Nelahozevští přivezli z Vinařic postup, přestože soupeři hrajícímu o třídu níž nevstřelili během 90 minut ani gól. Do černého ale nezamířil ani tým z Kladenska. Penalty lépe sedly hostům.

K rozstřelu se schylovalo také v Holubicích. A-třídní FC Mělník tam deset minut před koncem srovnal na 2:2. Jeho jarní soupeř v I. B třídě ale tři minuty před koncem znovu překlopil vedení na svou stranu.

„Je to škoda. Po vyrovnání jsme bezhlavě útočili, propadli v taktice a domácí nás za to potrestali,“ litoval jeden z trenérů nekompletní sestavy hostí Pavel Dohnal.

Oba týmy dohrávaly více než poločas v deseti. V jediný moment viděl druhou žlutou kartu za faul hostující Lucas Bell a za oplácení rovnou červenou domácí Havrda. Pro mělnický tým šlo krátce po začátku sezony už o druhé vyloučení.

Na stejném místě jako před rokem skončila pohárová pouť pro Záryby. Ty tentokrát do Libčic vyslaly hráče širšího kádru a rezervy, pro kterou šlo o vůbec první zápas v sezoně. Podstatně rozehranější domácí nastříleli sedmičku, kterou čistým hattrickem načal Hrdina, druhý nejlepší střelec loňské I. B třídy – skupiny B.

Daleko lepší vzpomínky si z poháru odnesli hráči a příznivci Obříství. Nováček okresního přeboru, který přešel v předkole po penaltách přes Vysokou, neudělal ostudu ani proti Mnichovu Hradišti. Favorit z Boleslavska vyhrál jen dvoubrankovým rozdílem. „Přes prohru si áčko za bojovný výkon až do konce zápasu zasloužilo potlesk diváků,“ hodnotili poražení na svém webu.

Vinařice – Dyn. Nelahozeves 0:1 np, Obříství – Mn. Hradiště 0:2 (35. Prokorát, 49. Sabol), Holubice - FC Mělník 3:2 (5. Ježek, 12. F. Valtr, 87. J. Valtr – 7. Miřatský, 80. Volf, ČK: 27. Havrda - Bell), Libčice - Záryby 7:1 (10., 12. z pen. a 22. Hrdina, 45. Paluka, 46. Jeřábek, 66. Klempt, 76. Szaban – 84. Kostelka).

Ostatní výsledky 1. kola: Rudná – Cerhovice 1:2, Velká Dobrá – Loděnice 3:4 np, Jinačany – Unhošť 5:2, Rožmitál p. Tř. - Chlumec 5:4.

Utkání Říčany – Jesenice, Olbramovice – Votice, Pátek – Jílové, Petrovice – Tochovice, Liblice – Dolní Bousov, Milín – Sp. Příbram, Městec Králové – Čelákovice a Mnichovice – Suchdol se hrají 28. srpna.