1/9

Mělnická Pšovka si dvěma trefami svého nejlepšího podzimního střelce Jakuba Pokorného vyšlápla na v té době vedoucí Hlízov. Během utkání se bojovalo nejen fotbalově na hodně těžkém terénu místního hřiště.

Podle zápisu rozhodčího Benáka došlo v publiku zhruba v 75. minutě na incident mezi dvěma příznivci obou týmů. „Pořadatelská služba zasáhla a odtrhla je od sebe,“ popsal rozhodčí s tím, že hostující divák volal sanitku a policii. O konfliktu se sudí podle vlastních slov dozvěděli až dodatečně od vedoucího hostí a zápas nenarušil.

Do vzájemné potyčky měla přerůst výměna názorů mezi rodinnými příslušníky dvou aktérů zápasu. Trenér hostů David Linhart hlásil ještě přímo z místa, že jeden z fanoušků skončil v nemocnici po ráně pěstí.

Podle zprostředkovaných informací z domácího tábora měl nejspíš právě přívrženec Hlízova vše vyprovokovat. Vedoucí Pšovky Jan Netolický ale ani to nepotvrdil: „Nic víc než, co je v zápise, v podstatě nevím. Na lavičce jsme nikdo nic nezaregistrovali až do té doby, než na místo přijela policie a na silnici za plotem zastavila záchranka. Muselo to být rychlé a v tichosti. Nebylo to takové, že by se někdo pral a křičel u toho. Myslím, že podobně na tom byli i diváci na tribuně. Nikdo v podstatě nevěděl, co se stalo,“ přiblížil Jan Netolický.

Rejšice u dna i po zápase pravdy

Před tým z Kutnohorska se přehnaly Úvaly. Výhrami se dotáhly Kosmonosy B a Psáry. Ty spolu s Mělníkem jediné uhájily domácí prostředí. V souboji o nejpřednější příčky stoply po pěti zápasech vítěznou sérii poděbradské Bohemie.

Zbylé zápasy patřily hostům. Vůbec nejvýrazněji v Poděbradech na Slovanu, kde excelovaly Horky. Jejich trenér Tibor Mičinec tak dostal spolu s gratulací před nedělním ligovým derby „jeho“ Bohemky se Slavií další dárek k 65. narozeninám.

V Rejšicích došlo na souboj soupeřů z úplného suterénu tabulky. Náladu z dosavadního průběhu sezony si tam jedinou dotaženou akcí zlepšilo béčko Čáslavi.

13. kolo: Rejšice – Čáslav B 0:1 (17. Vilím), Stará Boleslav – Dolní Bousov 2:4 (64. Bláha, 90. Matějovský – 19. vl. Reichert, 38. Falta, 40. Bělík, 72. Zahustel), Vrdy – Úvaly 0:2 (14. a 90+4. Kovalov), Slovan Poděbrady – Horky n. J. 0:5 (24. a 30. T. Mbah, 5. Livora, 65. Milner, 74. Zedníček), Pšovka – Hlízov 2:1 (20. a 86. Pokorný – 71. Růžička), Psáry – Bohemia Poděbrady 2:1 (12. Pek, 88. Kováč – 82. Křivský), Luštěnice – Kosmonosy B 0:1 (6. Boxan), Lysá n. L. – Nymburk 0:4 (44., 62. a 70. Vacík, 58. Sladkovský)


Načítám tabulku ...
loading
arrow_left Předchozí
1/9
Další arrow_right