Tomáš a Martin Skopkové v jednom dresu je po jarním setkání v mělnickém FC znovu minulostí. Mladší a gólovější univerzál Tomáš zamířil po čase do klubu, s nímž byli oba bratři v minulosti nejvíce spojení – do Vysoké.

Staronový účastník nejnižší krajské třídy tak ještě posílil svou útočnou sílu.

A nejen ji. Do kádru, jehož trenérské taktovky se na startu přípravy po roce znovu ujal předseda Václav Řízek, přibyl ještě brankář Václav Michovský z PTZ Nelahozeves.

„Nikdo z hráčů neodešel,“ hodlá Václav Řízek spoléhat na kompletní sestavu, jež si v loňské sezoně zcela suverénním způsobem podmanila okresní přebor.

To z mělnického Podolí hlásí přece jen výraznější „škatulata“. Kromě Tomáše Skopky kádr trenérů Zejdy a Filipoviče opustili Tříška (Liběchov) a Antonín (Kly).

Právě v kádru ex-A-třídního celku ale Mělničtí ulovili hned tři posily, a v rámci okresu špičkové. Řeč je o Jakubu Mihalíkovi, Radku Miřatském a brankáři Pavlu Chaloupkovi. Pro další doplnění mužstva Mělničtí využijí dorostu, odkud už přešli Filip Vlasák a Jonáš Janda.

MOL Cup, 1. kolo: Brandýs n. L. - V. Žižkov.
Bosňan neměl s Brandýsem slitování

V Byšicích si dali v létě za cíl zacelit ztrátu po odchodu nejlepšího střelce minulé sezony Igora Tumbase. Po nových tvářích pátrali za hranicemi okresu. A povedlo se. Kouč Michal Hamšík tak přivítal Romana Letka a Jiřího Lokšu z Vyšehořovic, v Tatranu Rakovník naposledy působil sparťanský odchovanec David Gögh.

Jako o posile se dá mluvit o Lukáši Kučerovi. Hráč, který dříve prošel Plzní, Čáslaví či Vyšehradem, sice přišel už v zimním přestupním termínu, jenže se hned ve druhém kole zranil a vrátil se až v závěru jara.

Vylepšení sedmého místa, o němž kouč Hamšík mluvil s ohledem na kvalitu kádru jako o zklamání, by tak nemělo být nereálnou metou.
„Chtěl bych atakovat první tři místa,“ neschovává se za obvyklé fráze a navazuje: „Bude to záviset na počtu zranění, které nás na jaře a také po turnaji ve Velkém Borku potkaly. Kádr nemáme široký, ale zase je výborná spolupráce s B-týmem.“

S jedinou změnou na soupisce bude pokračovat Lužec. Na defenzivní post v záložní řadě trenér Pavel Dohnal nově počítá s Lukášem Polákem z Horních Beřkovic.

Ve Vojkovicích se zatím na neurčito odkládá v závěru jara avizovaný odchod trenéra Josefa Košťála. S náhradou, kterou sám sehnal a měl jí být Pavel Klouček, to totiž nakonec nedopadlo. „Dozvěděli jsme se to těsně před začátkem tréninků,“ potvrdil sekretář klubu Jiří Linhart. U kormidla tak zatím pokračuje stejný kouč jako v předešlých pěti sezonách. „Jde o výpomoc. Uvidíme, zda a kdy se povede sehnat nového trenéra,“ doplnil Linhart, který ztratil slovo také o pohybu hráčů. „Nic výrazného neproběhlo. Nějaké posily máme rozpracované. Mančaft ale zůstal stejný. Někteří hráči se uzdravili, takže by to mělo být po herní stránce lepší.“

Program 1. kola: Stará Boleslav - Lužec, FC Mělník - Vojkovice, Vysoká - Chotětov, Libčice - Milovice, Benátky n. J. B - Byšice, Holubice - Bakov n. J., Dobrovice B - Ostrá B.

Junior Mělník - HC Benešov.
Nový trenér u Junioru skončil ještě před prvním přípravným zápasem