Komise rozhodčích středočeského svazu neuznala ani jednu z řady připomínek hrajícího a v utkání vyloučeného předsedy klubu Josefa Matějovského. Nepřímo tak potvrdila nepodmíněné tresty pro něj i další dva hráče (2, 2 a 5 zápasů) a asistenta trenéra mužstva z Lázeňské.

„Nedodali jste důkazy,“ dalo by se stručně shrnout zdůvodnění „zamítnutí protestu v plném rozsahu“. Komise k němu podle svého předsedy Pavla Mareše dospěla po přezkoumání informací ze zápisu o utkání a dodatečného ověřování u rozhodčích. Delegát na utkání chyběl. Videozáznam je povinný až v soutěžích od krajského přeboru výš.

„Bod protestu o arogantním a tendenčně řízeném utkání ze strany rozhodčího a asistenta (Karel Vyhnal) je naprosto bez jakýchkoli doložitelných podkladů pouze snahou o přenesení důsledku událostí, které se staly ze strany příslušníků hostujícího družstva, na rozhodčí,“ napsal v oficiálním dokumentu šéf komise Mareš.

„Znovu jsem se utvrdil v tom, že absolutně nemá cenu vznášet jakýkoli protest proti rozhodčím. Členové disciplinární komise a členové komise rozhodčích jsou jedna velká rodina a nikdy nepůjdou proti sobě,“ reagoval na klubovém webu starší bratr prvoligového fotbalisty.

Ve svém obsáhlém pohledu na zápas řadu údajných zásadních přehmatů sudího přisuzuje jeho společnému působení s několika hráči Vysoké ve stejném futsalovém klubu. Komisi ovšem neobměkčil ani argumentem, že tři červené karty (všechny za výroky na adresu rozhodčích) inkasovalo na hřišti nejtrestanějšího mužstva soutěže do té doby to nejslušnější.

„Člověk by si myslel, že FAČR, pod který spadá Středočeský krajský fotbalový svaz, bude zastávat práva fotbalových týmů, ale ono tomu tak není,“ dal najevo své rozčarování Josef Matějovský.

Právě Slavoj a například i sousední Záryby patří do společnosti klubů, jejichž nespokojenost s řízením zápasů narostla do té míry, že reálně mluví o založení vlastní soutěže mimo FAČR.