme vedli pouze 2:0 a ve druhé pětačtyřicetiminutovce inkasovali po standardní situaci. Poté jsme deset nebo patnáct minut byli nervózní. Soupeř nás zatlačil. Naštěstí jsme ze dvou brejků opět skórovali. Bylo to zasloužené vítězství, ke kterému nám pomohli kluci z áčka, kteří včera nenastoupili v základní sestavě. Jimmy s Tomášem Mlynkou byli pro nás obrovskou pomocí vpředu. Výhra mohla být ještě výraznější, neboť jsme měli mnohem více šancí. Pro diváka to byl pěkný fotbal.

Zbyněk Štrupl, trenér Mělníka: Porazili nás divizní hráči domácího týmu vpředu. Domácí na ně nakopávali dlouhé míče a my je nebyli schopni pokrýt. Byl vidět rozdíl mezi soutěžemi a kvalitou. Zahráli jsme si na pěkném hřišti, ale hlavní důvod porážky jsem již uvedl.