V Byšicích, kde se představily Milovice, se zápas přes úvodní seriál neproměněných šancí a zničehonic inkasovaný gól začal ještě do přestávky vyvíjet směrem, jakým si přáli domácí příznivci.

Ve druhém poločase šli hosté po druhé žluté navíc do deseti. Dorazit je mohl Lukáš Kučera, který se za stavu 2:1 postavil k pokutovému kopu. Na doporučení „faulovaného“ Romana Letka ale kopl míč daleko od branky. Oba se tak rozhodli napravit chybný verdikt rozhodčího Stádníka, který na penaltě trval.

KOUČ MILOVIC: TOHLE JE NA CENU FAIR PLAY

„Ze svého postavení to nejspíš neviděl ideálně. Nemyslím, že by šlo z jeho strany o jakýkoli úmysl hosty poškodit,“ vcítil se do pozice svého kolegy trenér Byšic a rovněž sudí Michal Hamšík. Na svůj tým byl za gesto náležitě hrdý. „Málokdo by to asi udělal, protože jsme mohli jít na tři-jedna a asi už bychom vyhráli. Smekám před nimi,“ ocenil počin, který nezůstal bez odezvy u hostujícího týmu. „Takovému rytířskému činu v zápase, ve kterém jde o důležité body, se nemá jen zatleskat, ale stojí za předání ceny fair play,“ vypíchl zásadní okamžik utkání kouč Milovic Pavel Pavlíček.

Velké sportovní gesto se v utkání nakonec nedočkalo tříbodové odměny. V nastaveném čase hostující stoper po standardní situaci hlavou srovnal a v rozstřelu zaváhali (tentokrát už neúmyslně) dva byšičtí exekutoři. „Znovu jsme doplatili na obrovské množství nevyužitých šancí,“ odnesl si kouč Hamšík hlavní námět na zimní přestávku. Jeho protějšek mluvil o dvou zlatých bodech. „Zápas, ve kterém jsme byli jednoznačně horší, jsme dovedli do remízy posledním centrem do vápna.“

MÍSTO STŘÍDÁNÍ SLAVIL HATTRICK

O jedno z největších překvapení podzimu se na závěr postaraly Vojkovice. Předposlední tým cestoval na trávník lídra skupiny s pouhými sedmi body na kontě. V Dobrovici se navíc brzy dostal do zdánlivě neřešitelné situace. Za stavu 3:0 ale zaúřadoval útočník Ladislav Plicka, který poslal zápas do rozstřelu. V něm rozhodující penaltou zařídil i druhý bod.

„Svou chybou nám pomohl domácí brankář, hodně nás to povzbudilo,“ zmínil kouč Vojkovic Radek Šelicha první gól, který Plicka dával po vystihnutí kličky do prázdné.
Hned po návratu z šaten se stejný hráč proběhl statickou obranou a z nájezdu dal kontaktní gól. Hrstka diváků pak zkameněla, když vojkovický hrot v 56. minutě překonal Gerega z nemožného úhlu z třetí střely na bránu – 3:3.

S hattrickem v kapse pak přehodnotil svůj záměr vystřídat. „V poločase mi říkal, že se necítí, pak dal další dva góly a byl úplně v pohodě. A samozřejmě šťastný,“ prozradil Radek Šelicha, čemu se po utkání společně už jen zasmáli.

Přiznal zároveň, že výsledku napomohli i domácí. „Po prvním poločase, kdy hráli výborně, úplně odešli. Poté, co se jim zranil klíčový hráč Tomáš Cigánek, s nímž jsem hrál na Kladně, se nám podařilo cenný výsledek udržet,“ dodal Radek Šelicha.

Zda šlo při podzimní výpomoci o jeho poslední zápas na lavičce Vojkovic a vyslyší volání k návratu do Klíčan, se prý rozhodne až v příštích týdnech. Za zisk byl každopádně rád. „O tom, jestli budu pokračovat, se teprve pobavíme, a zvážím to. Ale myslím, že ty dva body mohou být důležité. Když uděláte na prvním nečekaný výsledek, tak to vždy povzbudí.“

Pátým podzimním ziskem se Vojkovičtí paradoxně nevzdálili poslednímu místu. I béčko Benátek totiž nečekaně oživilo šance na záchranu a v Lužci urvalo svou druhou výhru v soutěži. Výsledek o to překvapivější, že domácí v minulých třech kolech připsali sedm bodů.

Lužec – Benátky B 2:4 (0:1)
Branky: 55. Kučera z pen., 78. Lafek – 21. Šimůnek, 70. Plichta, 72. Chaloupka, 90. Špringl. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:6. Diváci: 60.

Byšice – Milovice 2:3 np (2:1)
Branky: 25. Kučera, 29. J. Svačina – 16. Koštíř, 90.+1 Vlačiha. Rozhodčí: Stádník. ŽK: 2:5. ČK: 68. Novák (M.). Diváci: 120.

Bakov – Vysoká 3:1 (1:0)
Branky: 19. Frelich, 71. Louda, 79. Košvanec – 66. Rolenc. Rozhodčí: Husák. ŽK: 1:3. Diváci: 70.

Chotětov – FC Mělník 0:1 (0:0)
Branka: 62. Veselý. Rozhodčí: Ducký. ŽK: 3:3. Diváci: 60.

Dobrovice B – Vojkovice 3:4 np (3:1)
Branky: 8. Kovach, 18. Konečný, 25. Macko – 28., 47. a 54. Plicka. Rozhodčí: Palek. ŽK: 2:2. Diváci: 50.