Pšovka se v posledních čtyřech kolech dostala do pohody v tabulce i na hřišti. V Luštěnicích, které měly jen o tři body méně, z toho byla nejvyšší výhra v sezoně – 5:1.

„Super zápas. Kluci se skvěle hecli a předváděli parádní hru. I když jsme po chybě brzy prohrávali, tak ve zbytku zápasu jsme kralovali. Domácí už téměř nic neměli, my dali ještě tyčku a břevno,“ byl rád za potvrzení minulých výkonů momentálně nehrající trenér Pšovky Miloš Mrvík.

Podle svých slov oficiálně oznámil před utkáním hráčům, že po sezoně u týmu skončí. „Trenérsky na sto procent, jako hráč ještě netuším. Ve středu mě čeká operace klíční kosti. Uvidím, jak všechno dopadne,“ zopakoval i Mělnickému deníku a navázal: „Chtěl jsem skončit už po podzimu, ale vedení mě po peripetiích s novými trenéry ještě ukecalo. Kluci to sice brali, ale je pravdou, že je určitě lepší, když trenér nehraje. Z lavičky člověk vidí hru přece jen trochu jinak, což mohu po mém úrazu v posledních dvou kolech jen potvrdit.“

Náhradu už si na Pšovce zajistili. Čerstvé zkušenosti nasbírané jako asistent v třetiligové Dobrovici bude moci uplatnit Jan Studený. Pro zkušeného fotbalistu Kel bude Pšovka po Ovčárech a Neratovicích třetí zastávkou v roli hlavního kouče. „V Dobrovici ČFL končí. Ozval se mi pan Šťastný (předseda FK Pšovka), domluvili jsme se a od léta začnu,“ potvrdil úspěšné námluvy.

Nelahozeves zvládla zápas v Jílovém lépe než ten před dvěma týdny na hřišti jiného z aspirantů sestupu. Hosté sice prohrávali, na přestávku už ale odcházeli o gól spokojenější. „Domácí vstoupili do utkání lépe, z první standardní situace vstřelili branku a jejich pohyb nám dělal problémy,“ přiznal poněkud vlažnější rozjezd kouč vítězů Daniel Kaplan.

Obrat nastartovala penalta po faulu na Křtěna. Zlepšení hostů pak korunoval hned dvakrát Simon. Vyhráno ale dynamovci ještě neměli, jak ostatně popisoval i trenér Kaplan: „Bohužel jsme neproměnili další vyložené šance a málem nás to mrzelo. Domácí snížili na rozdíl jedné branky a my se začali bát o výsledek. Naštěstí jsme vedení udrželi.“

ZÁRYBY ŠLY NA BÉČKO V NEJHORŠÍM TERMÍNU

Zárybští měli v Českém Brodě svým způsobem smůlu, že proti nim nastoupilo tamní béčko nabité hráči áčka. Pod výhru domácích 6:3 se hattrickem podepsal Sedláček.

Ač se jednalo o souboj sousedů v tabulce, tak vzhledem k sestavě to bylo utkání o povinné vítězství domácích a nic jiného. Záryby se ale rozhodně síly domácích nezalekly a dokonce zaskočily Brod vedoucí brankou. Jenže pak se rozjela i domácí mašina a poločasové vedení 5:1 hovořilo za vše.

„K dispozici jsme zase měli hodně silnou sestavu, což bylo v utkání samozřejmě znát. Chceme soutěž zachránit, a když je možnost si pomoci hráči z áčka, tak toho využíváme. Tentokrát bylo navíc výhodou, že áčko mělo o víkendu volno, takže kluci byli odpočatí a chtěli přijet. Soupeř to měl proti nám opravdu dost těžké,“ uvedl trenér Českého Brodu Jindřich Stejskal.

Po změně stran to vypadalo, že domácí ukonejšil pohodlný náskok, a toho hosté využili. Po necelé hodině hry ukázal svou rychlost Josef Šťovíček a nechytatelně se trefil na zadní tyč. Domácí se snažili nastartovat motory, ale když už se dostali do vyložené šance, tak ji neproměnili. Naopak soupeř dostal chuť a snížil po nenápadném zakončení Reisingera. Brod pak opět pálil příležitosti. Až trefa střídajícího Šimůnka deset minut před koncem definitivně rozhodla.

SKUPINA A

Jílové – Nelahozeves 2:3 (1:2)
Branky: 10. Mařík, 59. Dzaba – 37. a 48. Simon, 31. Holý z pen. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 3:2. Diváci: 40.

SKUPINA B

Luštěnice – Pšovka 1:5 (1:2)
Branky: 3. Miškovský – 21. a 62. Bláha, 30. Šimandl, 48. Rypka, 67. Dvorný. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 33.

Č. Brod B – Záryby 6:3 (5:1)
Branky: 15., 24. a 40. Sedláček, 30. Šťastný, 36. Fikejz, 79. Šimůnek – 13. Brabec, 58. J. Šťovíček, 70. Reisinger. Rozhodčí: Blatný. ŽK: 0:3. Diváci: 50.