Zatímco Mělničtí už měli za sebou zahřívací zápasy s rezervami Slaného a Třeboradic, v obou případech vítězné, pro Dynamo šlo o vůbec první předsezonní prověrku.

„Byl to pro nás první zápas po dlouhé době. Na kvalitním hřišti a s kvalitním soupeřem. Na Pšovce je vidět, že ušla velký kus cesty, v sestavě má hodně mladých běhavých kluků a celkem nás prověřila,“ pochvaloval si zápas trenér poražených Daniel Kaplan.

Přiblížil i změny, kterými dosud prošel kádr jeho mužstva. „Novým hráčem je Dominik Astaloš z Kralup. Až se uzdraví, tak se objeví i Ondra Kučera z Újezdu nad Lesy. Brankářskou dvojici pak doplnil Pavel Rieger, který se nám vrátil ze školy v Roudnici,“ uvedl Kaplan, který doufá, že nově příchozí pomohou nahradit dva členy základní jedenáctky.

Jan Holý, se sedmi góly nejlepší střelec týmu během veleúspěšného rozjezdu do později zrušené loňské sezony, a Lukáš Král společně zamířili zpět na Odolku.

Fotbalisté Brandýsa (v černém) vstoupili do nového ročníku divize vítězně.
Brandýs první zápas sezony zvládl, posily lovil v prvoligovém klubu

Sestava Pšovky: Jenč - Grabmüller (65. Strnad), Šimandl (46. Studený), Mihalík (46. Kaiser), Bursa (70. Kubáč) - Šmíd, Eder, Šára, Chytil (70. Šimandl), Rypka (46. Brůža) - Pokorný (65. Bláha)

O příznivý výsledek spokojenější byl trenér Pšovky Jan Studený. „Dynamo bylo jediným silnějším soupeřem, kterého se nám podařilo sehnat. Kluci to ale zvládli dobře,“ liboval si navázal: „Až na dvacet minut druhé půle, kdy nás soupeř zatlačil, jsme byli jasně lepší a mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Soupeř měl jen asi dvě šance nebo větší závary. Problémy jsme měli snad jen v koncovce, kdy naši mladí kluci ne všechny šance dokázali vyřešit.“

Právě na mládí se na Pšovce rozhodli vsadit a vše nasvědčuje tomu, že rozhodně nemusí litovat. „Přišlo osm kluků z dorostu, další dva končící dorostence jsme udělali z Neratovic,“ poukázal Studený.

Divize B MFK Dobříš - FK Neratovice-Byškovice 0:1.
Neratovice loupily v Dobříši, cenou výhru zajistil trestňák Šobra

Mezi zkušenější borce se naopak řadí Jakub Mihalík, který přestoupil od rivala z Podolí. Na trávník se ale vrací po zranění. „Byl na operaci s ramenem a rok nehrál. Dostává se do toho, doufám, že se do mistráků dá kupy,“ řekl Studený o hráči, kterého dobře zná z dřívějších společných působení v Ovčárech, respektive Klech.

Pochvalně se pak vyjadřuje o přístupu k přípravě. „Musím mladé kluky pochválit, jak makají. Trénujeme dohromady s béčkem a chodí okolo pětadvaceti lidí, což je oproti minulým sezonám, kdy jsme trénovali třeba ve čtrnácti, super. Trénink pak vypadá úplně jinak. Myslím, že se tím zkvalitní a zvedne i béčko.“

Příprava: FK Kralupy 1901 - 1. FC Líbeznice (černobílé dresy)
Pšovka si u Prahy dosyta zastřílela, Mělníku odveta nevyšla