Základ k obratu mělnického týmu položil necelých deset minut po svém příchodu na hřiště vyrovnáním na 2:2 střídající Miřatský. Hosté pak přetočili výsledek na svoji stranu gólem Šmída ze čtvrté minuty nastavení. Stejný hráč dal úvodní branku zápasu, o obrat domácích se postaral po změně stran Dalekorej.

Jednu z posledních možností, jak ještě vykřesat naději na dostižení některého ze soupeřů, nejspíš propásli fotbalisté mělnického FC. Na rozdíl od předešlého kola sice dohráli domácí duel s Jesenicí až do konce, výsledek ale valný nebyl. Soused v tabulce držel po hattricku Pešla už v poločase luxusní náskok, který ještě dvakrát navýšil. Na Mělník tak má po dvou výhrách v řadě rázem k dobru deset bodů.

Mezi oba týmy se pak zařadily Záryby. Ty tentokrát rozehrály domácí duel s deset kol neporaženým Mnichovým Hradištěm lépe než před dvěma týdny s Dolním Bousovem, výsledek byl ale stejný. Vedení v závěru poločasu totiž vydrželo sotva pár minut a podobně rychle vyprchala ve druhém radost z penaltového vyrovnání.

Fotbalisté Sokola Libiš (modrobílá kombinace) rozdrtili v domácím utkání 24. kola divize C Náchod 5:0.

Čelákovice – Pšovka Mělník 2:3 (0:1)

Milan Šikl, sekretář Čelákovic: „Byli jsme lepším celkem a s Pšovkou prohráli, když jsme doplatili na neproměňování šancí. Branka hostí pro nás byla doslova zakletá a zakončení končilo buď zblokováním nebo po zásahu brankaře. Hosté nejvíce hrozili ze standardních situací. Výsledek byl pro nás velkým zklamáním, za svůj výkon jsme si nezasloužili prohrát, ale rozhodly neproměněné šance.“

Jan Studený, hrající trenér Pšovky: „Na zápas musíme rychle zapomenout. Sice jsme získali tři body, ale výkon tomu vůbec neodpovídal. Domácí byli ve všem lepší. Kdyby proměňovali šance, tak jsme odjeli s prázdnou. Už v první minutě měli jasnou tutovku, když neproměnili samostatný nájezd. Směrem dopředu byli domácí velmi nepříjemní a dělali nám velké problémy. Po úvodním tlaku soupeře jsme se také dostali do šance, kterou jsme proměnili. Pár minut na to jsme měli další šanci, když jsme šli ve dvou sami na gólmana, ale jednoduchou věc jsme nedokázali vyřešit. Domácí měli další šance, při kterých nás podržel gólman. Druhá půle probíhala stejně, domácí měli plno šancí a zápas se jim povedlo otočit. V závěru jsme poslali do hry druhého útočníka a podařilo se nám vyrovnat. Nakonec se nám povedlo po standardní situaci v poslední minutě vstřelit vítěznou branku. Za předvedený výkon jsme si tři body nezasloužili. Domácí nám je darovali neschopností proměňovat svoje šance a chybující obranou.“

FC Mělník – Jesenice 0:5 (0:3)

Jan Liška, trenér FC Mělník: „Nejhorším výkonem, co kluky znám, jsme si podepsali sestupový lístek. Všechno bylo špatně bohužel. Víc není co hodnotit. Musíme soutěž důstojně dohrát se vztyčenou hlavou.“

Fotbalisté Neratovic (ve žlutém) porazili v domácím utkání 24. kola divize B Slaný 2:0.
Neratovice odemkly Slaný po přestávce z rohu, výhru jistil navrátilec

Záryby – Mnichovo Hradiště 2:4 (1:2)

František Šindelář, trenér Záryb: „Odehráli jsme velmi dobré, pro diváky jistě atraktivní utkání s kvalitním soupeřem, bohužel opět s výsledkem, který ovlivnily naše neuvěřitelné chyby. Ve 43. minutě jdeme do vedení a místo toho, abychom si výsledek do půle pohlídali inkasujeme dvě zbytečné branky po chybách ve středu hřiště. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zvrátit utkání opět na naší stranu, dát rychlý gól a porvat se o tři body, k čemuž nám pomohla proměněná penalta. To, že jsme mistři v nabízení gólových příležitostí soupeři, jsme pak dokázali ještě dvakrát. Po nedorozumění mezi gólmanem a obráncem, podruhé pak po chybě v obraně, kterou se snažil dlouhým vyběhnutím řešit gólman, byl však u míče později než soupeř, a ten neměl problém skórovat. Chci poděkovat klukům za bojovný výkon, nechali na hřišti úplně všechno, několika skvělými zákroky nás podržel také Panzi (gólman Záryb).“

Aleš Kohout, trenér MSK: „Po šesti sedmi šancích, z nichž se nám ale nepodařilo dát úvodní gól, jsme jej naopak inkasovali z propadnutého rohu. Dostali jsme takovou menší facku, abychom se vzbudili. Srovnali jsme se s hrou domácích, kteří jen nakopávali, což jsem nechtěl. Z rozehrávky jsme ale vyrovnali a do poločasu ještě zvýšili. Druhý poločas už byl lepší. Pomohly i změny. Vystřídal jsem Radačovského, který měl malinko problémy s kolenem. Přišel Sedláček, který to rozběhal, hráli jsme po stranách a dávali centry. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

O červené kartě, kterou dostal v 51. minutě za hanlivou kritiku rozhodčího: „Oba rozhodčí bráchové Benešové nejsou špatní, ale příliš hru pouští, nedávají žluté karty a nechrání hráče. Šlo mi o moje hráče, kdy tam byl nějaký loket a obrácený faul. Když něco řeknu, tak se to mladým samozřejmě nelíbí, proto mě takto odměnil. S koučování za klandrem ale nebyl problém.“

Střezivojice - ilustrační foto
Kamufláž neměla šanci! Střezivojice a Lužec si vymyslely výsledek i s rozstřelem

24. kolo: Čelákovice - Pš. Mělník 2:3 (56. a 68. Dalekorej - 3. a 94. Šmíd, 83. Miřatský), Hlízov - D. Bousov 2:1 (19. Vyhnánek, 87. Kosprd - 11. Klíma), Sn Poděbrady - Čáslav B 6:1 (28., 49. a 64. z pen. Jiráň, 16. Štěpánek, 38. Říha, 71. Lovětinský - 3. Chábera), Záryby - Mn. Hradiště 2:4 (42. Carmine, 49. z pen. Školák - 54. a 74. Sedláček, 45. Svoboda, 45. Radačovský), Luštěnice - Rejšice 2:1 (18. a 54. Grus - 67. z pen. Mynář), Pěčice - Průhonice 0:0, Divišov - Sokoleč 1:4 (7. Hák - 10., 65. a 72. Křivánek, 74. Provazník), FC Mělník - Jesenice 0:5 (14., 24. a 32. Pešl, 66. Novotný, 88. vl. Volf)