„V poli hraji pravidelně už od dob mého působení v žákovských kategoriích v Admiře. Často když jsem nechytal, tak jsem do zápasů naskakoval jako střídající hráč,“ neviděl v tom problém dvacetiletý hráč, který s fotbalem začínal v Lobkovicích. „Zápas jsem si moc užil, trenér mě postavil na pozici středního defenzivního záložníka a mám pocit, že jsem se tak ve velkém fotbale našel,“ usmíval se.

Proč se po roce znovu rozhodl měnit dres? „Angažmá v Třeboradicích rozhodně neproběhlo podle mých představ,“ přiznal gólman, který se v brance přeborového týmu pravidelně točil s podobně mladým kolegou. Z devíti podzimních zápasů odchytal pět a dokonce i nejvyšší soutěž v metropoli si jednou vyzkoušel jako hráč střídající do pole.

„Otevřelo mi to oči a rozhodl jsem se definitivně posunout fotbal na druhou kolej a věnovat se hlavně futsalu,“ doplnil Martin Šanda, který se poslední měsíc připravuje s Olympikem na další sezonu v nejvyšší soutěži. Že by hrál na soutoku znovu i fotbal, měl prý rovněž v hlavě, nakonec se ale rozhodl připojit k Březiněvsi. „Mám tam pár bývalých spoluhráčů z Meteoru, poklábosili jsme a jsem tam.“