Sedmadvacetiletý Tomáš strávil mezi tyčemi pouze úvodní čtvrthodinu. Ze srážky s protihráčem si odnesl tržnou ránu na čele. „Zajel do něj skluzem. Na hlavě má čtyři štychy,“ přiblížil kouč Lužce Pavel Dohnal.

O 75 minut hry a osm gólů později byla na hřiště volána sanitka znovu a opět do brankoviště Eletisu. O tři roky mladší Jan, který mezi tyčemi zaskočil, ale jinak už nastupuje v poli a více za béčko, při jednom ze závěrečných zákroků nedobrovolně otestoval pevnost své lebky na brankové konstrukci.

„Měl na hlavě velkou bouli, utrpěl menší otřes, takže byl na pozorování. Oba už jsou doma,“ uvedl kouč Lužce k situacím, proti kterým byl vlastní gól kapitána Martina Tauchmana za stavu 1:1 zcela nepodstatnou banalitou. Na výsledek zápasu měl ovšem podstatný vliv. „Vlastenec nás položil. Od té doby byli domácí lepší. Využili, že jsme otevřeli hru, a prakticky každá střela na branku pak končila v síti,“ uvedl Pavel Dohnal, který vedle zranění jednoho ze dvou gólmanů pro oba lužecké týmy (Rollo byl na dovolené) litoval i neproměněných šancí ještě za vyrovnaného stavu. Lužec pak inkasoval téměř dvakrát tolik gólů než v předešlých pěti kolech dohromady.

Fotbalisté Neratovic (v modrém) v předehrávce 8. kola divize B porazili po bezbrankovém průběhu Motorlet Praha na penalty.
Neratovičtí postrádali góly, Libiš i body

O nejvyšší debakl nejen v kole, ale v celém dosavadním průběhu ročníku se ovšem postarala Vysoká. Gabčo a spol. „unavenému dorostu“, s nímž vyrukovala rezerva Benátek, nasypali jedenáct gólů. Soutěž zažila dvouciferný výsledek téměř přesně po roce od už zmíněné bousovské kanonády.

Nejen tři body, ale také fakt, že se jim v utkání konečně nikdo nezranil, hřál po utkání ve Vojkovicích hosty z Byšic. Domácí mohou mluvit o pravém opaku. Chvíli před koncem odstoupil s pochroumaným kotníkem Plicka a potěšující opět nebyl ani výsledek.

Jeho podobu stanovil jedinou brankou ve druhém poločase Zámečník hlavičkující do černého po centru Kučery. „V prvním poločase nám trochu dělaly problémy nakopávané balony domácích. Nedostali jsme se do hry a kazili jednoduché přihrávky v předfinální fázi. Ve druhém jsme zlepšili pohyb i přesnost,“ viděl zápas trenér vítězů Michal Hamšík.

Vojkovičtí sice v první půli donutili Hnízdila k nejméně dvěma výborným zásahům, nakonec ale vyšli i potřetí v řadě gólově naprázdno. Se třemi body na kontě mají nebezpečně blízko dno tabulky.

Už v pátek potvrdil výborný vstup do soutěže mělnický FC. Výhru nad Starou Boleslaví řídili náctiletí. Mezi střelce se zapsali hned tři z nich včetně teprve šestnáctiletého Radka Miřatského, syna zraněného kanonýra mužstva.

FC Mělník – S. Boleslav 4:1 (3:0)
Branky: 11. Mihalík, 25. Motejzík, 33. Janda, 57. Miřatský ml. – Fialka. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Vysoká - Benátky B 11:0 (3:0)
Branky: 15., 50., 56., 75. a 82. Gabčo, 10. a 80. Rolenc, 36. a 63. Vála, 48. Skopka, 84. Finkous. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

Vojkovice - Byšice 0:1 (0:0)
Branka: 63. Zámečník. Rozhodčí: Ducký. ŽK: 2:5. Diváci: 95.

Libčice – Lužec 7:1 (1:1)
Branky: 79. a 83. Paluka, 16. Literák, 58. vlastní, 67. Wrobel, 72. Jeřábek, 74. Bareš - 32. Kučera. Rozhodčí: Kaucký. ŽK: 2:1. Diváci: 153.

Dušan Kudela (vlevo) je po zranění zpátky na hřišti a hned ve svém druhém podzimním startu za Kly zaznamenal pět gólů.
Střelci k nezastavení! Řádil čerstvý otec i padesátník