Minulé dva zápasy čtvrtých Záryb nabídly vždy jen po jediném gólu. Ani duel s českobrodskou rezervou nebyl nějakým střeleckým hodováním. V normální hrací době skončil 1:1.

Domácí se hned z rozehrávky prokombinovali k úvodní gólové radosti. Pro devatenáctiletého Josefa Šťovíčka byla vůbec první v mistráku za zárybské áčko. Bohužel pro domácí, musel v poločase vystřídat.

Hosty špatný začátek rozhodil. „Trvalo nám okolo patnácti minut, než jsme se dokázali z prvotního tlaku vymanit,“ přiznal po utkání i jejich trenér Jindřich Stejskal.

Domácí toho ovšem nevyužili a ve druhém poločase na ošemetnost těsného vedení doplatili. Hostující snaha o srovnání přinesla ovoce po pětasedmdesáti minutách a „zrádné“ střele Šťastného.

Další branka už nepadla a o výsledku musely rozhodnout pokutové kopy. Domácí v nich i napočtvrté udrželi vítěznou bilanci.
Od zápasu ale chtěli víc. „Měli jsme vyhrát, byli jsme lepší. Bohužel se nám nepodařilo proměnit šance,“ přiblížil utkání kapitán Záryb Daniel Krulich, jemuž nebyl ještě v nastaveném čase uznán gól kvůli ofsajdu.

Sobotní soupeř Záryb čeká v příštím kole mělnickou Pšovku. Do Brodu pojede posilněná o domácí výhru 3:1 nad Luštěnicemi.
Předposlední tým tabulky všechny tři góly vměstnal do sedmnáctiminutového úseku úvodního poločasu. Zasadil tím návštěvě z Boleslavska dokonalé K. O.

„Řekli jsme si, že na soupeře vlétneme, což se povedlo. Konečně se nám podařilo dát rychlé góly,“ liboval si autor úvodního z nich a hrající kouč mužstva Miloš Mrvík. „Ve druhém poločase už to nebylo příliš o fotbale. Ale hlavní jsou tři body. První poločas jsme zvládli na výbornou,“ dodal.

Hosté, kteří si třetí branku srazili do sítě po stříleném centru Pokorného sami, zamířili do správné brány až v závěru a pouze jednou.
„Potřebovali bychom ze zbývajících dvou zápasů s béčky (na závěr doma Čáslav B) udělat ještě alespoň tři body, abychom s nimi neztratili kontakt,“ vyhlíží na Pšovce důležité zápasy slovy kouče Mrvíka.

Na své si po dvou týdnech opět přišli fanoušci Dynama. Poslední Jílové dopadlo v Nelahozevsi ještě o trochu hůř než Tochovice. Do domácí sítě se totiž tým vedený z lavičky někdejším generálním ředitelem pražské Slavie Petrem Doležalem trefil pouze jednou, když za stavu 2:0 potrestal špatný odkop brankáře Zavadila.

Svěřenci kouče Daniela Kaplana ale nějaké dlouhé dramatizování nedopustili.

V gólově výživné úvodní čtvrthodině druhého poločasu přidali další dva góly a v závěru ještě výhru zpečetili.

Své kvality a přínos pro tým i tentokrát potvrdil zkušený stoper Martin Müller. Ke gólové hlavičce ze závěru poločasu přidal ve druhém bezchybné provedení přímého kopu.

SKUPINA A

Nelahozeves – Jílové 5:1 (1:0)
Branky: 45. a 59. Müller, 48. Dubský, 54. Krejza, 87. Palička – 49. Jankele. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

SKUPINA B

Záryby – Č. Brod B 2:1 np (1:0)
Branky: 1. Šťovíček – 76. Šťastný. Rozhodčí: Kuka. ŽK: 2:4. Diváci: 80.

Pšovka – Luštěnice 3:1 (3:0)
Branky: 20. Mrvík, 21. Vilda, 37. vlastní – 88. Jakubův. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:1. Diváci: 100.