„Dnes se nám zápas vůbec nepovedl. Byli jsme bezzubí. Vyhráli jsme pouze díky naší bojovnosti než nějakým výkonem,“ chválil trenér Kralup David Hemr starší pouze výsledek utkání s Hovorčovicemi. Jeho tým do podzimní domácí rozlučky vstoupil na těžkém terénu a za stálého deště aktivně. Podpořit úvodní brankou jej mohl v 8. minutě Válek, ale stoprocentní šanci zahodil vysoko nad hostující svatyni.

První větší šanci hostů vyrážel po střele Škorvánka konečky prstů Šestořád. Hra hostů od té chvíle začala dělat domácím problémy. O chvilku později si ještě mohli oddechnout poté, co volně nabíhající Černý v obrovské šanci netrefil optimálně nabídku od Ptáčka, který si udělal kužely ze tří obránců. V 21. už hostitelé pykali. Rozehrávku Šestořáda po malé domů zachytil Žilka a gólmanovi nezbylo, než faulovat ve velkém vápně. Ligou protřelý kapitán hostů Michal Petrouš uklidil penaltu a lá Panenka.

Za kratší konec tahali Kralupští i ve zbytku poločasu. Dalekonosná střela Kratochvíla byla nadlouho jediným vystrašením Vinše. Bojovnost hostů naopak nesla ovoce. Po chybách v rozehrávce mohl domácí opakovaně dorazit Žilka, napoprvé zakončoval vysoko nad, těsně před půli pouze do skvěle vyběhnutého Šestořáda.

Druhý poločas přinášel vyrovnaný fotbal plný osobních soubojů, ale bez vyložené šance. Kralupy se přece jen začaly tlačit více dopředu. V 70. minutě přímý kop těsně minul pravou tyč hostí.

Až v poslední desetiminutovce zavelela k téměř neuvěřitelnému obratu dvojice Knoflíček – Hemr mladší. Nejlepší střelec mužstva poslal v rozmezí dvou minut do velkého vápna dva centry, kapitán dvěma hlavičkami otočil stav na 2:1. „Proměnili jsme dva centrované míče a prakticky z ničeho vstřelili dva góly,“ uznal trenér Hemr.

Celek z Olší má v zádech i nadále Úvaly, které svůj zápas rovněž otáčely ve druhém poločase. V Byšicích se to týmu okolo loňských opor domácích Kučery (trenér) s Lokšou podařilo s vítěznou trefou v 88. minutě.

„Udělali jsme o chybu víc než soupeř, který má velmi kvalitní mužstvo,“ glosoval poněkud krutou porážku trenér Byšic Daniel Hnízdil. Litoval nejen doraženého trestného kopu v závěru, ale také nevyužité šance za stavu 1:1. „Pokud by Koštíř místo zakončení zvolil příhru na střed před branku na Tumbase, mohl být výsledek opačný. Škoda.“

Recept na penaltové vítězství na svém hřišti nejspíš objevili fotbalisté Vysoké. Duel s Lužcem byl už třetím domácím v řadě, v němž svěřenci kouče Řízka brali dva body. Se soupeřem se tak srovnali na šestnácti.

„Asi zasloužená remíza, byl to hlavně boj. Soupeř dobře bránil, tak jsme si příliš šancí nevytvořili. Hosté nás hodně zlobili po rozích,“ popsal okresní derby trenér Vysoké, které k vymazání gólu inkasovaného z penalty pomohlo zaváhání gólmana Lužce. Pražák po něm dával těsně před půlí do prázdné. Stejnému hráči patřila i rozhodující rána v rozstřelu. Brankář Chaloupka v něm znovu alespoň jednoho ze soupeřů vychytal, zatímco domácí střelci zůstali i s přispěním notné dávky štěstí neomylní. „Se dvěma body jsme spokojeni,“ dodal Václav Řízek.

Kralupy – Hovorčovice 2:1 (0:1)
Branky: 83. a 85. Hemr – 23. Petrouš z pen. Rozh.: Bydlák. ŽK: 4:2. Diváci: 75.

Vysoká – Lužec 2:1 np (1:1)
Branky: 45. Pražák – 25. Kučera z pen. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 5:6. Diváci: 80.

Byšice – Úvaly 1:2 (1:0)
Branky: 36. Majzler – 58. Kadlec, 88. Macek. Rozhodčí: Benák. ŽK: 2:2. Diváci: 80.