Předchozí
1 z 8
Další

Kromě přemožitelů Slavoje Vrdy, respektive Rapidu Psáry, se za vedoucí dvojicí sešikovaly také Úvaly těsnou výhrou v Rejšicích a poděbradská Bohemia. Ta před třemi stovkami diváků jediným gólem ovládla městské derby na Slovanu.

Krajský přebor - 11. kolo: Sokol Libiš - FC Velim (2:2), 14. 10. 2023
Premiérová trefa vítěznou nebyla, Libiš zarmoutila penalta v nastavení

Z boleslavského zastoupení v soutěži se po třech chudších kolech připomněl Bousov sedmičkou poslední Čáslavi B. Roli papírového favorita zvládli na hřišti šestibodové Lysé také Luštěnice. Rejšice musely kousat těsnou porážku - stejně jako Horky, se kterými tak trenér Mičinec okusil během tří kol kompletní škálu výsledků.

Už zmíněné Kosmonosy B v Psárech postrádaly nejen trenéra Jireše (nemoc), ale kvůli zranění také obvyklého brankáře. Jeho místo tak zaujal zanedlouho teprve šestnáctiletý dorostenec Jakub Strouhal a na hřišti Rapidu prožil hodně ostrý křest mezi dospělými.

Z fotbalového charitativního utkání Tým legend Slavie Praha - Odbočka přátel Odboru Slavie z Kolína
Tým slávistických legend byl nadupaný hvězdami. Nechyběli Bořil a Tecl

Alespoň na bod si po téměř měsíci sáhli na Pšovce. Proti Nymburku při poločasovém vedení 2:0 ale určitě mysleli na víc.

Ohlasy trenérů na dalších stránkách ►►►

11. kolo: Dolní Bousov – Čáslav B 7:0 (3., 62. a 84. Boček, 19., 29. a 77. Tomíček, 6. Bělík), Rejšice – Úvaly 1:2 (43. Mynář – 6. Černý, 60. z pen. Benčič), Stará Boleslav – Horky n. J. 3:2 (18. a 60. Krulich, 21. Bláha – 7. T. Mbah, 80. Novotný), Vrdy – Hlízov 2:1 (22. z pen. Semrád, 62. Víšek – 28. z pen. Vančura), Slovan Poděbrady – Bohemia Poděbrady 0:1 (35. Novák), Pšovka Mělník – Nymburk 2:2 (18. Studený, 31. Svoboda – 56. Sladkovský, 60. vl. Mihalík), Psáry – Kosmonosy B 4:1 (34. Pouček, 45. Proskočil, 57. Kovernikov, 60. Kalous – 25. Husák), Lysá n. L. – Luštěnice 1:4 (79. Ryšánek – 27. a 71. Hlaváček, 37. Fišer, 88. Vít)

Načítám tabulku ...

Pšovka Mělník – Nymburk 2:2 (2:0)

Jan Studený, hrající trenér Pšovky: S Nymburkem jsme měli utkání opět dobře rozehrané, ale na tři body jsme nedosáhli. První půle byla z naší strany dobrá. Hosté byli více na míči, ale do vážnější šance se nedostali. My jsme byli před brankou nebezpečnější a do půle se nám podařilo dvakrát skórovat. Od začátku druhé půle hosté přidali na tempu. Dvoubrankové vedení jsme dlouho neudrželi. Soupeře jsme nechali v klidu rozehrát a zbytečně jsme se zatáhli. Ten toho dokázal využít a brzy vstřelil kontaktní gól. Na naší pasivitu jsme doplatili a hostům se podařilo vyrovnat. Bohužel jsme si druhý gól vstřelili sami. Až poté jsme začali trochu hrát a měli jsme ještě pár slušných šancí na třetí branku, ale ty už jsme nedokázali využít.

Ondřej Murárik, trenér Nymburka: Bohužel se nám opakují první poločasy, hrajeme, hrajeme, vytvoříme si šance, ale góly dostáváme my. První gól opět po standardce, respektive rohovém kopu, a druhý si dáme opět sami po špatném vyběhnutí gólmana. Druhý poločas jsem to prostřídal a přineslo to ovoce. Prvních třicet minut jsme soupeře mačkali a vytěžili z toho dva góly Sladkovským a Novotným. Poté se hra trochu vyrovnala a oba týmy mohly strhnout vedení na svou stranu.

Dolní Bousov – Čáslav B 7:0 (4:0)

Luděk Holub, trenér Bousova: Do zápasu jsme vstoupili v rozestavení se třemi útočníky a hned ve třetí minutě jsme šli do vedení po brance Honzy Bočka, který zužitkoval nahrávku Ondry Zahustela. Vzápětí z protiútoku mohlo být srovnáno, naštěstí hostující útočník mířil nad branku. V 6. minutě navýšil naše vedení Zdeněk Bělík, po rozehraném rohovém kopu s Kubou Kasalem zamířil přesně na zadní tyč. V 11. minutě mohli hosté snížit, ale proti byl Míra Bím. V 19. minutě se opět měnilo skóre v náš prospěch, na centr Honzy Bočka si naskočil Radek Tomíček a hlavou zvýšil na 3:0. O deset minut později využil nabídku od Zdeňka Bělíka a upravil na 4:0. Do poločasu ještě orazítkoval břevno Honza Keszeg a střelu Ondry Zahustela vytáhl na roh brankář Beran. V úvodu druhé půle šla tečovaná střela Honzy Keszega na roh, a pokus Honzy Bočka o přehoz zlikvidoval brankář. V 58. minutě dobře zasáhl proti střele hostí Míra Bím. V 62. minutě poslal prudký střílený centr před branku Honza Boček a s přispěním obránce se míč dostal do sítě. Hned poté hlavičkoval po rohu Ondra Zahustel, jeho střelu vyrazil gólman na roh. Následný protiútok zakončili hosté střelou z malého vápna nad. V 77. minutě završil hattrick Radek Tomíček po nahrávce Ondry Zahustela. V 80. minutě mohl zkompletovat také svůj hattrick Honza Boček, po přihrávce Fandy Klímy ještě netrefil přesně, ale v 84. minutě se už po přihrávce Zdeňka Bělíka nemýlil 7:0. Po delší době jsme mohli diváky potěšit předvedenou hrou a spoustou branek.

Vratislav Junek, trenér Čáslavi: Zápas se nám hrubě nepovedl. Prvních patnáct minut to bylo vysloveně bláznivé utkání. Druhá minuta 1:0, za dvě minuty jdeme sami na bránu a nic, pátá minuta 2:0, v šesté jdeme sami na bránu a zase nic. Po chvíli dali domácí třetí branku a mohl jsem si dojít na párek v rohlíku. Taktika byla jasná. Říkám hráčům začneme odzadu, zodpovědné bránění. Takže střeďáci frnk dopředu a po pěti minutách tečete 0:2. Kluci střeďáci to pojali s naivitou okresního mužstva. Domácí nás přehráli ve všech aspektech hry. No co se dá dělat, 4:0 poločas, můžete jen koukat.

I. A třída, skupina B - 11. kolo: Dolnobousovský SK - FK Čáslav B (7:0), 14. 10. 2023
Bousov rozdrtil posledního, hned dva střelci slavili hattrick

Vrdy – Hlízov 2:1 (1:1)

Roman Masopust, trenér Slavoje Vrdy: Hlízov měl lepší vstup do zápasu, Maxa se dostal hned na začátku do dobrého náběhu za obranu, ale naštěstí měl míč na dlouhou nohu. To byla ale jediná šance Hlízova v celém poločase. Měl sice optickou převahu, ale kombinace končily před vápnem. Paradoxně jsme měli víc standardních situací, to nám přineslo i faul na Lukáše Petra a následnou penaltu, kterou bezpečně proměnil Semrád. Bohužel penalta přišla i na druhé straně. Šranko se zbytečně snažil získat míč, který si Maxa dobře zakryl. Jediná další větší šance přišla před koncem poločasu, když po přistrčení Víška Volenec mířil těsně nad. Druhá půle byla od nás lepší. Měli jsme lepší pohyb na středu hřiště a rychlé přechody zastavovali hosté jen za cenu faulů. Hlízov podržel Vavřina, který vytáhl pěknou střelu Víška. Chvilku poté Nový výborně zakryl míč, poslal přesnou přihrávku Šveřepovi, který i přes dva hráče výborně nacentroval na zadní tyč. Tam Volenec vrátil míč před bránu, kde Víšek zblízka trefil přesně. Hlízov si i ve druhé půli vypracoval jednu šanci, ale po standardní situaci Růžička z malého vápna mířil mimo. Následně lehce otevřel obranu, což vedlo k tomu, že v závěru měl další dvě šance Víšek a po něm i Volenec a Mikyska. To, že je neproměnili, už nás ale mrzet nemuselo.

David Linhart, trenér Hlízova: V derby proběhla vendeta za nějaký zápas ještě v pravěku v I. B třídě. Celá vesnička tím několik měsíců žila. Svoje hráče jsem na opravdu specifické prostředí připravoval cely týden, ale stejně jsme tomu podlehli. Někteří opravdu zkušení hráči mi pak tvrdili, že tohle ještě nikdy nezažili. Není náhoda, že domácí doma uflákají každý tým a venku dostanou skoro všude na zadek. Svými nezvládnutými emocemi jsme si ve druhém poločase prohráli zápas, který jsme měli minimálně zremizovat, ale necháme se rozhodit a stalo nás to body. Začali jsme dobře, ale ve dvou šancích jsme zaváhali a vzápětí jsme z jasné penalty po standardce prohrávali. Vyrovnali jsme po penaltě na Maxu. Druhý poločas se nesl v provokování, simulování a o fotbal se vůbec nejednalo ani z jedné strany. My jsme se nechali po několika sporných rozhodnutích zbytečně vyprovokovat, začali se hádat a tím bylo po nás. Druhý gól jsme dostali po dvou třech hrubých taktických chybách a domácí už si to uleželi a usimulovali. Když Růžička patnáct minut před koncem z metru netrefil ve stoprocentní šanci bránu, bylo hotovo. Zaráží mě, že nám likvidačním zákrokem po odehrání na stojnou nohu zraní hráče a je to pouze alibisticky žlutá karta.

Slovan Poděbrady – Bohemia Poděbrady 0:1 (0:1)

Jan Sekera, trenér Slovanu: Zápas probíhal v duchu derby a moc krásy bohužel nepobral. Přispěl k tomu i terén, který kvalitě hry neprospěl. Začátek byl vyrovnaný, zahrozili jsme z několika pološancí, ale bohužel hosté se ujali vedení, kdy sehráli výborně akci dva jednoho po nedůrazu na útočné půli. Gól nás opařil a místo zvýšené aktivity se do poločasu nic nekonalo. O poločase si něco řekneme a ráz utkání se změnil, ale bohužel i ty nejvyloženější šance neproměníme. Šance na zvrat zápasu jsme měli, ale bohužel. Na gól se nadřeme a některé věci řešíme zbytečně složitě. Nebudu říkat, že by utkání slušela remíza, protože fotbal se hraje na góly. Soupeři sportovně gratulujeme. Musíme se z toho poučit a zvednout se. Sezona je dlouhá a může se stát spousta věcí. Tým pochválit nemohu, protože derby se hraje s jiným nasazením.

Tomáš Kubánek, trenér Bohemie: Do zápasu jsme dobře vstoupili, vyrovnali se soupeři v agresivitě a zároveň jsme měli několik zajímavých situací směrem dopředu. Postupem času nám soupeř začal dělat problémy pomocí rohů a dlouhých autů, ale žádné nebezpečné zakončení neměl. Gól jsme vstřelili po fantasticky vyřešeném brejku trojice Nykodým, Martínek a zakončující Novák. Druhá půle už byla oboustranně nervózní se spoustou soubojů, faulů, ale všechno v rámci fair play. Domácí trefili tyč a při jedné standardce nás podržel brankář Tůma. Naopak nám střelu Nykodýma vyhlavičkoval stoper Štěpánek jako Martin Vitík na brankové čáře. Jsme na sebe pyšní, šťastní a teď si to patřičně užijeme. V týdnu si možná i vyzvedneme klíč od města Poděbrad. Minuly týden jsem zmiňoval poctivost, zodpovědnost a obětavost, teď to platilo dvojnásob. Defenzivně jsme utkání zvládli fantasticky. Spokojen byl i náš největší kritik náš fanoušek pan Svatoň, což už o něčem vypovídá.

Psáry – Kosmonosy B 4:1 (2:1)

Milan Pechanec, zaskakující trenér Kosmonos: Zápas se pro nás vyvinul nepříznivě už před začátkem. Zranil se nám stabilní brankář a musel nastoupit dorostenec, který nemá výšku ani zkušenosti s takovou soutěží. To nás zaskočilo, Psáry mají vysoké hráče a hlavně při standardkách nás trestaly. I když jsme v utkání po pěkné akci a zakončení Husáka vedli, domácí dali do poločasu dva góly. Kromě standardky se prosadili i po autovém vhazování. Pokračovalo to i ve druhé půli. Ne že by si vytvořili nějakou herní převahu, ale opět nás trestali ze standardní situace. Před čtvrtým gólem šli do brejku, když už jsme to měli vzadu otevřené. Na menším hřišti, kde to bylo hodně soubojové, rozhodly fyzické dispozice domácích hráčů a standardní situace. Herně jsme myslím vyloženě nepropadli.

Lysá n. L. – Luštěnice 1:4 (0:2)

Ondřej Poborský, hrající trenér Lysé: Nepoučili jsme se z minulého utkání a v prvním poločase jsme podali odevzdaný, nemastný výkon. Po přestávce sice přišlo zlepšení, kdy jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme se prosadit v koncovce. Hoste náskok navýšili z rychlých brejků, a tím utkání rozhodli.

Jakub Pleško, trenér Luštěnic: Od začátku jsme byli aktivnější, domácí čekali na naše chyby a poté se snažili přejít do rychlého protiútoku. Zápas rozhodly dva stejné góly v prvním poločase, kdy po kolmé nahrávce za obranu dvakrát skórovali naši útočníci. Ve druhém poločase se domácí snažili zvýšit aktivitu, ale žádný tlak ani šance si nevypracovali.

Rejšice – Úvaly 1:2 (1:1)

Luděk Kokoška, trenér Rejšic: Dostáváme laciné góly a my se na ty své nadřeme. Myslím si, že minimálně bod jsme si zasloužili.