Vstup do utkání, na který po předešlém kole žehral trenér Kokoška, se fotbalistům Rejšic povedlo pohlídat na jedničku (3:0). Problémem se ale pro domácí ukázal pro změnu druhý poločas. Hosté rozjeli stíhačku a za stavu 4:4 se deset minut před koncem začínalo znovu. Při chuti byl především Matěj Školák, který se trefil třikrát.

Odraz domácích z poslední příčky (při porážce mělnického FC s Čelákovicemi) ale vzal krátce po Školákově vystřídání do rukou jarní střelecký tahoun Rejšic. Zkušený Radek Mynář svou druhou brankou v utkání rozhodl.

„První půle pohodová, ve druhé katastrofa,“ glosoval čtyři inkasované góly během slabé půlhodinky trenér Rejšic Luděk Kokoška. „Naštěstí to kluci nevzdali a dali pátý gól,“ ocenil.

I. B třída, 23. kolo: Sokol Chotětov (fialové dresy) - SK Kosmonosy B (3:3)
I. B: Útočná smršť Slavie, "zlý muž" stihl vítězný gól, Gabčův hattrick nestačil

Pro Záryby se pět inkasovaných gólů stalo v jarních venkovních odvetách prakticky normou, tentokrát se ale tým z odfláknutého prvního poločasu zmátořil. „První poločas jako by se po hřišti pohybovaly pouze naše stíny. Chyběl pohyb, důraz, kupili jsme chyby v rozehrávce,“ komentoval třígólovou nadílku jeden z trenérů František Šindelář.

Do druhé půle vyběhl na hřiště úplně jiný tým. „Zvedli jsme sebevědomí, zpřesnili hru, začali více využívat křídla a sypali do vápna jeden centr za druhým,“ popsal Šindelář, co předcházelo návratu do hry o body.

Jenže ty nakonec i tentokrát proklouzly mezi prsty. „Hloupou chybou v obraně jsme soupeři umožnili ještě jednou skórovat. Je smutné, když dáme venku čtyři góly a nevyhrajeme. První půle nás stála body,“ dodal zklamaný Šindelář. Jarní otloukánek (bilance 0-1-9) má na předposlední Rejšice už jen pět bodů k dobru. Pořadí skupiny nově uzavírá FC Mělník.

I. A třída, 25. kolo: Dolnobousovský SK - FK Pšovka Mělník (0:0)