Brankář Bakova nad Jizerou Jakub Kroupa má od disciplinární komise za své extempore v utkání s Kralupy (0:3) pozastavenou činnost na osm zápasů. Do konce jarní části zbývají odehrát čtyři kola, polovinu z trestu si tak přenese do podzimu.

Jednatřicetiletý hráč reagoval nepřiměřeně na penaltu odpískanou během druhého poločasu ve prospěch soupeře. Kromě nadávek a urážek směrem k sudímu Poklopovi se provinil také tím, že mu vyrazil kartu z ruky.

O jeden zápas „lépe“ dopadl u středočeské komise Marek Kóňa z Jíkve. Z duelu v Býchorech se v závěru pakoval ihned po spoluhráči Tichaiovi. Jenže zatímco zkušený brankář se za ohrazení se na asistenta hned po zápase omluvil a dostal stop na dva duely, Kóňa se po červené v kritice sudích rozjel ještě na vyšší level.

Jakub Švec (v bílém)
Sázavský Švec napadl vlastního trenéra. Střídačku si spletl s ringem

Také dva šestizápasové tresty se týkají nejnižší krajské třídy. Sázavský Jakub Švec v utkání s Kondrací fyzicky napadl trenéra vlastního týmu a o totéž se podle sdělení rozhodčího v zápise o utkání pokusil ještě po udělení červené karty.

TERČEM HLAVIČKY NEBYL MÍČ

Šest zápasů pouze v roli diváka dostal na zapamatovanou také Milan Čakovský. Hráč Bílého Podolí hlavičkoval během utkání v Žiželicích nikoliv do míče, ale do obličeje soupeře. Polehčující okolností mohlo být, že se incident ze závěru duelu obešel bez zranění.

O něco delší dovolenou si v létě může naplánovat rovněž Jan Ungr z Tlustice. V duelu s Cerhovicemi k pětizápasovému odpočinku stačilo rovněž pár nepublikovatelných slovíček adresovaných rozhodčímu.

Zkrátka se v tomto směru nedrželi ani někteří funkcionáři. Libušínský trenér Michal Škarda si ve 20. minutě utkání s Chlumcem zanadával za čtyři tisíce. Na stejnou sumu vyšly FC Mělník v součtu červené karty pro asistenta Karla Radomila a maséra Radka Antoše ze závěru zápasu v Divišově. Trenér Velkého Borku Zbyněk Štrupl má za pozápasový projev nespokojenosti s vedením klání v Byšicích zaplatit dva tisíce korun.

I. B třída, 22. kolo: TJ Byšice - Slavia Velký Borek (1:0)