V Zárybech se představil Hlízov, který na rozdíl od domácích šlape jako dobře namazaný stroj. Nezaváhal ani v dalším zápase, byť to byli domácí, kdo svým druhý jarním gólem udeřil jako první. Hosté ale brzy srovnali a dvěma góly na konci střetnutí rozhodli o svém vítězství.

Fotbalové krásy spíše bojovné utkání moc nepobralo. K vidění byla spousta osobních soubojů, pohledných akcí bylo jako šafránu. Hlízov nejprve zahodil své příležitosti a domácí z první akce skórovali. Jenže hosté našli odpověď velice rychle. A pak se čekalo na druhý gól až do 83. minuty a k radosti hostující družiny jej vsítil Král. Pojistku přidal na úplném konci Maxa.

Podle jednoho ze zárybských trenérů měli hosté dohrávat jinak vyrovnaný zápas v deseti. „V prvním poločase po faulu na hostujícího stopera byl následně nás faulujicí hráč sražen "hlavičkou" na zem," uvedl Lukáš Carmine, podle kterého jinak rozhodčí podali perfetní výkon.

Na Podolí se domácí dostali do manka hned po jedné z úvodních akcí útočníků Mnichova Hradiště. Snahu o vyrovnání naboural těsně před půlí špatný odkop mladičkého brankáře Resutíka, který z velké dálky pohotově vrátil do brány Sabol.

Hostující špílmachr si gólovou radost zopakoval ještě po změně stran. S týmem sice v poločase plánoval dorazit soupeře třetím gólem, povedlo se to ale až chvíli po Antošem proměněné penaltě. Sabolova placírka vrátila dvougólový klid, který hosté bez větších problémů zkontrolovali až do konce. Mrzet už je nemusely ani některé zazděné možnosti.

„Do utkání jsme vstoupili skvěle, Mělník ale nesložil zbraně a snažil se utkání zdramatizovat. Nutno dodat, že náš výkon nebyl ideální. Chyběla daleko větší bojovnost a pohyb bez míče. Soupeř měl pár náznaků, ale do vyložených šancí se nedostal, my sice ano, ale znovu jsme ztroskotali na naší koncovce, která nás poslední zápasy trápí,“ přiblížil důležité a „povinné“ vítězství Martin Sabol. Ač střední záložník, polepšil si v sezoně už na dvanáct gólů. A doufá, že týmu pomůže dotáhnout špičku i v dalších kolech.

Pro domácí šlo tentokrát o porážku z jiného ranku než týden předtím v Čáslavi, kde končili v emocích. Od Sabola si vysloužili spolu s rozhodčími hřejivá slůvka: „Pochvalu zaslouží trojice rozhodčích a soupeř za férovost.“

Souběžně hrané utkání Luštěnic a Pšovky srovnalo víkendové účty obou okresů. Čížkovo třetí čisté konto v řadě zúročil stejný hráč jako před týdnem. Jedenáctá sezonní trefa Dvorného zajistila cenné tři body.

„Zatím nejtěžší zápas,“ měl jasno trenér Pšovky Jan Studený, který po minulém odstoupení kvůli zranění zůstal pouze na lavičce. V úvodu viděl lepší start od domácích. Korunován byl i velkou šancí, naštěstí pro hosty neproměněnou. Pšované po vyrovnání hry opláceli stejnou mincí, po chvíli už ale po dalekonosné střele slavili.

„Ve druhé půli už jsme domácím moc šancí nedovolili. Největší problémy nám dělaly standardní situace. Soupeř postupem času hru více otevřel a my jsme měli více příležitostí na pojišťovací branku, ale podařila se nám jen z ofsajdu. Závěr jsme i přes tlak domácích zvládli,“ doplnil Jan Studený.

20. kolo: Čelákovice – Sn Poděbrady 1:4 (15. Filip – 68. a 71. Bernard, 5. Švára, 63. Riesz), Záryby – Hlízov 1:3 (6. Školák – 10. Kosprd, 83. Král, 89. Maxa), Luštěnice – Pš. Mělník 0:1 (31. Dvorný), Pěčice – D. Bousov 0:2 (20. Keszeg, 79. Šolc), Divišov – Čáslav B 2:1 (2. Vondrák, 80. Hanuš – 82. Dastych), FC Mělník – Mn. Hradiště 1:3 (49. z pen. Antoš – 45. a 56. Sabol, 5. Radačovský), Jesenice – Rejšice 2:6 (10. a 29. Kadlec – 21., 25., 39. a 41. Krinwald, 30. Mynář, 63. Mareš), Sokoleč – Průhonice 2:3 (37. Provazník, 53. Hruška – 24. a 83. Štěpnička, 31. Bureš)