Jako bývalému vyhlášenému stoperovi udělala Tomáši Hunalovi defenzivní činnost mužstva po týdnu radost dalším čistým kontem. Na rozdíl od duelu ve Slaném přišla i odměna na opačném konci hřiště. V závěru prvního poločasu zrušil bezbrankové skóre jara Janíček, v totožném čase druhého přidal pojistku kanonýr Petr.

„Bojovné utkání, v první půli vyrovnané. První gól to trochu zlomil, nemuseli jsme tolik tvořit. Ve druhé půli byla Kosoř víc na balonu, my spíše hráli zezadu a povedlo se dát druhý gól po brejku,“ vrátil se do utkání Tomáš Hunal a prakticky zopakoval hodnocení z úvodního duelu: „S hrou směrem dozadu jsem spokojený. Dopředu je to o něco horší, ale myslím, že se to bude každým zápasem zlepšovat.“

Co chválil beze zbytku, bylo velké nasazení. „Kluci hráli jeden za druhého. Do jednoho všichni bojovali,“ líbilo se kouči Kralup.

Utkání bylo i soubojem dvou bývalých slávistů. Kapitánem Kosoře je totiž Milan Černý. S Tomášem Hunalem jej pojí nejen hráčské působení v Edenu, byť jde o rozdílné generace. Jako asistent u béčka sešívaných totiž Černý vede Erica Hunala, trenérova syna.

„Proběhlo nějaké vzájemné popíchnutí, ale nic velkého. Ale podal dobrý výkon,“ usmíval se Tomáš Hunal směrem k o čtrnáct let mladšímu záložníkovi a znovu vyzdvihl u svých hráčů nasazení a chuť obětovat se za druhého. „Ta týmovost byla v zápasech vidět, což je pro mě důležité,“ těší ho.

Oba jarní zápasy Kralup mají společného jmenovatele v nepřekonané defenzivě v čele s brankářem Víškem. Trenér Hunal přiznává, že kompaktní obrana je základem, zároveň je ale podle něj nutné, aby hra celkově tým bavila, což se prý daří. „Každý výsledek nejde udělat jen útočením, vždy se to odvíjí odzadu. Ale nemůžete pořád jen bránit, kvůli tomu to nehrajeme. Hrajeme na góly a vítězství. Ale razím to, že obrana je základ, na který se dají nalepovat další věci,“ poodkryl svou filozofii. Ponese ovoce i v dalším kole v Berouně?

Příští soupeř má v zádech dokonce šestibodový start do odvet. Naposledy splnil roli tabulkového favorita v Klíčanech. Dynamu v bráně tentokrát od začátku s Fialou nadělil čistou trojku. Smolařem utkání byl domácí stoper Dubský. Po jeho hraní rukou hosté z penalty vyhráli poločas, ve druhém si míč při snaze zabránit zakončení soupeře nešťastně srazil do vlastní brány. V závěru pak hosté druhou jarní porážku týmu trenéra Kaplana po zmatcích v šestnáctce ještě jednou zvýraznili.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...