Předchozí
1 z 9
Další

V případě třetího venkovního utkání Mělnických v řadě platilo do třetice všeho dobrého. Na hřišti v Čáslavi tým trenérů Studeného a Kaisera nepoložil ani gól inkasovaný do šatny. Na i herně ne zcela povedený poločas dal ve druhém zapomenout obrat skóre.

Pět minut po návratu z kabiny vyrovnával po rohovém kopu Šmíd a stejně dlouho před koncem rozhodl šťastnou hlavičkou Pokorný. Podzimní střelec mužstva (7 gólů) plnil po dvouzápasové absenci kvůli zranění roli střídajícího žolíka a povedlo se mu to dokonale. Na hřiště přitom přišel až v 76. minutě.

Hodnocení trenérů čtěte na dalších stranách článku ►►►

6. kolo: Psáry – Sn Poděbrady 2:2 (62. z pen. Kalous, 84. Pek – 14. Štěpánek, 38. Kořínek, ČK: 28. Saulich – Pod.), Luštěnice – Stará Boleslav 1:1 (14. Lada – 26. Šejvl), Boh. Poděbrady – Úvaly 2:2 (14. Nykodým, 83. Martínek – 49. Schovanec, 64. Syruček), Hlízov – Horky n. J. 3:2 (48. a 88. Vančura, 4. Tichý – 46. Kukla, 50. M. Mbah), Čáslav B – Pš. Mělník 1:2 (45. Kurka – 50. Šmíd, 85. Pokorný), Lysá n. L. – Vrdy 0:1 (51. Šveřepa), Kosmonosy B – Rejšice 2:0 (48. Boxan, 90+3. Stacha), Nymburk – Dol. Bousov 3:0 (36. Hrdlička, 59. Wiehl, 90+4. z pen. Vacík)

Nejlepší střelci soutěže: 7 - Jakub Pokorný (Pšovka), Vratislav Kořínek (Sn Poděbrady), Jan Boček (Dolní Bousov), 6 - Adam Milner (Horky), Jakub Zörkler (Rejšice) 5 - Matěj Novák (Boh. Poděbrady), Daniel Krulich (Stará Boleslav), Ihor Krasnyanyk (Psáry), František Kafka (Sn Poděbrady)

Načítám tabulku ...

Psáry – Sn Poděbrady 2:2 (0:2)

Jan Sekera, trenér Slovanu: Zápas se mi nehodnotí moc dobře, ale musím přiznat, že někteří hráči našeho týmu mě stále udivují vůči své zodpovědnosti ke kabině. Z různých důvodů jsem nemohl počítat se čtyřmi hráči, ale přijeli jsme na půdu jednoho z favoritů se zdravým sebevědomím a při vědomí minimálních rozměrů hřiště i zvolenou taktikou. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a stupňovali své šance většinou po standardních situacích. Jednu využil Štěpánek po skvěle zahraném rohu Říhy, který po dlouhé době rozehrával, jak jsme si řekli. Domácí mají velkou kvalitu směrem dopředu, ale my jsme vsadili na poctivou obranu a rychlé kontry. Bohužel po naší standardce po rychlé rozehře jsme šli do deseti. Očekával jsem velký tlak a musel přeskupit trochu sestavu, ale do poločasu to bylo dva nula po brejku Říhy, který přesně odcentroval na Kořínka, jenž mezi dvěma hráči nedal šanci gólmanovi. O poločase jsem klukům říkal, že to bude o morálu v tom počasí a že domácí ještě zvýší aktivitu. A že naše šance přijdou a bylo to tak. Za druhý poločas měl Slovan pět gólových šancí a dvě nebezpečné střely, ale bohužel bez efektu. Vše po rychlých brejcích a velké obětavosti a nasazení našich hráčů. Sportovně ale musím přiznat, že v některých pasážích nás domácí mačkali jako citron a po pokutovém kopu se jim nejprve podařilo snížit a po sérii rohů to tam dotlačili podruhé. Fantastický výkon podal náš brankář - útočník František Kafka, který toho hodně pochytal. Nakonec po průběhu bod beru a chci kluky pochválit za velký morál a nasazení, které nám nechybělo. Před kluky smekám.

Luštěnice – Stará Boleslav 1:1 (1:1)

Jakub Pleško, trenér Luštěnic: Hosté začali zápas aktivně, vytvořili si dvě velké příležitosti, které neproměnili, a tak jsme z první povedené akce skórovali my. Po nedorozumění v obraně ale hosté vyrovnali. Po zbytek poločasu tlačili a měli větší chuť vstřelit gól, ale žádnou akci nedotáhli do konce. Druhý poločas jsme ovládli, ale z mnoha brankových příležitostí nedokázali skórovat.

Boh. Poděbrady – Úvaly 2:2 (1:0)

Dominik Havránek, záložník Bohemie: Utkání rozdílných poločasů. V první půli jsme byli jasně lepší, velmi dobře jsme kombinovali, ovšem bez výraznějších gólových šancí. Soupeř v první půli neměl vůbec nic. Druhá půle už byla z naší strany výrazně horší. Hned v první minutě jsme mohli dát druhý gól, ale platilo nedáš – dostaneš, a za chvíli soupeř skóre dokonce otočil. Naštěstí jsme alespoň vyrovnali. Pro nás je to jednoznačně ztráta dvou bodů, navíc jsme přišli o dva klíčové hráče Hněvsu a Svobodu.

Hlízov – Horky n. J. 3:2 (1:0)

David Linhart, trenér Hlízova: Musím svůj tým pochválit za obrovskou bojovnost. Ale zajímalo by mě, proč střídáme takto bojovné zápasy s bezkrevnými jako minuly týden. Kvůli rozsáhlým a leckdy pro mě nepochopitelným absencím jsme museli improvizovat s rozestavením i se zařazením hráčů na posty, které jim nejsou vlastní. Ale kluci to zvládli dobře. Začali jsme výborně a po krásné standardce Vančury se ve čtvrté minutě dostali Tichým do vedení. Potom jsme bohužel neproměnili další stoprocentní šanci na odskočení a začali hrozit hosté se svým cizineckým komandem. Vyrovnání přišlo hned v první minutě druhého poločasu po naší hrubé chybě v rozehrávce a začali jsme mít problémy s dostupováním hráčů, otěže převzaly Horky. Po krásné střele Vančury jsme se opět ujali vedení, ale bláznivý zápas pokračoval. Hosté hned z rozehrání opět po naši hrubé chybě při standardce vyrovnali. Začaly nám docházet síly, ale paradoxně jsme se opět ujali vedení, když Málek přehlavičkoval po dlouhém nákopu o dvě hlavy většího hráče a Vančura ukázal znovu svůj faktor X a krásně uklidil odražený balon. Celkově byly Horky asi fotbalovější, ale my jsme víc bojovali a proto máme tři body.

Martin Zamazal, trenér Horek: Nepodařil se nám vstup do zápasu a bohužel ani závěr. První poločas byl z naší strany hodně pasivní a zcela jsme se podřídili hře soupeře. Ve druhém poločase se nám podařilo brzy vyrovnat a začali jsme mít víc ze hry. Bohužel nepohlídaný jeden odkop rozhodl, že tři body zůstaly v Hlízově.

Čáslav B – Pš. Mělník 1:2 (1:0)

Vratislav Junek, trenér Čáslavi: Bohužel jsme nezopakovali dobrý výkon z minulého utkání a úplně zbytečně jsme ztratili body a prohráli. Po první půlce jsme sice zaslouženě vedli 1:0, kdy Mělník působil dojmem spíše okresního přeboru, ale chybami ve druhé půli jsme je dostali do hry a svojí neaktivní hrou jsme utkání dokázali prohrát.

Jan Studený, hrající trenér Pšovky: Ve třetím venkovní zápase v řadě se nám po dvou prohrách do třetice povedlo naplno bodovat. První půle byla z naší strany slabá. Chyběl pohyb a dopředu jsme toho moc nepředvedli. Domácí nás přehrávali, ale moc šancí si nevytvořili. Dvě nepřesné hlavičky po standardní situaci a při největší šanci, kdy se dostali za naši obranu, nás skvělým zákrokem podržel gólman (Jenč). Nakonec se domácím do poločasu podařilo vstřelit branku. Po našich zbytečných chybách, kdy jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečí, se trefili v poslední minutě přesnou střelou z hranice vápna. Druhá půle byla z naší strany lepší. Domácí už hrozili pouze ze standardních situací, které jsme si pohlídali. Nám se podařilo po rohu hned na začátku vyrovnat. Minutu nato jsme šli sami na branku, ale šanci nedokázali využít. Hra se vyrovnala, ale v útoku jsme byli nebezpečnější. Měli jsme další šance, ale ty už jsme nedokázali proměnit. Vítězná branka byla trochu se štěstím. Po nákopu z půli hřiště a následné hlavičce z hranice vápna, na kterou domácí gólman nedosáhl. Závěr jsme už zvládli.

Lysá n. L. – Vrdy 0:1 (0:0)

Ondřej Poborský, hrající trenér Lysé: Odehráli jsme utkání dvou rozdílných poločasů, kdy jsme v prvním dějství měli šanci utkání rozhodnout, ale z několika stoprocentních šancí jsme gól nedali. Ve druhé půli jsme dostali smolný gól a už jsme se nedokázali oklepat a navázat na náš výkon z první půle. Posledních dvacet minut už se prakticky nehrálo a hosté si výhru pohlídali.

Roman Masopust, trenér Slavoje Vrdy: Od začátku domácí hodně zjednodušili hru, útoky zakládali dlouhými výkopy a snažili se protečovat míče za obranu. Navíc dobře pracovali v křídelních prostorech, a tak si nejprve z levé strany po chybě Semráda a poté i po zaváhání Růžičky vytvořili dvě tutovek šance, ve kterých nás podržel brankář Kopecký. My jsme byli více na míči, ale rozehrávali jsme zdlouhavě, bez momentu překvapení. I naše dvě zakončení na malém vápně od Šveřepy a Nového byly komplikované. Domácí i před poločasem zahrozili, když se zpráva prosadili až do zakončení, ale nevyřešili to dobře. Centry z našich postupných útoků byly neadresné a vysoké a stejně jako množství rohů si je bez problémů stahoval domácí brankář. Ve druhém poločase se situace obrátila, nebezpečnější jsme byli my. Andrlemu na poslední chvíli upálil míč na malém vápně křižující stoper. Kapounek našel v rychlém protiútoku tři na jednoho jen posledního hráče domácích. Skóre se změnilo až po akci Šveřepy, jehož samostatný nájezd ještě brankář vyrazil, ale na následnou dorážku z velkého úhlu už nestačil. Definitivně jsme mohli odskočit po akci Nesládka a poté Kapounka, jehož při šancí v malém vápně velmi hrubě faulovali domácí, ale rozhodčí to nepochopitelně přehlédl. Domácí mohli rozhodnout v první půli, my jsme šli za vítězstvím v té druhé. Za velmi dobrý výkon ve druhém poločase jsme byli zaslouženě odměněni.

Kosmonosy B – Rejšice 2:0 (0:0)

Daniel Jireš, trenér Kosmonos: Od úvodních minut jsme měli územní převahu, kterou jsme bohužel nedokázali vyjádřit gólově, přestože jsme měli několik vyložených šancí. Na začátku druhého poločasu jsme se ujali vedení po střele Boxana. Hosté měli ve druhém poločase jednu vyloženou šanci, kdy hostující Mynář přehodil vybehnuvšího brankáře Klímu, ale naštěstí pro nás míč přeskočil prázdnou branku. Hosté v závěru vrhli všechny síly do útoku včetně brankáře a v poslední minutě dovedl z půlky hřiště do prázdné branky soupeře míč Stacha a uzavřel skóre. Myslím, že jsme po předvedeném výkonu zaslouženě získali tři body.

Luděk Kokoška, trenér Rejšic: V prvním poločase byli lepší domácí, ve druhém o malinko zase my. Z mého pohledu to byl relativně remízový zápas. Druhý gól jsme už dostali do prázdné branky, když jsme v nějaké 93. minutě vyhnali do útoku i gólmana. Nějak se nemůžeme chytnout. Pořebovali bychom nějaký dobrý výsledek. Když vezmu hru, tak oproti minulým zápasům nebyla nejhorší. Ale dostáváme góly a nedáváme. A o tom je celý fotbal.

Nymburk – Dol. Bousov 3:0 (1:0)

Ondřej Murárik, trenér Nymburka: Jsem rád, že jsme potvrdili tři body z venku domácí výhrou s těžkým soupeřem. Myslím, že jsme byli celý zápas nebezpečnější a zaslouženě vyhráli. Skóre otevřel krásnou ranou ze dvaceti metrů Hrdlička a za stavu 1:0 jsme šli o poločase do kabin. Věděli jsme, že Bousov pošle na druhý poločas Zahustela, který nám dělal lehké problémy. Zlom asi nastal za stavu 1:0, když Holešovský skvěle vychytal šanci Tomíčka na zadní tyči, poté nás Wiehl dostal do vedení 2:0. Pak už jsme si to dobře hlídali a nakonec na M. Šimona byla ještě v závěru zápasu penalta, kterou proměnil Vacík.

Luděk Holub, trenér Dolního Bousova: Odčinit domácí prohru s Kosmonoskou rezervou jsme se vypravili do Nymburka, do hezkého areálu u Labe. V úvodu jsme začali aktivně a v první šanci se ve 13. minutě ocitl Honza Boček po nahrávce Zdeňka Bělíka, ale na přední tyči už nebylo moc prostoru k zakončení a míč šel vedle. V 18. minutě se tečovaný míč dostal v pokutovém území ke Zdeňkovi Bělíkovi, jeho střela šla vedle. Ve 22. minutě dvakrát likvidoval střelu domácích Mirek Bím a ve 24. minutě naštěstí pro nás netrefil domácí útočník míč přesně. Slibnou akci předvedl ve 25. minutě Honza Boček, ale svojí tvrdou střelu poslal nad branku. O první gól utkání se postaral ve 36. minutě Tomáš Hrdlička, nejprve jsme laxně bránili rozvíjející se akci od postranní lajny na prostředek a poté střela ze 30. metrů překvapila Mirka Bíma v brance - 1:0. Do konce první půle si ani jeden tým nevytvořil žádnou brankovou příležitost. Do druhého poločasu naskočil Ondra Zahustel a hned v 50. minutě poslal centr na Honzu Bočka, který z voleje trefil pouze boční síť, a v 53. minutě Ondrova zpětná přihrávka před branku nenašla nikoho z našich hráčů. V 59. minutě jsme na pravé straně neubránili domácího hráče, který utekl a předložil míč na Daniela Wiehla, který pohodlně doklepl do odkryté branky - 2:0. V 66. minutě poslal přihrávku před branku Honza Boček, ale Radek Tomíček ve skluzu poslal míč do brankáře. Domácí velice dobře bránili, hráli obětavě a v závěru utkání nás do šancí na srovnání výsledku nepustili, naopak si ještě v nastaveném čase vykoledovali penaltu, kterou Jan Vacík proměnil - 3:0. Opět patří díky početné skupině našich fanouškům, kteří nás i za nepříznivého výsledku povzbuzovali.